Jethro Tull

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Jethro Tull

Postautor: IM_Power » ndz kwie 04, 2010 11:29 am

Nie ma tematu....zanim moja opinia moja recenzja Jethro Tull -Heavy Horses

dlaczego akurat ta, bo myślałem nad Aqualung ,ale w sumie tą każdy zna, a tak może kogoś zachęce. Album to naprawdę znakomity, wg.mnie jeszcze bardziej niż Songs of the Wood zakorzeniony w tym co w Jethro Tull najlepsze, klimacie szkockiego folka, szlachetnej klasycznej muzyki rockowej, pewnego rodzaju archaizmu a także muzycznej ironii typowej dla Brytyjskich dżentelmenów, starczy zobaczyć teledysk do kawałka tytułowego. Warto dodać że płyta była pewnego rodzaju reakcją obronną na rozwydrzony ruch punk-rockowy.

Ale w sumie chciałbym tu przedstawić kawałek po kawałku

1."...And the Mouse Police Never Sleeps"

http://www.youtube.com/watch?v=3f9XiQgMDuw

Pierwszy utwór na płycie. Już od początku nie ma wątpliwości kto gra tą muzykę po charakterystycznych melodiach. Ian Anderson śpiewa bardzo ciekawą melodią ,a reszta zespołu cicho przygrywa melodię ,w tle mamy interesują dźwięki. Jednak mimo to kompozycja jakoś nie porywa ,jest trochę zbyt jednostajna, choć jako pewnego rodzaju wstęp do płyty nawet się nadaję.

2. Acres Wind

http://www.youtube.com/watch?v=cVzyaGIAcEg

Nr. 2 to Aces Wind, świetny, bardzo krótki i zwarty utwór ocierający się o hard-rock . Bardzo fajny galopujący wstęp przechodzący w utwór i porywający wokal Andersona .Świetna nieco hipnotyzująca melodia oraz bardzo ciekawy mostek między zwrotką a refren oraz sam refren naprawdę porywają. Całego utworu bardzo fajnie się słucha, sprawia wrażenie jakby płynął ,za sprawą świetnych melodii wokali .Poprostu dobry,klasyczny utwór zespołu

3.No Lullaby

http://www.youtube.com/watch?v=yVmA6XdrnNA

Najbardziej psychodeliczny i zakorzeniony we wczesnym okresie twórczości zespołu utwór. Mamy tu dużo zagrywek rodem jakby z Aqualung czy Minstel in the Gallery. Zamiast folkowej harmonii mamy progrockowe dysonanse, ale poprzez "ciepły" wokal Andersona utwór świetnie komponuje się z całością. Wokale Andersona z każdym kolejnym zaśpiewem prowadzą do ciekawych rozwiązań przez co utwór cały czas trzyma w napięciu i zaciekawia słuchacza na co też wpływ mają ciekawe smyczki oraz świetne gitarowe hard-rockowe w pełni riff. To jeszcze jednak nic, bo zaraz przychodzi przyspieszenie i rewelacyjna część instrumentalna z niezwykłymi partiami wszystkich instrumentów i wokal Iana. Zdecydowanie najcięższy utwór na płycie przywołujący na myśl takie kawałki jak My God czy Black Satin Dancer.

4. Moths

http://www.youtube.com/watch?v=QZhegSBIUJ0

Jakby dla kontrastu ,zdecydowanie najbardziej pogodny i bardzo folkowy kawałek. Świetnie pokazuję folkowe oblicze zespołu a także szacunek Iana dla starych ludowych melodii. Utwór krótki i ciężko go jakoś specjalni opisać, po prosta porcja znakomite folku od muzyków Jethro Tull. Warto jeszcze zwrócić uwagę na świetny na natchniony wokal Iana, to jest ta szczerość którą kocham w prawdziwej muzyce oraz na ciekawy zwrot akcji w połowie utworu ,przechodzący w cudowne partie gry na flecie.

5.Journeyman

http://www.youtube.com/watch?v=6QOB8XUT3XU

Kolejny utwór i kolejne zaskoczenie. Pulsujący bus przechodzący w tajemniczy dość wokal Andersona i bardzo ale to bardzo ciekawą melodię oraz świetne gitarowe zagrywki. Właśnie za taką różnorodność nawet na tak zwartej z założenia płycie Jethro uważane jest za klasyków rocka progresywnego. Duzo w tym utworze, smaczków brzmieniowych i instrumentalnych i trzeba się w to wszystko poprostu wsłuchać ,kolejny znakomity utwór na płycie.

6.Rover

http://www.youtube.com/watch?v=SkThAmclKNo

Jakżeż cudowny jest ten utwór, to zdecydowanie jeden z moich ulubionych utworów zespołu i ulubionych melodii początkowych. Ta melodia którą wygrywa gitara na początku utworu...to po prostu coś przepięknego,ale jednocześnie bardzo intrygującego, cudo. Ian śpiewa jak zwykle w sposób niezwykły wpasowując się w klimat utworu. Melodia poprostu niesamowita ,podobnie jak sam refren ,który robi nieprawdopodobne wrażenie ,przynajmiej na mnie. Część instrumentalna wchodząca w drugiej minucie to znowóż niesamowity kunszt wykonawczy jednak Anderson szybko ją ucisza a końcówka należy już do instrumentalistów ....mistrzostwo

7.One Brown Mouse

http://www.youtube.com/watch?v=ZSFU8fYkqDg

Ta melodia z kolei przywołuję troszkę klimat płyty Warchild, nonszalancki wokal kojarzy mi się bardzo ze Skating Away of Thin Line of New Day ,podobnie brzmienie samego utworu. Wszystko jakby tak ma uspokajać przed ognistym kawałkiem tytułowym, jednak i tu sporo się dzieje. Bardzo fajne melodie, świetne gitary w tle oraz jeszcze bardziej doniosłe klawisze. Harmonia, spokój i klimat, tak można opisać ten utwór.

8.Heavy Horses

http://www.youtube.com/watch?v=2ntI4TkOvEU

Kawałek tytułowy, rewelacyjny utwór, jeden z tych dla których warto słuchać rocka. Dla wielu opus magnum zespołu .
Bardzo szybki rwany wstęp przechodzący w bardzo majestatyczną melodię ,świetne smyczki przeplatające się ze znakomitą melodyjną gitarą. Wokal Iana Andersona to wręcz manifest stylu Jethro Tull, niesamowity wręcz dramatyzm połączony ze swoistą melancholią ,co w połączeniu z piękną melodią daję rewelacyjny efekt. Wraz z każdą kolejną zwrotką jest coraz bardziej wzniośle aż do poprostu niesamowitego refrenu ,który zwala wprost z nóg. Kolejne zwrotki są utrzymane w podobnym klimacie, warto zwrócić uwagę na rewelacyjny tła klawiszowo-fortepianowe . Część instrumentalna również porywa i nie pozostawia wątpliwości jaki zespół wykonuję tą muzykę. Niesamowita gonitwa wszystkich instumentów przeplatana z wokalem Andersona ,czuć w tym niesamowitą harmonię i pasję oraz w co bardziej dosadnych fragmentach moc. Wspaniały utwór !

9. Weathercock

http://www.youtube.com/watch?v=uMm5LqWIPUw

No i na koniec Jethro serwuję nam jeszcze porcję celtyckich wręcz dźwiękach, tutaj chyba najmocniej Anderson wchodzi w rycerskie wokalizy, prawie tak mocno jak na takich kawałkach jak Mistrel in the Gallery czy Velvet Green ,poprostu pełen patos. Cały czas jest bardziej i to bardziej wzniośle, aż mamy w oczach Iana który stojąc na jednej nodze wyśpiewuję tą piękną szkocką melodię. Poprostu doskonałe zakończenie tej wielkiej płyty. A zakończenie instrumentalne to już totalny wręcz majstersztyk.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » sob sie 21, 2010 1:19 pm

na drugiej strony tematów jest temat o Jethro Tull ,jakby co możesz go próbować rozkręcić, bo narazie jest 0 wpisów,heh
Zero wpisów to świętokradztwo :evil:
Zespół na razie prezentuje się świetnie, taki wesoły klimacik.
1."...And the Mouse Police Never Sleeps"

http://www.youtube.com/watch?v=3f9XiQgMDuw

Pierwszy utwór na płycie. Już od początku nie ma wątpliwości kto gra tą muzykę po charakterystycznych melodiach. Ian Anderson śpiewa bardzo ciekawą melodią ,a reszta zespołu cicho przygrywa melodię ,w tle mamy interesują dźwięki. Jednak mimo to kompozycja jakoś nie porywa ,jest trochę zbyt jednostajna, choć jako pewnego rodzaju wstęp do płyty nawet się nadaję.

2. Acres Wind

http://www.youtube.com/watch?v=cVzyaGIAcEg

Nr. 2 to Aces Wind, świetny, bardzo krótki i zwarty utwór ocierający się o hard-rock . Bardzo fajny galopujący wstęp przechodzący w utwór i porywający wokal Andersona .Świetna nieco hipnotyzująca melodia oraz bardzo ciekawy mostek między zwrotką a refren oraz sam refren naprawdę porywają. Całego utworu bardzo fajnie się słucha, sprawia wrażenie jakby płynął ,za sprawą świetnych melodii wokali .Poprostu dobry,klasyczny utwór zespołu
Te już mam za sobą.
Spodobały mi sie głównie tą lekkością i "skoczną" melodią.
Na razie dokładniej tego nie mogę określić, zobaczymy później ;-)

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: IM_Power » sob sie 21, 2010 1:25 pm

tytułowy utwór na tej płycie to jeden z najlepszych utworów w ich całej historii, wg.mnie miał ogromny wpływ na Iron Maiden w tworzeniu epickich utworów i nie tylko

Ogólnie ciężko wymieniać ulubione utwory JT bo kapela ma cholernie zwarte albumy, np. Tick as a Brick to jeden ponad 40 minutowy utwór spięty klamrą .Aqualung to cholernie zwarty album, jedna całość, gdzie znakomicie komponują się utwory mające cechy hitów (tytyłowy, Locomotive Breath czy Cross Eyed Mary,coverowane zresztą przez Ironów), dłuższe rozbudowane utwory jak My God czy miniaturki muzyczne ,z niesamowitymi partiami gitary akustycznej .Podobnie Minstrel in the Gallery, album doskonały ,z długą suitą muzyczną Baker St.Muse ,która wręcz hipnotyzuje czy ostrymi hard-rockowymi tytułowym czy Black Satin Dancer.

Zwolennikom lat 80 polecam Broadsword and the Beast, natomiast lat 60 Stand Up.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » sob sie 21, 2010 1:28 pm

A solowy Ian Anderson?

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: IM_Power » sob sie 21, 2010 1:29 pm

znam kawałkami, totalnie klimaty Jethro Tull, ale co się dziwić, to jest ta muzyka którą on kocha ,nie pamiętam ile on miał płyt solowych, dwie albo trzy ,nie chcę się posiłkować wikipedią, heh

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Jethro Tull

Postautor: SebastianArcheo » pt paź 01, 2010 9:20 am

Według mnie JETHRO TULL to jeden z najważniejszych zespołów w historii! W tym zespole jest wszystko! J.T. to band totalny!

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2845
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Jethro Tull

Postautor: Lando » sob paź 02, 2010 12:15 am

Piękna muzyka, genialne połączenia rocka, bluesa i elementów folkloru (tak bardzo ogólnie)... miałem przyjemność widzieć ich dwa ostatnie koncerty w Polsce (Sala Kongresowa i Opera Leśna w Sopocie) - i naprawdę, wiem, że gdy tylko zawitają do naszego kraju muszę znów ich zobaczyć... to muzyka przez duże M
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » czw lis 04, 2010 4:45 pm

Porządna kapela, bardzo fajny klimacik.

@
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 02, 2010 10:52 pm
Skąd: Warszawa

Re: Jethro Tull

Postautor: @ » ndz gru 12, 2010 3:52 pm

Thick As A Brick....moja ulubiona.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » czw gru 30, 2010 7:55 am

Po sporej przerwie Heavy Horses brzmi jeszcze lepiej, niż na początku. Szczegółnie tytułowy kawałek, prawdziwa poezja dla uszu! Świetny zespół, pora się za pozostałe płyty wziąść.

Ozzy, Megadeth, Motorhaed - live....Fajne, ale równie mocno co z IM cieszyłbym się z Jethro Tull!

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt lut 01, 2011 8:37 am

Jak podoba Ci się Heavy Horses,to myślę,że Songs from the Wood i Mistrel in the Gallery tez podejdą, oczywiście Aqaulung to klasyk nad klasyki a i bardzo ciekawą płytą jest Too Old to Rock and Roll ,Too Young to Die a także Warchild...ogólnie w latach 70 wszystko dobre , a z 80 najlepszy chyba Broadsword

aha...żeby móc w 100 % docenić kapelę,trzeba naprawdę jej słuchać z uwagą

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2845
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Jethro Tull

Postautor: Lando » wt lut 01, 2011 9:01 am

Songs from the Wood i Mistrel in the Gallery
... to moje ulubione dwie płyty w ich dorobku. Z resztą myślę, że na każdej płycie znajdzie się jakaś perełka, która "zaskoczy" na dłużej ;)
Night Mistress Fan Club Łódź

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt lut 01, 2011 9:03 am

np.Salamander na Too Old to Rock and Rool,Tou Young to Die

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » wt lut 01, 2011 7:36 pm

Rzeczywiście Aqualung jest również bardzo dobry i od razu przypadł mi do gustu, trochę inaczej niestety z Minstrel in the Gallery który wydaje mi się trochę przekombinowaniem starych patentów, lub po części słabymi, lub brakiem pomysłów. Z drugiej strony słuchałem ja tylko raz, więc z poważniejszymi sądami na razie się wstrzymam.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr lut 02, 2011 6:29 pm

No to posłuchaj jeszcze z 4-5 razy i chwyci, zaręczam...zwróć uwagę na Baker St.Muse

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ttomasz » ndz lut 20, 2011 7:38 pm

Z Ralfowego newsa ;-) :
http://www.gibson.com/en-us/Lifestyle/N ... 0220-2011/
Jedną z ulubionych płyt Bruce'a jest Aqualung Jethro Tull!

Mi się płyta bardzo podoba, świetnie prezentuje się jako całość, w czym zdecydowanie przebija heavy horses które cenię przede wszystkim za kilka pojedyńczych kawałków jak przede wszystkim heavy horses, acres wild i rover. Z Aqualung wymienię tu tylko tytułowy i My God, ale pozostałe utrzymane są na dobrym poziomie ze świetnym klimatem. W HH wszystko trochę z innej beczki, choć obydwie płyty są bardzo dobre!

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Jethro Tull

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr kwie 13, 2011 10:28 am

Broadsword and the Beast niesamowity album ! szczególnie ;Broadsword, Flying Colous, Seal Driver i outro

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5904
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Adrian S.O.S. » wt lis 11, 2014 6:14 pm

Jethro Tull jak dla mnie:

This Was - 6/10
Stand Up - 7/10
Benefit - 6/10
Aqualung - 7,5/10
Thick As A Brick - 10/10
A Passion Play - 7/10
War Child - 7,5/10
Minstrel In The Gallery - 6/10
Too Old To Rock 'N' Roll: Too Young To Die! - 9/10
Songs From The Wood - 7,5/10
Heavy Horses - 8/10
Stormwatch - 9/10
A - 4/10
The Broadsword And The Beast - 10/10
Under Wraps - 3/10
Crest Of A Knave - 4/10
Rock Island - 2/10
Catfish Rising - 5/10
Roots To Branches - 6/10
J-Tull Dot Com - 7/10
The Jethro Tull Christmas Album - 8/10

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3319
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Jethro Tull

Postautor: paulek » wt lis 11, 2014 9:34 pm

This Was - 6/10
Stand Up - 7/10
Benefit - 7/10
Aqualung - 7,5/10
Thick As A Brick - 10/10
A Passion Play - 5/10
War Child - 5/10
Minstrel In The Gallery - 8,5/10
Too Old To Rock 'N' Roll: Too Young To Die! - 10/10
Songs From The Wood - 10/10
Heavy Horses - 10/10
Stormwatch - 10/10
A - 4/10
The Broadsword And The Beast - 5/10
Under Wraps - 1/10
Crest Of A Knave - 4/10
Rock Island - 3/10
Catfish Rising - 5/10
Roots To Branches - 10/10
J-Tull Dot Com - 6/10
The Jethro Tull Christmas Album - 6/10

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7281
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: widman » śr lis 12, 2014 1:44 pm

This Was - 7/10
Stand Up - 8/10
Benefit - 8/10
Aqualung - 10/10
Thick As A Brick - 9/10
A Passion Play - tej nie mam
War Child - 10/10
Minstrel In The Gallery - 8/10
Too Old To Rock 'N' Roll: Too Young To Die! - 9/10
Songs From The Wood - 10/10
Heavy Horses - 10/10
Stormwatch - 10/10
A - 7/10
...potem słabo znam, nie słuchałem większości płyt.. znam Rock Island, dałbym jej 6/10. Potem doskonały skleik koncertowy "A little light music" 10/10. W ogóle do płyty "A" Jethro Tull dla mnie kapitalny zespół, mający świetny klimat i doskonały warsztat muzyczny. Dla mnie chyba najlepszą płytą jest "Stormwatch" a zaraz po niej "Heavy Horses". Ten pierwszy, leśny klimat, też fajny, ale dopiero rozkręcają się przy okazji świetnego "Aqualung".
Jedna z moich ulubionych kapel. Szkoda, że dziś się różnie tam dzieje... Ale.. pozostały piękne dźwięki starych LP.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości