Czy to koniec?

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

lolowiecki
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 124
Rejestracja: czw sie 12, 2010 1:47 am

Czy to koniec?

Postautor: lolowiecki » czw sie 12, 2010 12:27 pm

Nagrali już 15 płytę. I ten tytuł "Ostatnia Granica". Boje się że w 2011 skończą trasę (będą oczywiście w Polsce bo lubią nasz kraj) i to będzie koniec legendy. Co wy o tym sądzicie? W sumie nagrali świetny album więc odejdą z klasą i na zawsze zapamiętani. Zapracowali przez 30 lat sobie na to że za 100lat ich płyty będą w sprzedaży na 100%.

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Czy to koniec?

Postautor: Alkochochlik » czw sie 12, 2010 12:36 pm

W którymś wywiadzie powiedzieli że chcą nagrać jeszcze jedną płytę conajmniej, więc ja byłbym spokojny o to że nagrają, choć będzie to za pare lat i jak Bruce ma śpiewać jeszcze gorzej, to już niech lepiej skończą...chyba że za produkcje nie będzie odpowiadał Shirley :evil:

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Czy to koniec?

Postautor: Zilian » czw sie 12, 2010 12:42 pm

Ja tam jestem zdania że jeszcze nie zakończa kariery. Maszyna Iron Maiden kręci się w zawrotnym tempie i raczej nie prędko będzie zatrzymana :)

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Czy to koniec?

Postautor: dostoevsky » czw sie 12, 2010 1:18 pm

To nie jest koniec nagrywania albumów, o czym powiedzieli Steve i Janick w wywiadzie dla amerykańskiej stacji radiowej, a także Nicko w wywiadzie dla brytyjskiego Metal Hammera.

archiver42
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 09, 2010 10:32 pm

Re: Czy to koniec?

Postautor: archiver42 » pt sie 13, 2010 1:25 pm

Mi się szczerze wydaje, że to może być ostatni album.Nawet tytuł otwieracza mi się z tym kojarzy...satellite 15 (15 album) - ostatnia granica...mam nadzieję, że się rzecz jasna mylę i to nie o to chodziło :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Czy to koniec?

Postautor: RALF » pt sie 13, 2010 1:30 pm

Mylisz się, Maiden będą z nami jeszcze dobrych kilka lat, liczę na około 10! Oczywiście, pod warunkiem że dopisze im zdrowie :idea:

Maczup
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: śr lip 29, 2009 6:33 pm

Re: Czy to koniec?

Postautor: Maczup » pt sie 13, 2010 1:31 pm

Mi się szczerze wydaje, że to może być ostatni album.Nawet tytuł otwieracza mi się z tym kojarzy...satellite 15 (15 album) - ostatnia granica...mam nadzieję, że się rzecz jasna mylę i to nie o to chodziło :)
kolego, czytałeś 3 posty nad Twoim :roll: ...?

MurderousTrooper
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 67
Rejestracja: sob cze 19, 2010 2:29 pm

Re: Czy to koniec?

Postautor: MurderousTrooper » pt sie 13, 2010 1:33 pm

Fakt, może to być ostatni album, ale na pewno obecna trasa nie będzie tą ostatnią. Panowie się starzeją, ale tak szybko nas nie zostawią. ;) Chociaż wolałabym szczerze mówiąc, żeby nic już nie nagrywali, tylko przyszykowali trasy "przypominkowe".

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Czy to koniec?

Postautor: Alkochochlik » pt sie 13, 2010 1:37 pm

Fakt, może to być ostatni album, ale na pewno obecna trasa nie będzie tą ostatnią. Panowie się starzeją, ale tak szybko nas nie zostawią. Chociaż wolałabym szczerze mówiąc, żeby nic już nie nagrywali, tylko przyszykowali trasy "przypominkowe".
Raczej ostatni album nie będzie, bo nie zabija się kury znoszącej złote jaja, jak ktoś już to napisał na tym forum, trasy wspominkowe też raczej będą, Iron Maiden to nie tylko muzyka, to jest też biznes, wielki biznes jak cały rynek muzyczny. Choć z Maiden to nigdy nie wiadomo, ja jednak obstawiam że jeszcze jeden album jest bardzo prawdopodobny, chyba że zdrowie, forma pokrzyżują im szyki, bo Bruce już się męczy w wyższych rejestrach, a kto chciałby słuchać Bruce'a jęczącego i płaczącego? Nikt. Nicko jak dobrze pamiętam też ma problemy (miażdżyce chyba, jak dobrze pamiętam, jak źle poprawcie) dlatego też gra boso, o ile Nicko jeszcze pogra, to najwięcej zależy od Bruce'a, bo gitarzyści, basista, perkusista, mogą się męczyć, ale grają na instrumentach, jak instrument się zepsuje zamówią nowy, i już; jeśli Bruce'owi siądzie głos, a to też jest możliwe, to gardła nie wymieni, prawda? Z Nickiem jest mniejszy problem, chociarz jak nie będzie umiał już grać, nawet boso, lub ból mu to skutecznie będzie sabotował, to zębami też nie zagra; ale myślę że jak ktoś odpadnie to najszybciej Bruce.

Awatar użytkownika
Wiwern
-#Invader
-#Invader
Posty: 173
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:31 am

Re: Czy to koniec?

Postautor: Wiwern » pt sie 13, 2010 1:42 pm

coś przypuszczam, że jeśli wyjdzie jakiś kolejny album, to nie wcześniej, jak w 2013 roku i na pewno już nie w tym samym składzie.
Our time will come! Oooo...

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Czy to koniec?

Postautor: vyrus » pt sie 13, 2010 1:43 pm

Niby kto wypadnie ? :razz:
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Wiwern
-#Invader
-#Invader
Posty: 173
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:31 am

Re: Czy to koniec?

Postautor: Wiwern » pt sie 13, 2010 1:47 pm

Bruce wypadnie. Zacznie coś nawijać, że z tym zespołem zrobił już wszystko, co mógł itp
będzie jakaś mała katastrofa lotnicza na trasie. Raczej wszyscy przeżyją, największe obrażenia odniesie Adrian Smith. Bruce zacznie potem rozmyślać.
Ostatnio zmieniony pt sie 13, 2010 1:50 pm przez Wiwern, łącznie zmieniany 1 raz.
Our time will come! Oooo...

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Czy to koniec?

Postautor: Alkochochlik » pt sie 13, 2010 1:47 pm

coś przypuszczam, że jeśli wyjdzie jakiś kolejny album, to nie wcześniej, jak w 2013 roku i na pewno już nie w tym samym składzie.
Napewno nie zmienią już składu, wszyscy są starzy i doskonale zdają sobie sprawe że długo już nie pograją, jeśli ktoś wypadnie to najprawdopodbniej skończą kariere, cel został wszak osiognięty, 15 płyt, miliony fanów na świecie, jak i sprzedanych płyt.

ARTUR MELOMAN
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: czw cze 10, 2010 1:58 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Czy to koniec?

Postautor: ARTUR MELOMAN » pt sie 13, 2010 2:59 pm

będzie jakaś mała katastrofa lotnicza na trasie. Raczej wszyscy przeżyją, największe obrażenia odniesie Adrian Smith. Bruce zacznie potem rozmyślać.[/quote]

Ty to potrafisz pojechać optymistycznie :)
Smells good

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Czy to koniec?

Postautor: mimski » pt sie 13, 2010 3:02 pm

Napewno nie zmienią już składu, wszyscy są starzy i doskonale zdają sobie sprawe że długo już nie pograją, jeśli ktoś wypadnie to najprawdopodbniej skończą kariere, cel został wszak osiognięty, 15 płyt, miliony fanów na świecie, jak i sprzedanych płyt.
Eeee tam. Jak będzie się chciało Harrisowi ciągnąć wózek z napisem Iron Maiden tak długo będą istnieć. W Deep Purple z oryginalnego składu jest tylko Gillan, Glover, Paice. Nie ma Ritchiego, nie ma Lorda, a mimo to wózek jedzie dalej i na dodatek całkiem nieźle się trzyma. Co miałem okazję zobaczyć na żywo chociażby rok temu. Tak więc jeśli ktoś wypadnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by zatrudnić kogoś nowego, a sądzę, że lista chętnych by grać w Iron Maiden jest bardzo długa.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Czy to koniec?

Postautor: Alkochochlik » pt sie 13, 2010 3:14 pm

Eeee tam. Jak będzie się chciało Harrisowi ciągnąć wózek z napisem Iron Maiden tak długo będą istnieć. W Deep Purple z oryginalnego składu jest tylko Gillan, Glover, Paice. Nie ma Ritchiego, nie ma Lorda, a mimo to wózek jedzie dalej i na dodatek całkiem nieźle się trzyma. Co miałem okazję zobaczyć na żywo chociażby rok temu. Tak więc jeśli ktoś wypadnie, to nic nie stoi na przeszkodzie by zatrudnić kogoś nowego, a sądzę, że lista chętnych by grać w Iron Maiden jest bardzo długa.
Tak, ale Steve jak wiemy już raz chciał rozwiązać Maiden. Więc teraz jest to bardziej prawdopodobne że jeśli ktoś wypadnie, skończą kariere.

PS.
Bruce wypadnie. Zacznie coś nawijać, że z tym zespołem zrobił już wszystko, co mógł itp
będzie jakaś mała katastrofa lotnicza na trasie. Raczej wszyscy przeżyją, największe obrażenia odniesie Adrian Smith. Bruce zacznie potem rozmyślać.
Mi się śniło kiedyś że właśnie była katastrofa lotnicza, ale wyszedł z niej tylko Bruce ;)

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Czy to koniec?

Postautor: Mr.Hankey » pt sie 13, 2010 3:19 pm

Tyle, że Maideni to nie Purple. Nie wydaje mi się, zeby Harris chciał ciągnąć zespół bez któregoś z muzyków. Wydaje mi się, że ewentualne poważne kłopoty zdrowotne któregokolwiek z nich, będa zwyczajnie oznaczać zakończenie działalności Iron Maiden.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Czy to koniec?

Postautor: wojteq » pt sie 13, 2010 4:21 pm

Dokładnie, jeśli którykolwiek z muzyków nie będzie już na prawdę dawał rady, to zrobią jakieś krótkie tournee pożegnalne i podziękują po prostu... nie sądzę aby Steve chciał się bawić na tym etapie w przyjmowanie kogoś nowego do zespołu....

EDIT: ale nie sądzę, że najsłabszym ogniwem będzie Bruce, uważam że prędzej odpadnie Nicko lub Dave, Bruce wciąż ma potężny głos, tylko ewentualnie źle jest on wykorzystywany (nie słuchałem TFF jeszcze) na płytach maiden, bądź raczej jest nie do końca wykorzystywany....

Zygmunt
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 403
Rejestracja: sob lip 08, 2006 1:24 pm

Re: Czy to koniec?

Postautor: Zygmunt » pt sie 13, 2010 4:26 pm

E tam! Będą nagrywać płyty w stylu Jethro Tull i pograją jeszcze 15 lat, ;-)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Czy to koniec?

Postautor: mimski » pt sie 13, 2010 4:30 pm

Moim zdaniem jak się będzie Harrisowi chciało, to zespół będzie trwać, nawet jeśli ktoś odejdzie (zwłaszcza jeśli będzie to któryś gitarnik). Jeśli znudzi się Harrisowi, to się skończy IM. Wszystko zależy od sternika.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość