20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Wszystko na temat nowego tournee

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Michcio » czw lis 11, 2010 1:03 pm

UK Fans! We promised you’d be next and true to our word…here’s the full list of Maiden’s UK Tour dates 2011:

JULY
Wed 20 Scotland, Glasgow SECC
Thu 21 Scotland, Aberdeen AECC P&J Arena
Sat 23 England, Newcastle Metro Radio Arena
Sun 24 England, Sheffield Motorpoint Arena
Wed 27 England, Nottingham Trent FM Arena
Thu 28 England, Manchester MEN Arena
Sun 31 England, Birmingham NIA

AUGUST
Mon 1 Wales, Cardiff CIA Arena
Wed 3 Northern Ireland, Belfast Odyssey
Fri 5 England, London 02 Arena

This will be an extensive 10 city arena tour for the final run of dates on their FINAL FRONTIER WORLD TOUR 2010/11. For the first time in many years, the band will be playing shows across the full length and breadth of the UK, including places they’ve not visited for up to three decades!

Steve Harris comments; “Everything in the Maiden camp has been so full on these last five years or so that we haven't travelled around the UK to play for our home fans for almost that long. These fans supported us by coming to Twickenham Stadium, Reading and Leeds Festivals, Download and more recently Sonisphere so we thought we should get off our backsides and do the travelling this time and get round the country to see them all. We very much look forward to playing all four home countries and a couple of places we haven’t been for a very long time, Aberdeen and Belfast! And playing the O2 gets us as close to the East End of London where Maiden started off than we have been for many a year, probably since the Ruskin Arms! All in all l think this is going to be a very special series of shows and a wonderful way to end this whole world tour.

“We intend to take the full stadium show into the UK arenas and fit everything we possibly can into each venue. The set list will be different to this year’s tour. Of course we will play more songs from the new album and some other recent material, but we intend to include a healthy dose of older fan favourites too for those who haven’t seen us before, plus a spectacular light show and stage set, not forgetting, of course, …Eddie!”

The UK shows will be the culmination of The Final Frontier World Tour, which began in June 2010 with a hugely successful 25 date tour throughout North America, followed by selected European stadium and festival shows, including Knebworth Sonisphere in the UK. As recently announced, early next year Ed Force One will fly the band, crew and equipment 50,000 miles around the World visiting thirteen countries before the band take a short break prior to the extensive European Tour (more announcements soon) of which the UK is the final leg.



As always we hope to facilitate “First To The Barrier” for our fan club members at as many shows as possible, details of these will be announced nearer the time on this website.

There will be an exclusive first ticket pre-sale for Iron Maiden Fan club members, before tickets go on sale to the general public on Saturday November 20th. Please keep checking this website for updates about ticket sales and further information about the special fan club pre-sale.
Ostatnio zmieniony pt lut 18, 2011 11:14 am przez Michcio, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Madril » czw lis 11, 2010 2:32 pm

Na pierwszy rzut oka będę celował pewnie w Newcastle, Sheffield i Londyn, ale to na 1 rzut oka. :P Może mniej, może więcej, trzeba przemyśleć.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: dostoevsky » pt lis 12, 2010 3:46 pm

Bilety na koncert w Glasgow w cenie 42.75 funtów. Myślałem, że będzie gorzej. Da się przeżyć...

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Michcio » sob lis 13, 2010 1:01 pm

był ktoś napewno na halowym koncercie w UK, powiedzcie mi jak jest z kupnem biletu na płytę. Wedle livenation.co.uk są sektory na płycie ( A BC D itd), czy kupując będzie się wybierało na który sektor ?

Awatar użytkownika
HAMMERS
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 567
Rejestracja: sob mar 18, 2006 10:15 am
Skąd: Z daleka

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: HAMMERS » sob lis 13, 2010 1:14 pm

Bardzo fajna opcja na zrobienie kilku gigów w UK:)

Niestety do zakończenia Euro 2012 mam zakaz opuszczania kraju:/

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: dostoevsky » sob lis 13, 2010 5:31 pm

był ktoś napewno na halowym koncercie w UK, powiedzcie mi jak jest z kupnem biletu na płytę. Wedle livenation.co.uk są sektory na płycie ( A BC D itd), czy kupując będzie się wybierało na który sektor ?
Na ticketmaster.co.uk zazwyczaj kupowałem, i nie było podziału na sektory na płycie - raczej na 'trybunie'. Bilety na płytę to tzw. 'general admission', i wydaje mi się, że teraz powinno byc podobnie...

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: remi » sob lis 13, 2010 8:54 pm

dostoevsky : Jaki jest wg Ciebie najtańszy sposób by się dostać z Glasgow do Aberdeen? Pociąg czy raczej samolot? Są jakieś szkockie tanie, krajowe linie lotnicze? ;-)

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Michcio » sob lis 13, 2010 9:38 pm

był ktoś napewno na halowym koncercie w UK, powiedzcie mi jak jest z kupnem biletu na płytę. Wedle livenation.co.uk są sektory na płycie ( A BC D itd), czy kupując będzie się wybierało na który sektor ?
Na ticketmaster.co.uk zazwyczaj kupowałem, i nie było podziału na sektory na płycie - raczej na 'trybunie'. Bilety na płytę to tzw. 'general admission', i wydaje mi się, że teraz powinno byc podobnie...
wszystko już jasne. Na livenation dali zły przedruk widowni jaka ma być. Będzie klasycznie :)

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: dostoevsky » ndz lis 14, 2010 12:12 am

dostoevsky : Jaki jest wg Ciebie najtańszy sposób by się dostać z Glasgow do Aberdeen? Pociąg czy raczej samolot? Są jakieś szkockie tanie, krajowe linie lotnicze? ;-)
Pociąg za drogi (bardziej opłacalny np. na trasie Edynburg - Glasgow, jeśli miałbyś lecieć z Polski do stolicy Szkocji), samolot tym bardziej.

Polecam podróż Megabusem, która trwa ok. 3 godzin w jedną stronę (czyli powiedzmy łapiesz o 9:40, na miejscu jesteś o 12:40, sporo czasu aby rozejrzeć się po mieście i skoczyć na rybkę i do pubu), i kosztuje jakieś.... 10-20 funtów w obie strony, w zależności od tego kiedy zamawiasz rzecz jasna. Myślę, że na jedno wychodzi, biorąc pod uwagę, że z centrum Glasgow musisz dostać się na lotnisko, do którego jest kawałek (bliżej Paisley), odprawa, te sprawy + lot + inne formalne sprawy na lotnisku w Aberdeen, i dojazd do miasta (lotnisko w Aberdeen tak naprawdę leży poza miastem). A dworzec autobusowy jest w samym centrum Glasgow.

Za to jadąc autobusem zobaczysz sobie parking w Perth :P , Dundee (jak się dobrze przyjrzysz to jadąc jedną z głównych ulic zobaczysz stojące nieopodal siebie stadiony dwóch rywalizujących ze sobą drużyn: http://www.worldstadiums.com/stadium_pi ... _park1.jpg ), Morze Północne, i wiele innych fajnych widoczków wraz z przejazdem przez Aberdeenshire. Oczywiście ostatni przystanek, podobnie do Glasgow, też w centrum miasta. Samo miasto, jak to mówią, należy do kategorii 'love it or hate it', ze względu na granitowe budynki, których szarość jest dla wielu przygnębiająca... ale ja je uwielbiam! Świetny klimat, unikalna architektura, fajna plaża, bliskość doków, 'zapach' ryb, itp. ;) Jest na tyle małe, że spokojnie można sprawdzić najciekawsze rzeczy w ciągu kilku godzin (zwłaszcza jak kupisz sobie za 3 funty dzienny bilet na autobus, dzięki któremu sprawnie przemieścisz się z miejsca na miejsce :) ).

Oczywiście musisz pamiętać o tym, że ostatni autobus z Aberdeen do Glasgow odjeżdza ok 20, a następny bodajże o siódmej rano. Jeżeli nie planujesz noclegu na miejscu, to może rzeczywiście warto sprawdzić pociągi, może będzie jakaś tania opcja (o ile o tej porze jeżdżą).... tak czy owak, najlepiej megabusem. :)

Ech, tak bardzo chciałbym zobaczyć Maiden w Szkocji, zwłaszcza w Aberdeen, ale wciąz nie jest pewne, czy będę miał czas... najprawdopodobniej wybiorę się na północ do granitowego miasta za miesiąc, z sentymentu, i sprawdzę bliskość AECC. :) Bo jeśli mowa o SECC w Glasgow, to zaraz nad rzeką Clyde, jakieś 20 minut piechotą z centrum.

EDIT: W ogóle wszystkich sanktuarian rozważających Szkocję zdecydowanie do tego namawiam i polecam - a dla tych, którym 2 koncerty to mało, proponuję dorzucić Newcastle. :)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: remi » ndz lis 14, 2010 10:01 am

Zobaczenie Szkocji to moje marzenie od 7 lat, a w tym roku jest nie lada okazja by je zrealizować ;-) Dzięki za info :pijak:

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Michcio » ndz lis 14, 2010 12:51 pm

@dostoevsky a planujesz odwiedzenie Anglii ?Myślę o Sheffield i Nottingham

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: dostoevsky » ndz lis 14, 2010 1:28 pm

@dostoevsky a planujesz odwiedzenie Anglii ?Myślę o Sheffield i Nottingham
Sęk w tym, że wciąż nie wiem jak ułożą mi się plany, więc nie mogę powiedzieć czy w ogóle zobaczę Maiden na Wyspach. Planuję jednak kupić bilet, przynajmniej na koncert w Glasgow, który w razie czego będę chciał sprzedać (jeśli nie będę mógł być na koncercie), o czym tutaj napewniej napiszę. Mimo wszystko chcę zaklepać sobie bilet, bo w przyszłym tygodniu rusza ogólna sprzedaż, a wejściówki najprawdopodobniej rozejdą się bardzo szybko.

Awatar użytkownika
HAMMERS
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 567
Rejestracja: sob mar 18, 2006 10:15 am
Skąd: Z daleka

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: HAMMERS » ndz lis 14, 2010 10:04 pm

A czym to spowodowane jest? :D
Jeśli jesteś kadetem SA PSP to w trakcie pracy i nauki tam otrzymujesz zakaz. Mi się kończy po Euro:/ Bo po obstawie tej imprezy dopiero otrzymam promocję:)

Ale będę pisał raport do komendanta by zaliczyć 3-4 gigi w UK;]

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Szymon » pn lis 15, 2010 11:15 am

Lądek Zdrój - bilet kupiony!! Mozna zaczac znowu odliczac dni :D

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Madril » pn lis 15, 2010 12:13 pm

Ja również zakupiłem. :)

Choć widzę, że ich system średnio polskie znaki obsługuje, więc card holder mam zapisany jako MICHAX. :P

Co ciekawe na płytę podają rząd i miejsce, co oczywiście jest bez sensu. :D
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 12:23 pm przez Madril, łącznie zmieniany 2 razy.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Szymon » pn lis 15, 2010 12:22 pm

eee mnie nic nie podawalo :>

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Madril » pn lis 15, 2010 12:27 pm

Mi też, dopiero jak w mailu potwierdzającym kliknąłem na szczegóły zamówienia to coś takiego wyświetla (wklejone z rachunku):
Section TICKET
Row 54
Seats 41
Description NO UNDER 16S PERMITTED IN THE STANDING AREA
ENTRANCE F
Price Lev

A na rachunku, który wydrukowałem po złożeniu zamówienia nie ma sekcji Row i Seats. Nie dopracowali systemu pod względem rozróżniania biletów na płytę pewnie.

EDIT: Podobno normalne dla O2.

Do tego jest napisane, że karty kredytowe będą skanować przy wejściu i na podstawie tego sprawdzać. Ciekawe co zrobią, jak komuś się ważność karty przed sierpniem skończy (chyba, że kredytówki nie mają czegoś takiego).
Ostatnio zmieniony pn lis 15, 2010 12:43 pm przez Madril, łącznie zmieniany 2 razy.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Szymon » pn lis 15, 2010 12:38 pm

no maja waznosc, z tym ze jak mnie sie skonczyla waznosc poprzedniej karty to dostalem nowa z tym samym numerem i przedluzona waznoscia o 2 lata, wiec to chyba nie problem.....

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: remi » pn lis 15, 2010 1:11 pm

ile kosztuje bilet i czym lecicie?

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 20/07 - 06/08/2011 - IM - Wielka Brytania

Postautor: Madril » pn lis 15, 2010 1:32 pm

Ok. 50 funtów.
Logistykę dokładnie zaplanuję później, więc odpowiedzieć nie mogę jeszcze.


Wróć do „The Final Frontier World Tour 2010/2011”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość