SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden


Wesprzyj Maiden na stronie "Teraz Rock".

Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na witrynie magazynu, zostać Fanem Maiden, klikając na ich zakładkę, oraz ocenić ich poszczególne albumy.

Zapraszamy do wspierania zespołu!

LINK

dodano: 2018-02-14 19:05:57 przez: Faust

Felieton koncertowy.

Polecamy uwadze czytelników felieton Rafała Dłużyńskiego, dotyczący ostatniego albumu koncertowego Iron Maiden.

LINK

dodano: 2018-02-08 20:47:08 przez: Faust

Migruj i podbijaj: skrzydlaci najeźdźcy!

Eddie the Bird w mobilnej grze Iron Maiden .Wydawca gier mobilnych “Nodding Frog” oraz “Rovio Entertainment”, twórca międzynarodowego fenomenu “Angry Birds”, serii gier która odnotowała aż 4 miliardy pobrań, z dumą ogłasza migrację "Eddie The Bird" z “Angry Birds Evolution” gry Iron Maiden.

Ten bezprecedensowy ruch “Rovio” jest pierwszym tego typu, globalnym wydarzeniem w historii firmy, sam Eddie The Bird oryginalnie pojawił się w “Angry Birds Evolution” w listopadzie 2017 roku, jako specjalny hołd na Halloween dla Iron Maiden. Podczas gdy w filmie "Angry Birds Evolution", Eddie the Bird - pierzasta wersja kultowej maskotki Iron Maiden - wyewoluowała dzięki czterem klasycznym motywom z pamiętnej historii zespołu; Cyborg („Somewhere In Time”), Faraon („Powerslave”), Killers („Killers”) i Shaman („The Book Of Souls”). W tym czasie setki tysięcy graczy przesłuchało ponad 20 milionów utworów Maiden, a muzykę grupy odtwarzano przez 33 milionów minut w sumie! „Eddie The Bird” pojawi się teraz w „Legacy of the Beast” jako wszystkie cztery postacie jednocześnie, dając graczom szansę na zespolenie wielu ptaków, a także rozmieszczenie ich wraz z największymi sojusznikami, oraz serią epickich wydarzeń zaplanowanych po pierwszym pojawieniu się Birda od 6 lutego do 20 lutego, kiedy to pierzaste stworzenia odlecą i nie będą już dostępne w grze.

Llexi Leon, dyrektor kreatywny w firmie „Phantom Music Management”, powiedział: "Rovio prześcignął się w niesamowitym hołdzie dla Maiden w zeszłym roku na Halloween, a teraz nadszedł czas, aby gracze z naszej własnej gry na urządzenia mobilne, mogli cieszyć się tymi fantastycznymi postaciami ze świata „Legacy of the Beast”. Miika Tams, VP Games i Product Lead dla „Angry Birds Evolution” powiedział: "Jako wielcy fani metalu jesteśmy zachwyceni, widząc, że nasz hołd dla Iron Maiden kontynuujemy w „Legacy of the Beast”. „Eddie the Bird” był ogromnym hitem w naszej grze i jesteśmy pewni, że gracze Legacy będą mieli mnóstwo radości!"

„Iron Maiden: Legacy of the Beast” to niezapomniane przeżycie w mobilnej przestrzeni RPG - zabiera graczy w niezrównaną, stale rozwijającą się, epicką podróż do gry, za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Bezprecedensowa integracja twórczości Iron Maiden pokazała, że gra i jej bohaterowie pojawili się na stronie Maiden „Ed Force One 747”, na butelkach 23 milionów litrów sprzedanego „Trooper Ale”, na kultowych czarnych koszulkach, w filmowych zwiastunach na żywo, w komiksie o tej samej nazwie, ponownie jako miniaturowe kolekcjonerskie figurki i teraz jako tytułowa inspiracja dla europejskiej trasy 2018, która rozpoczyna się w Tallinie w Estonii w sobotę 26 maja 2018 roku.

LINK

dodano: 2018-02-07 18:09:12 przez: Faust

Iron Maiden walczą z piractwem.

Brytyjczycy już wielokrotnie w swojej karierze próbowali ukrócić proceder nielegalnego wykorzystywania ich znaków towarowych przez piratów.

Nie inaczej jest i tym razem. 23 stycznia do sądu w Chicago wpłynął stosowny pozew, mowa w nim o czterokrotnym wykorzystaniu ich trademarku przez nielegalnych dystrybutorów merchandisu. Każdorazowo ma to ich kosztować 2 miliony dolarów.

LINK

dodano: 2018-01-30 19:23:17 przez: Faust

Według Brucea Napster zniszczył muzykę.

Wokalista Maiden w bardzo gorzkich słowach wypowiedział się odnośnie negatywnego wpływu Napstera na obecny stan przemysłu muzycznego.

O tym, co artysta sądzi o darmowym udostępnianiu pracy twórczej i konsekwencjach tego typu zabiegów, możecie przeczytać poniżej.

Zachęcamy do komentowania pod oryginalnym artykułem na stronie "TERAZ ROCK".


LINK

dodano: 2018-01-29 09:40:55 przez: Faust

"Nicko McBrains DRUM ONE".

Nicko McBrain ogłasza uruchomienie swojego pierwszego sklepu perkusyjnego „Nicko McBrains DRUM ONE”.

Zlokalizowany w Manchesterze, stolicy handlu nieruchomościami północnej Anglii, na terenie posiadłości biznesowej Trafford Park, sklep oferuje „Planet Paiste”, największą w Wielkiej Brytanii salę wystawową „Paiste” i „Sonorsphere”, gdzie klienci znajdą największy wybór produktów Sonora w UK. Wszystkie główne marki perkusyjne i bębnowe będą dostępne. Dawniej „Manchester Drum Center”, funkcjonujący od 1983 roku, od teraz funkcjonować będzie jako „Drum One” Nicko McBraina, który przejął firmę 1 listopada 2017 roku po przejściu na emeryturę wieloletniego właściciela i operatora Roba Pearsona. Firma kontynuowała działalność pod nazwą „Drum Centre” do chwili oficjalnego uruchomienia „Drum One” 25 stycznia 2018 roku.

W ramach projektu Nicko połączył siły z Craigiem Buckleyem, byłym GM w „Premier Drums”, który jest jego partnerem w branży. Sam McGoran długoterminowy menedżer w „Drum Center” pozostaje menedżerem sprzedaży i udziałowcem w branży. Nicko McBrain komentuje: "Jestem bardzo podekscytowany będąc częścią tej wspaniałej przygody. Jest to odskocznia od mojej codziennej pracy, ale mimo to jestem gotów do podjęcia ryzyka. Jestem bardzo wdzięczny Craigowi i Samowi za stworzenie mi tej wspaniałej okazji, aby służyć detalicznej stronie świata perkusyjnego i Wam! Z niecierpliwością czekam na zaangażowanie, poświęcenie i doświadczenie, jakim jest Nicko McBrains DRUM ONE".

Craig Buckley dodaje: "To absolutna przyjemność móc znowu pracować z Nicko, świetnie się razem bawiliśmy podczas mojego pobytu w ‘Premier’. Kiedy ta okazja była mi przedstawiona latem, wspomniałem o tym Nicko, a on chciał być zaangażowany natychmiast i od tego czasu planujemy restrukturyzację, rebranding i platformę mediów społecznościowych, aby wszystko przygotować do momentu naszego ogłoszenia w NAMM. Czuliśmy, że ważne jest, aby problemy biznesowe były minimalne, kiedy przejęliśmy firmę, więc podjęliśmy decyzję, aby działać po prostu jako ‘Drum Center’, dopóki nie zmieniliśmy całego brandingu i wyposażenia sklepów tak, jak planowaliśmy. Wsparcie, jakie otrzymaliśmy od producentów i dystrybutorów od chwili przejęcia marki, było fantastyczne i chcę podziękować wszystkim w imieniu Nicko, Sama i moim za ich zaangażowanie".

Nicko nie krył entuzjazmu: "Planujemy ciągłą obecność w Internecie dla firmy dzięki wyjątkowo przemyślanej stronie internetowej i sklepowi internetowemu, który zostanie uruchomiony do wiosny 2018 roku. Jesteśmy bardzo zaangażowani, aby faktyczny sklep stał się poniekąd centrum społecznościowym dla perkusistów, będziemy organizować regularne wydarzenia w sklepie prowadzone przez producentów i kliniki, które odbędą się w lokalnych miejscach. Chcemy, aby perkusiści przyszli i spędzali czas w sklepie, bez względu na to czy kupują, czy nie. ‘Drum One’ będzie przygodą i chcemy, aby jak najwięcej perkusistów stało się jej częścią!"

Centrum „Nicko McBrains Drum ONE” będzie otwarte od 1 lutego 2018.

LINK

dodano: 2018-01-26 11:05:57 przez: Faust

Bruce Dickinson na ZDF.

Dziś (19 stycznia) o 23:15 Bruce będzie gościem programu "Aspekte" nadawanym przez niemiecką stację ZDF!

Więcej info znajdziesz TUTAJ

dodano: 2018-01-19 12:33:30 przez: Faust

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Maiden 28 lipca 2018!

W dniu dzisiejszym (19 stycznia) ruszyła sprzedaż biletów na drugi koncert Iron Maiden w Tauron Arenie.

Bilety znajdziecie LINK.

dodano: 2018-01-19 11:47:54 przez: Faust

Iron Maiden w zestawieniach "Loudwire".

Amerykański "Loudwire" publikuje kolejne rankingi.

„Loudwire” opublikowali zestawienie „10 Best Metal Albums 1988” z „Seventh Son of a Seventh Son” (1988) na pozycji #3 oraz „10 Inspirational Metal Songs” z „Wasted Years” jako numerem #1.


LINK
LINK

dodano: 2018-01-17 11:19:30 przez: Faust

Dickinson lubi utwory z czasów Bayleya.

Bruce ostatnio wypowiedział się na temat utworów nagranych przez Iron Maiden w latach 1995 – 1998.

Wokalista stwierdził, że nigdy nie miał problemów ze śpiewaniem utworów, które z Ironami nagrał Blaze Bayley. Wyszczególnił również utwory, które lubi najbardziej: „Życie jest zbyt krótkie, żeby dać rządzić ego. To dziecinne i głupie. Niektóre z tych piosenek pasowały do mojego głosu, inne nie, ale wielu z fanów Iron Maiden lubiło je, a niektóre, zwłaszcza „The Clansman” i „Sign Of The Cross”, udało nam się wykonać perfekcyjnie i uważałem je za świetne. Głos Blazea był oczywiście inny niż mój, śpiewał w nieco niższym rejestrze, ale nie narzekałem z tego powodu. Bardzo lubiłem śpiewać te piosenki”.

Komentujcie pod artem na stronie „Teraz Rock”.

LINK

dodano: 2018-01-16 14:12:58 przez: Faust

Iron Maiden 28 lipca w Krakowie!

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia dotyczące drugiego polskiego koncertu zespołu Iron Maiden!

Iron Maiden potwierdza drugi koncert w Krakowie – odbędzie się on w sobotę, 28 lipca 2018 w TAURON Arenie Kraków. Gościem specjalnym będzie Tremonti, który dołączy do Iron Maiden także we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii i na Chorwacji.

Wraz z ogłoszeniem tego koncertu, harmonogram trasy Legacy Of The Beast Tour zostaje zamknięty (na 2018 rok). O drugim koncercie w Krakowie pisaliśmy na naszych łamach już na początku grudnia powołując się na szybko usunięty wpis organizatora – wszystkie przekazane wówczas informacje właśnie się potwierdziły.

LINK

dodano: 2018-01-15 14:32:04 przez: Faust

Kolejna odsłona "Trooper Ale".

Z początkiem roku Iron Maiden zapowiedzieli premierę nowej odsłony piwa Trooper, która na rynku pojawi się już w lutym.

Iron Maiden w porozumieniu z fundacją "Help For Heroes" oraz "Robinsons Brewery" stworzyli kolejną odsłonę piwa "Trooper", tym razem pod nazwą "Trooper - Light Brigade", która pochodzi od wiersza "Szarża lekkiej brygady", jest zatem nawiązaniem do bitwy, której przebieg opisuje tekst kompozycji "The Trooper". Po ponad 4,5 roku obecności na rynku, sprzedano ponad 20 mln pint piwnych złotego trunku firmowanego logo grupy i wszystko wskazuje, iż to jeszcze nie koniec.

Więcej przeczytacie TUTAJ.

Cheers!

dodano: 2018-01-10 17:01:03 przez: Faust

Wesprzyj Maiden w "Anty Radiu".

"Anty Radio" ogłosiło plebiscyt na "Album Roku".

Nominację odebrało koncertowe wydawnictwo "The Book Of Souls: Live Chapter".


GŁOSUJ NA MAIDEN!

dodano: 2018-01-02 14:25:42 przez: Faust

Smutne refleksje Brucea...

Wokalista Maiden jest najwyraźniej zaniepokojony obecną sytuacją międzynarodową.

Muzyk twierdzi, iż dramat Oświecimia może się powtórzyć nawet w dzisiejszych czasach.

LINK

dodano: 2017-12-31 09:58:13 przez: Faust

"Teraz Najlepsi" wesprzyj Maiden.

Ruszyło podsumowanie roku 2017 zorganizowane przez redakcję "Teraz Rock".

Prosimy o wsparcie dla Maiden!

LINK

dodano: 2017-12-27 16:52:36 przez: Faust

Iron Maiden grają już dla nas 42 lata!

TVN 24 wyemitowali kilkuminutowy materiał dedykowany grupie Iron Maiden.

Zespół istnieje 42 lata, opublikował ponad 30 albumów, sprzedając je w ponad 100 mln kopii. Są zaprzeczeniem stereotypu muzyka heavymetalowego czy rockowego.

VIDEO

dodano: 2017-12-25 20:57:09 przez: Faust

Bruce o Blaze.

Frontman Ironów pokusił się o wypowiedź dotyczącą zatrudnienia w zespole Blazea Bayleya.

Czytaj TUTAJ.

dodano: 2017-12-25 13:45:25 przez: Faust

Bruce o „hailowaniu” i zmianach w tonacji.

Bruce Dickinson odniósł się ostatnio do kontrowersyjnego zachowania jednego z fanów podczas koncertu w Vancouver oraz zmian, jakim uległ jego głos w wyniku chemioterapii.

Bruce nie popiera postaw i symboli pro – faszystowskich, jeśli nawet są one rezultatem szczeniackich wybryków, jest natomiast zadziwiony pozytywnymi zmianami w głosie, będących skutkiem poddania się procedurze chemioterapeutycznej.

LINK 1
LINK 2

dodano: 2017-12-19 16:07:03 przez: Faust

Biografia Brucea najlepsza.

Portal Standard.co.uk zaprezentował zestawienie najlepszych biografii muzycznych wydanych w mijającym, 2017 roku.

Laur pierwszeństwa przypadł autobiografii Brucea Dickinsona "What does this button do"?


LINK

dodano: 2017-12-14 11:34:17 przez: Faust

Bruce krytycznie o płycie Maiden...

Ostatnio wokalista bardzo krytycznie wypowiedział się o brzmieniu jednego z albumów grupy.

Przeczytajcie, o którym?!

LINK

dodano: 2017-12-05 09:55:23 przez: Faust

"The Book of Souls: Live Chapter" notowania i recenzje.

15 dni temu miała miejsce rynkowa premiera 12 albumu koncertowego Iron Maiden, "The Book of Souls: Live Chapter" (2017).

Polecamy Waszej uwadze artykuł dotyczący notowań albumu na listach bestsellerów oraz not recenzenckich. Okazuje się, iż wydawnictwo prezentuje się najlepiej od czasów pamiętnego "Flight 666" (2009).

ARTYKUŁ

dodano: 2017-12-02 17:42:35 przez: Faust

KONKURS: Do wygrania "Autobiografia" B. Dickinsona.

W związku z ukazaniem się polskiej edycji autobiografii Brucea Dickinsona, wspólnie z Wydawnictwem SQN przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs, dotyczący bohatera tejże publikacji.

Do wygrania są trzy sztuki książki, przekazane nam przez naszego dobrodzieja -SQN. Wszystko co musicie zrobić to polubić nasz profil, udostępnić nasz konkurs (ten post), i odpowiedzieć w trzech rundach konkursowych, na kilka złośliwych pytań. A co!?!?!

Zwycięzca każdej z rund otrzyma nagrodę. Liczą się nie tylko najszybsze, ale także najzabawniejsze odpowiedzi. Nagrody przyznamy według własnego uznania, co też uargumentujemy lub nie (jeśli nie będzie nam się chciało). Pierwsze pytanie już dziś wieczorem (20 - 21).

ODPOWIEDZ

Powodzenia!

dodano: 2017-11-30 16:32:30 przez: Faust

Dodatkowe koncerty trasy.

Ze względu na ogromne zainteresowanie postanowiono dodać kolejne wieczory w Londynie, Paryżu, Helsinkach.

Bilety na koncerty rozchodzą się w rekordowym czasie.


LINK

dodano: 2017-11-24 16:25:00 przez: Faust

Start sprzedaży biletów!

Dziś (24 XI 17) o godzinie 10:00 rozpoczyna się otwarta sprzedaż biletów na koncert w krakowskiej Tauron Arenia.

Po zaledwie minucie sprzedaży dodano kolejny wieczór w Helsinkach (29 V 2018)

Bilety w Polsce: TUTAJ

dodano: 2017-11-24 10:04:47 przez: Faust

Co usłyszymy i zobaczymy w 2018 roku?!

W wywiadzie dla "ROCKKLASSOKER" Bruce Dickinson podzielił się kilkoma nowinami dotyczącymi zbliżającej się trasy "Legacy Of The Beast World Tour".

W telegraficznym skrócie:

- Panowie postawili sobie za cel przebicie scenografii The Book of Souls
- Planują użycie najnowszych technologii, gdyż mają bardzo duży budżet na produkcję sceniczną
- Bruce nie jest entuzjastą "ekranów LED" z tyłu sceny mówiąc, że zespół wielokrotnie je testował, ale można dostać oczopląsu od patrzenia przez 2h na "wielką wersję iPhona czy iPada". Wyświetlałyby de facto "żywe" wersje płacht koncertowych, a efekt byłby wg. niego gorszy. Jednocześnie Bruce nie zaprzeczył, że ekrany nie pojawią się na scenie.
- Setlista oparta na materiale z lat 80-tych uzupełnionym o kilka nowszych numerów. Kilka rarytasów.
- Wskazówki odnośnie setlisty znajdują się na plakacie promującym trasę
- Bruce bardzo lubi wykonywać "Rime Of The Ancient Mariner" , zatem zdecydowanie wzrasta prawdopodobieństwo pojawienia się tegoż podczas koncertów.

WYWAID

dodano: 2017-11-23 17:00:00 przez: Faust

Eddie Trooper w grze.

Grę "Legacy Of The Beast" uzupełniono o jedną z najbardziej kluczowych postaci - Eddie Troopera.

LINK

dodano: 2017-11-22 13:09:30 przez: Faust

Film "The Book of Souls: Live Chapter" do pobrania.

Na stronie grupy pojawiła się informacja o możliwości ściągnięcia filmu "The Book of Souls: Live Chapter" w całości.

FILM

dodano: 2017-11-21 13:42:23 przez: Faust

"Scream For Me, Sarayevo" z nagrodą.

Film dokumentalny "Scream For Me, Sarayevo" otrzymał nagrodę na festiwalu "Filmu i Muzyki" w Chicago.

Obraz wyróżniono w kategorii "Najlepszy Dokument".

LINK

dodano: 2017-11-20 12:16:01 przez: Faust

Wielki KONKURS!!!

Z okazji premiery najnowszego wydawnictwa Maiden, The Book Of Souls: LIVE CHAPTER, wspólnie z Warner Music Poland przygotowaliśmy "KONKURS 666" z nagrodami niespodziankami.

Do północy w niedzielę, w losowo wybranych porach, opublikujemy 6 pytań dotyczących zespołu.

Pierwsze sześć osób, udzielających poprawnych (lub w miarę poprawnych) odpowiedzi na każde pytanie, otrzyma 6 maidenowych prezentów. Wśród pozostałych osób biorących udział w konkursie rozlosujemy 6 maidenowych nagród pocieszenia.

Bądźcie w pogotowiu, polubcie i śledźcie nasz profil.
START!

KONKURS

dodano: 2017-11-18 14:28:44 przez: Faust

Recenzja "TBOS: LCh".

Dziś miała miejsce rynkowa premiera albumu koncertowego "The Book of Souls: Live Chapter" (2017).

Polecamy Waszej uwadze recenzję wydawnictwa:
RECENZJA

dodano: 2017-11-17 18:45:54 przez: Faust

Koncert w Krakowie - wydarzenie na FB.

Zapraszamy do zdeklarowania udziału w polskim koncercie Maiden, na profilu oficjalnego wydarzenia, zamieszczonym na FB.

PROFIL

dodano: 2017-11-15 19:51:20 przez: Faust

Dickinson o Oświęcimiu.

Podczas trasy Iron Maiden po Polsce, w 1984 roku, muzycy zwiedzili Niemiecki Obóz Zagłady w Oświęcimiu.

Jak wydarzenie to wspomina na łamach autobiografii Bruce Dickinson? Przeczytacie TUTAJ

dodano: 2017-11-15 10:35:34 przez: Faust

Kampanii promocyjnej „TBOS:LCH” ciąg dalszy.

17 listopada będzie miała miejsce światowa premiera 12 albumu koncertowego Iron Maiden „The Book of Souls: Live Chapter” (2017).

11 XI zespół udostępnił na YT film będący wizualnym odpowiednikiem albumu. Po 48 godzinach obraz zniknął, aby pojawić się w postaci 15 osobnych klipów promujących każdy z utworów zawartych na albumie koncertowym.

Filmy znajdziesz TUTAJ

dodano: 2017-11-15 10:33:53 przez: Faust

Iron Maiden rusza w “Legacy of the Beast World Tour”.

Po ogromnym sukcesie światowej trasy w 2016 i 2017 roku, promującej 16-sty album studyjny “The Book Of Souls”, IRON MAIDEN wyruszają w trasę w 2018 roku grając koncerty w arenach oraz na festiwalach w Europie w ramach światowej trasy Legacy Of The Beast.

Trasa rozpocznie się 26 maja w Tallinnie w Estonii a zakończy się w londyńskiej arenie O2 10 sierpnia. Koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 27 lipca 2018 roku w TAURON Arenie Kraków. Pełną informację o europejskiej trasie koncertowej można znaleźć na ironmaiden.com. Trasa będzie kontynuowana w 2019 roku.
Pomysł na Legacy Of The Beast World Tour został zainspirowany grą komórkową i komiksem o takiej samej nazwie. Scenografia będzie zawierać wiele różnych, ale powiązanych ze sobą „światów”, a lista utworów będzie obejmować materiał z lat ’80 z kilkoma niespodziankami z późniejszych albumów, dzięki temu będzie różnorodna.

Manager Iron Maiden Rod Smallwood wyjaśnia:
“Nasi fani wiedzą, że mamy ustalony bardzo konkrety cykl tras odkąd Bruce i Adrian powrócili do Iron Maiden na początku XXI wieku - przeplatamy trasy poświęcone nowym albumom z trasami pełnymi historii i hitów. Uwielbiamy pracować w ten sposób z wielu powodów, nie tylko dlatego, że daje to zespołowi możliwość zagrania zarówno nowego materiału, jak i starych, uwielbianych utworów, które chcą usłyszeć fani. Dzięki temu trasy pozostają świeże, nie tylko dla fanów, ale również dla zespołu.

Wizerunek tej trasy pełnej Historii/Hitów zdecydowaliśmy się zbudować wokół nazwy Legacy Of The Beast, co dało nam możliwość wykorzystania kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy, zwłaszcza z Eddiem! Nie chcę zbyt wiele zdradzać w tym momencie, ale zgodnie z tradycją Iron Maiden pracujemy nad mnóstwem różnych scen i mamy nadzieję, że zapewni to naszym fanom niezapomniane wrażenia, kiedy zobaczą to bardzo specjalne show.”

Legacy Of The Beast 2018 Tour Dates:

May
26 Saku Arena, Tallinn, ESTONIA *
28 Hartwall Arena, Helsinki, FINLAND *

June
01 Tele2 Arena, Stockholm, SWEDEN *
03 Dahls Arena, Trondheim Rocks, NORWAY
05 Royal Arena, Copenhagen, DENMARK *
07 Sweden Rock Festival, Solvesborg, SWEDEN
09 Rockavaria, Königsplatz, Munich, GERMANY
10 Expo Plaza, Hannover, GERMANY *
13 Waldbuhne, Berlin, GERMANY *
16 Firenze Rocks, ITALY
17 Novarock Festival, Nickelsdorf, AUSTRIA
20 Letnany Airport, Prague, CZECH REPUBLIC *
22 Graspop, Dessel, BELGIUM
24 Hellfest, Clisson, FRANCE
26 Geneva Arena, Geneva, SWITZERLAND *
28 Volt Festival, Sopron, HUNGARY
30 Messegelaende, Freiburg, GERMANY *

July
01 Gelredome, Arnhem, HOLLAND *
05 AccorsHotel Arena, Paris, FRANCE
09 San Siro Ippodromo, Milan, ITALY
10 Hallenstadion, Zurich, SWITZERLAND
13 Altice Arena, Lisbon, PORTUGAL
14 Wanda Metropolitano Stadium, Madrid, SPAIN
17 Piazza Dellà Unita DItalia, Trieste, ITALY
20 Rockwave Festival, Athens, GREECE
22 Hills Of Rock, Plovdiv, BULGARIA
24 Zagreb arena, Zagreb, CROATIA
27 Tauron Arena, Krakow, POLAND
31 Metro Radio Arena, Newcastle, ENGLAND *

August
02 SSE Arena, Belfast, NORTHERN IRELAND *
04 Exhibition & Conference Centre, Aberdeen, SCOTLAND *
06 Manchester Arena, Manchester, ENGLAND *
07 Genting arena, Birmingham, ENGLAND *
10 O2 Arena, London, ENGLAND *

LINK

dodano: 2017-11-13 15:23:21 przez: Faust

Film „The Book of Souls: Live Chapter” na YT.

Jak informuje redakcja “Teraz Rock”, 11 listopada 2017 odbyła się internetowa premiera koncertowego filmu „The Book of Souls: Live Chapter”.

Film można zobaczyć m.in. TUTAJ.

dodano: 2017-11-12 16:13:41 przez: Faust

Jak Dickinson wspomina Polskę 1984?

Magazyn "Teraz Rock" opublikował fragment wspomnień wokalisty Iron Maiden z pobytu w Warszawie.

Bruce dzieli się m.in. wspomnieniami z kuriozalnych przygód jakie spotkały go w stolicy Polski, podczas trasy koncertowej która miała miejsce w sierpniu 1984 roku. Przypominamy, iż "Autobiografia" autorstwa wokalisty Iron Maiden ukaże się na polskim rynku księgarskim 22 listopada nakładem wydawnictwa "SQN".

LINK

dodano: 2017-11-09 12:36:37 przez: Faust

Premiera filmu "The Book of Souls: Live Chapter" na YT.

11 listopada o 19:00 czasu brytyjskiego odbędzie się oficjalna premiera filmu "The Book of Souls: Live Chapter".

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

dodano: 2017-11-03 17:39:17 przez: Faust

Autobiografia #1 w UK!

Autobiografia Brucea Dickinsona znalazła się na szczycie książkowych bestsellerów w UK!

Ranking publikuje "Sunday Times". Gratulujemy!

LINK

dodano: 2017-10-25 13:10:49 przez: Faust

Iron Maiden najlepszy na żywo!

Brytyjczycy otrzymali kolejne wyróżnienie.

Czytelnicy serwisu "Loudwire" uznali sekstet za najlepszy zespół koncertowy!

LINK

dodano: 2017-10-25 11:35:47 przez: Faust

Przedsprzedaż autobiografii Dickinsona w Polsce.

Ruszyła przedsprzedaż autobiografii wokalisty Iron Maiden w Polsce!

Polecamy LINK.

dodano: 2017-10-24 20:23:18 przez: Faust

Scrapbook Iron Maiden.

W związku z nadchodzącą premierą koncertówki "The Book of Souls: Live Chapter" zespół przygotował niespodziankę.

To specjalny scrapbook, umożliwiający przesyłanie zdjęć z trasy, podpiętych pod poszczególne państwa i miasta. Nie zabrakło oczywiście Wrocławia!


Swoje fotki możecie przesyłać TUTAJ

dodano: 2017-10-24 16:21:54 przez: Faust

Wyjątkowy cover "Fear Of The Dark".

Iron Maiden to absolutna klasyka metalu i zespół, który bardzo wyraźnie zapisał się na kartach muzyki i popkultury.

Coverów zespołu powstało wiele i z pewnością pojawi się ich jeszcze więcej, jednak ten jest wyjątkowy. Chór z belgradzkiej szkoły podstawowej postanowił pokazać swoją wersję kultowego utworu. "Fear of the Dark" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów grupy i jednocześnie największy klasyk heavy metalu.

LINK

dodano: 2017-10-24 12:55:11 przez: Faust

Zapowiedź polskiej premiery autobiografii Dickinsona.

Wiemy już kto i kiedy wyda autobiografię wokalisty Maiden po polsku...

Będzie to wydawnictwo SQN (Sine Quo Non), natomiast premiera nastąpi około 22 listopada 2017 roku.

LINK

dodano: 2017-10-18 18:42:33 przez: Faust

Wywiad z Brucem.

Polecamy waszej uwadze interesujący wywiad z frontmanem Maiden.

Warto!

LINK

dodano: 2017-10-17 09:43:39 przez: Faust

EDDIE w "Angry Birds Evolution".

Fiński twórca gier komputerowych “Rovio” połączył siły z kierownictwem Iron Maiden, celem włączenia maskotki grupy Eddie’go w poczet postaci tworzących specjalną odsłonę gry „Angry Birds Evolution”, związaną z obchodami Halloween.

Cztery różne wersje maskotki uczestniczące w grze, będą dostępne począwszy od 18 października, przez dwa kolejne tygodnie. Gracze, którzy przechwycą słynne monstrum, będą mogli cieszyć się z jego obecności już na stałe. Gra „Angry Birds” ma miliony zwolenników na całym świecie, potencjalnie wielu z nich ma pierwszorzędną okazję aby przejść inicjację do świata heavy metalu.

LINK


dodano: 2017-10-16 15:52:50 przez: Faust

Zadaj pytanie Dickinsonowi.

Brytyjski "The Guardian" zorganizował webchat z wokalistą Maiden.

W najbliższy wtorek muzyk odpowie na Wasze pytania. Do dzieła!!!
LINK

dodano: 2017-10-13 15:08:49 przez: Faust

Nowa koncertówka od Iron Maiden!

„The Book of Souls: LIVE Chapter” to tytuł najnowszego albumu koncertowego formacji, przeznaczonego do wydania na 17 listopada 2017 roku.


Na program dwóch płyt CD składa się 15 kompozycji zarejestrowanych podczas koncertów 2016/17. Repertuar wydawnictwa prezentuje się następująco:
1.If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
2.Speed Of Light – Cape Town, RPA
3.Wrathchild – Dublin, Irlandia
4.Children Of The Damned – Montreal, Kanada
5.Death Or Glory – Wrocław, Polska
6.The Red And The Black – Tokyo, Japonia
7.The Trooper – San Salvador, El Salvador
8.Powerslave – Trieste, Włochy
9.The Great Unknown – Newcastle, UK
10.The Book Of Souls – Donington, UK
11.Fear Of The Dark – Fortaleza, Brazylia
12.Iron Maiden – Buenos Aires, Argentyna
13.Number Of The Beast – Wacken
14.Blood Brothers – Donington, UK
15.Wasted Years – Rio De Janeiro, Brazylia

Dostaliśmy zatem 15 kompozycji, zarejestrowanych zarówno w arenach sportowych jak i przed ogromnymi audytoriami zgromadzonymi na stadionach i gigantycznych festiwalach, których headlinerami byli Iron Maiden podczas przypadającej na lata 2016/2017 trasy koncertowej. Za brzmienie tym razem odpowiadali Steve Harris i Tony Newton i to z bardzo dobrym skutkiem. Można było mieć wątpliwości, czy po faux pass Harris’a z 1993 roku szef formacji sprawdzi się w roli współproducenta, jednak wzmocniony o wprawne ucho i profesjonalną asystę Newton’a, tym razem wyszedł z próby ognia zwycięsko. Już promujący całość koncertowy teledysk do „Speed Of Light” (nagrany w Cape Town, RPA) nie pozostawia nawet cienia wątpliwości, iż pod względem zarówno audialnym jak i wizualnym otrzymujemy produkt wysokiej jakości.

Nie da się ukryć, iż fani od ponad 4 lat oczekiwali albumu koncertowego, podsumowującego niezwykle spektakularną trasę. Pierwsze skojarzenia biegną ku „FLIGHT 666” (2009), podobnie jak przed ośmioma laty i tym razem dostaniemy koncertową kompilację nagrań zarejestrowanych w toku tej samej trasy na kilku kontynentach (w przypadku „The Book Of Souls: LIVE Chapter” – sześciu!) oraz w różnych państwach (sporą reprezentację ma Stary Kontynent) oraz w wybranych miastach. Niezmiennymi pozostają set – lista (zachowano wersję z 2017 roku) i forma wykonawcza kapeli. Na dodatek S. Harris zadbał o trafny dobór wersji finalnych poszczególnych kompozycji, pochodzących z takich miejsc jak np. RPA, Polska, El Salvador, Kanada – czyli prawdziwe perełki. Tym razem nie zabrakło polskiego akcentu w programie płyty. „Death Or Glory” zarejestrowany we Wrocławiu sprawia, iż polscy fani mogą cieszyć się z owej wisienki na torcie.
Zupełnie darmowo wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak grupa w latach 2016/17 prezentowała się w kolejnych krajach i miastach ‘na żywo’. Podwójnemu wydawnictwu towarzyszy film, który udostępniono w ramach darmowego streamingu oraz jako Free Digital Download. Swoją drogą, to bardzo miły gest ze strony muzyków i wydawcy (Warner / BMG) jak i zabieg stricte promocyjny. Wypada żałować, iż zespół wzorem Rammstein, nie pokusił się na publikację wydawnictwa w wersji zbiorczej: 2CD + DVD. Za album koncertowy trzeba będzie już zapłacić, np. za limitowaną, audiofilską wersję winylową 3 LP 180 gram, podwójny booklet (analogiczne rozwiązanie jak „The Book Of Souls” (2015) – do mniej wymagających nabywców adresowano standardowy 2CD i Digital Download dostępny również odpłatnie.

LINK

dodano: 2017-09-25 11:49:54 przez: Faust

Dickinson wyda box ze swoimi solowymi płytami!

Bruce Dickinson przygotowuje box składający się z jego wszystkich solowych płyt w wersjach winylowych.

Po winylowych reedycjach dyskografii Iron Maiden, nadeszła pora na wznowienia solowych płyt Bruce’a Dickinsona.
Box „Soloworks 1990-2005” trafi do sprzedaży 27. 10. 2017r.

dodano: 2017-08-24 07:20:58 przez: Budziol

“The Book of Souls World Tour 2016/17” dobiegła końca.

Potężna trasa promująca podwójny album studyjny “The Book of Souls” (2015) dobiegła końca 22 lipca 2017 roku, po dwóch koncertach na Brooklinie, w hali Barclays Center.

Ostatecznie w ramach koncertów z cyklu „The Book of Souls World Tour 2016/17” muzycy zagrali 117 razy na sześciu kontynentach, w 39 krajach, dla „dobrze ponad 2 milionów widzów”. Średnio w każdym ze spektakli uczestniczyło nawet 25 tyś. osób, przy czym aż 74 występy zabookowano w arenach widowiskowo – sportowych.

Była to najlepiej przyjęta trasa albumowa formacji Stevea Harrisa od 1987 roku, po raz kolejny ugruntowując pozycję mega – gwiazdy i legendy rocka, będącej udziałem brytyjskich metalowców od ponad trzech dekad. W obliczu najnowszych faktów, czystym truizmem okazuje się twierdzenie, iż w podgatunku rocka, jakim jest klasyczny heavy metal, nikt nawet nie otarł się o poziom sukcesu, jaki przypadł w udziale „Żelaznej Dziewicy”.

Póki co, kierownictwo formacji nie wspomniało nawet słowem aby którykolwiek z koncertów trasy 2017 został profesjonalnie zarejestrowany na potrzeby publikacji kolejnego DVD/Blu-Ray, ewentualnie albumu koncertowego, na co liczyli zwłaszcza uczestnicy dwóch ostatnich koncertów trasy, które miały miejsce w nowojorskiej Barclays Center.

dodano: 2017-07-31 11:25:14 przez: Faust

Zwiastun autobiografii Dickinson’a.

Na oficjalnej witrynie zespołu ukazała się zapowiedź autobiografii Bruce’a Dickinson’a “What Does This Button Do”.

Zawierający 484 strony wolumen ukaże się 19 października, tekst został oryginalnie napisany przez frontmana w siedmiu notatnikach, w typowo groteskowym, pokrętnym stylu, który charakteryzuje narrację artysty.


LINK

dodano: 2017-07-31 11:23:52 przez: Faust

“Golden Gods” znów dla Iron Maiden.

Brytyjski “Metal Hammer” ogłosił rezultaty corocznego plebiscytu “Golden Gods”.

Statuetka po raz kolejny powędrowała do rąk muzyków sekstetu. Tym razem nagrodzono grę „Legacy of the Beast”.

LINK

dodano: 2017-07-31 11:22:34 przez: Faust

Komiks „Legacy of the Beast”.

Gra “Legacy of the Beast” jest dostępna od ponad roku. Przez kilkanaście miesięcy zdobyła dużą popularność, jest również konsekwentnie aktualizowana.

Zespół postanowił przygotować nie lada gratkę dla fanów. Na łamach najpopularniejszego na świecie magazynu SF/Fantasy „Heavy Metal” począwszy od lipca, ukaże się komiks oparty na scenach znanych z promowanej gry. Rzecz będzie drukowana w pięciu częściach.

KOMIKS
LINK

dodano: 2017-07-31 11:21:22 przez: Faust

“Hallowed” nowa odmiana piwa „Trooper” od Iron Maiden.

Jak powszechnie wiadomo piwo „Trooper” okazało się ogromnym sukcesem Iron Maiden. Od pierwszych dni wprowadzenia go na rynek cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony fanów zespołu i miłośników złotego trunku.

Szybko zaczęto je importować poza Wielką Brytanię, żeby w końcu dotarło do większości krajów świata. Nową odmianę piwa zatytułowaną „Hallowed”, podobnie jak poprzednie – Iron Maiden stworzyło wspólnie z brytyjskim browarem Robinsons. Tym razem będzie to piwo w stylu belgijskim, dostępne tylko w limitowanej ilości. Na rynek trafi w październiku tego roku.

Tak o piwie „Hallowed” wypowiedział się Bruce Dickinson: „To, co sprawia, że to piwo jest tak wyjątkowe jest fakt, że po raz pierwszy sięgamy po belgijskie drożdże. Jestem ogromnym fanem piw belgijskich i z radością skorzystałem z możliwości uwarzenia własnego. Eksperymentowanie z nowymi formułami i składnikami jest ekscytujące, ale jeszcze bardziej trafia do mnie fakt, że piwa belgijskie to bardziej sposób na życie, niż zwykły napój. Podczas warzenia „Hallowed” chcemy pamiętać o tej filozofii – ale z brytyjskim zacięciem”. „Hallowed” będzie miało 6% alkoholu i będzie dostępne na rynku przez cztery, kolejne miesiące począwszy od października 2017 roku.


LINK

dodano: 2017-07-31 11:20:09 przez: Faust

"Piece of Mind" (1983) ma 34 lata.

34 lata temu ukazał się jeden z najważniejszych albumów heavy-metalowych wszech czasów: "Piece of Mind" (1983) grupy Iron Maiden.

Warto przypomnieć okoliczności jego powstania. LINK

Prosimy o zamieszczanie komentarzy pod artykułem na stronie "Teraz Rock".

dodano: 2017-05-16 16:30:02 przez: Faust

Iron Maiden nie potrzebują mediów.

Brytyjczycy nigdy nie należeli do pupilków świata mainstreamu.

Nie prezentowano ich utworów w radio i TV, lecz pomimo to - zespół sprzedał ponad 100 mln albumów. Co o tym sądzą Steve Harris i Rod Smallwood - przeczytacie, pod tym LINKIEM

Prosimy o komentarze pod artykułem "Teraz Rock"!

dodano: 2017-05-15 16:37:19 przez: Faust

Zobacz autokar "The Bus of Souls".

Zespół opublikował krótki klip przedstawiający autokar "The Bus of Souls".

WIDEO

dodano: 2017-05-06 13:45:31 przez: Faust

Trauma B. Dickinsona.

Nawet wokalista Maiden ma swoje traumy.

W wywiadzie dla magazynu "Kerrang!" Bruce Dickinson otwarcie przyznał, iż bał się powrotu na scenę po wygranej walce z rakiem.

Więcej informacji TUTAJ

Prosimy o komentowanie pod artykułem na "TERAZ ROCK".

dodano: 2017-05-05 11:21:32 przez: Faust

Steve Harris na "Spotify Metal Talk".

Ostatnio w świecie Iron Maiden dzieje się sporo. Koncertem w Nottingham grupa rozpoczęła brytyjski etap trasy. Audycja - wywiad z szefem Iron Maiden została udostępniona via SPOTIFY.

Polecamy LINK.

Na oficjalnej stronie grupy co chwilę pojawiają się zdjęcia, krótkie filmy (Instagram, FB) oraz zapowiedzi kolejnych atrakcji. Warto zaglądać!

dodano: 2017-05-05 11:08:54 przez: Faust

Iron Maiden pozwani.

Tuż przed startem brytyjskiej trasy koncertowej muzyków zespołu spotkała dość przykra niespodzianka...

Dwóch członków Iron Maiden, Steve Harris oraz gitarzysta Dave Murray, zostało pozwanych w sprawie, która dotyczy fragmentu tekstu zawartego w kompozycji „Hallowed Be Thy Name”, która znalazła się na albumie „The Number of the Beast”.

W orzeczeniu sądowym muzyk z Newcastle, Brian Quinn, twierdzi że to właśnie on napisał kluczowy fragment tekstu i dokonał tego kilkanaście lat wcześniej niż muzycy Iron Maiden, konkretnie w 1969 roku. Szkody wycenił na ponad 200 tysięcy funtów - w związku z naruszeniem praw autorskich.

LINK

dodano: 2017-05-01 12:55:16 przez: Faust

Antwerpia – introdukcja i setlista.

22 kwietnia koncertem w Antwerpii (Sportpaleis) dla ponad 20,000 fanów, Iron Maiden rozpoczęli tegoroczną odsłonę „The Book of Souls World Tour 2016-17”.

Nie obyło się bez zmian. Pojawiła się nowa animacja komputerowa, nawiązująca do gry “Legacy of the Beast”, w repertuarze koncertu znalazły się utwory “Wrathchild” oraz “The Great Unknown”, zamiast “Tears of the Clown” i “Hallowed Be Thy Name”, które usłyszeliśmy w 2016 roku. W trakcie prezentacji „The Great Unknown” w głębi estrady pojawił się nowy backdrop.

1. If Eternity Should Fail
2. Speed Of Light
3. Wrathchild
4. Children Of The Damned
5. Death Or Glory
6. The Red And The Black
7. The Trooper
8. Powerslave
9. The Great Unknown
10. The Book Of Souls
11. Fear Of The Dark
12. Iron Maiden
13. The Number Of The Beast
14. Blood Brothers
15. Wasted Years

Introdukcja

dodano: 2017-04-23 15:46:48 przez: Faust

Kolejna scena w "Legacy of the Beast".

Grę "Legacy of the Beast" wzbogacono o scenerię nawiązującą do tematyki majańskiej - ostatni album.

Więcej informacji TUTAJ.

dodano: 2017-04-20 11:24:47 przez: Faust

Recenzje "The Iron Tales".

Polecamy lekturę recenzji antologii literackiej w hołdzie Iron Maiden, "The Iron Tales".

LINK 1

LINK 2

dodano: 2017-04-19 16:20:18 przez: Faust

37 lat minęło...

... od chwili kiedy ukazał się debiutancki album "Iron Maiden" (1980 IV 14).

Dziś debiutancki LP Iron Maiden uważany jest za jeden z najważniejszych w historii gatunku. Repertuar płyty to absolutna klasyka gatunku, kompozycje te wykonywały takie tuzy, jak Metallica, Slayer, Avenged Sevenfold, Stonesour, Trivium i dziesiątki innych.

dodano: 2017-04-14 15:22:03 przez: Faust

"Iron Tales" już w sprzedaży.

Antologia literacka "Iron Tales" - dedykowana grupie Iron Maiden, już w sprzedaży!

Przypominamy, iż jednym z patronów medialnych wydawnictwa jest Polski FC Iron Maiden "Sanktuarium".

LINK

dodano: 2017-04-14 12:33:40 przez: Faust

Nieobecni w „R’NRHOF”.

Niewiarygodne, jak wielu zasłużonych dla rocka i metalu wykonawców nie zostało do tej pory włączonych do „R’NRHOF”.

Jeszcze bardziej niedorzecznymi wydają się decyzje o włączeniu do ‘Galerii Sław’ wykonawców, których wpływ na muzykę i wymierny sukces rynkowy wydają się aż nader dyskusyjne. Redakcja „Teraz Rock” dziwi się, iż tak zasłużony zespół, jak Iron Maiden, jeszcze się tam nie znalazł…

Czytajcie i oddajcie głos w sądzie.

LINK

dodano: 2017-04-07 14:14:20 przez: Faust

Aukcja charytatywna „TruAnts”.

Management grupy wystawił na aukcję szereg atrakcyjnych ofert.

Jak zawsze wylicytowane pieniądze zostaną przeznaczone na poczet wsparcia „Teenage Cancer Trust” oraz „TruAnts”.

Polecamy!

LINK

dodano: 2017-04-07 14:13:05 przez: Faust

Dobry żart...

Mamy nadzieję, iż przypadł Wam do gustu wczorajszy żart primaaprilisowy?!

dodano: 2017-04-02 15:43:09 przez: Faust

Żywy EDDIE.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology na zlecenie managera grupy – Roda Smallwooda, prowadzą zaawansowane prace nad stworzeniem bionicznej wersji „ożywionej maskotki” Iron Maiden – Eddiego.

Do eksperymentu wykorzystano komórki macierzyste pobrane od członków zespołu i ich rodzin. Egzoszkielet i elektroniczny hardware został zaprojektowany przez najbardziej doświadczonych, japońskich naukowców zatrudnionych w instytucie. Koniec prac a tym samym zaprezentowanie efektu finalnego podczas kolejnych koncertów, przewiduje się na połowę 2018 roku.

dodano: 2017-04-01 09:07:24 przez: Faust

Nicko prezentuje zestaw PAISTE.

Perkusista Iron Maiden podczas targów NAMM prezentował limitowany zestaw talerzy perkusyjnych.

LINK

dodano: 2017-03-31 12:43:14 przez: Faust

Nowy merchandise.

Iron Maiden ujawnili ofertę merchandiseową na brytyjski etap trasy koncertowej.

LINK

dodano: 2017-03-31 12:33:17 przez: Faust

Cztery koncerty Blazea za kilka tygodni...

Już za 6 tygodni z czterema koncertami w naszym kraju wystąpi Blaze Bayley.

Ex-wokalista Iron Maiden (1994 - 1998) będzie koncertował w czterech miastach:

04.05.2017 – Wrocław, Liverpool
05.05.2017 – Tychy, Underground
06.05.2017 – Skarzysko, Semafor
07.05.2017 – Olsztyn, Nowy Andergrant

Muzyk promuje swój ostatni album "Endure And Survive".

Na zachętę prezentujemy najnowszy videoclip do utworu Escape Velocity.

dodano: 2017-03-27 12:05:41 przez: Faust

Iron Maiden z nagrodą "Iberian Festival Award".

Brytyjczycy zostali laureatami kolejnej nagrody. Tym razem w Hiszpanii.

Zwyciężyli w kategorii "Best Live Performance Award", otrzymując statuetkę prestiżowego "Iberian Festival Award".

LINK

Polecamy sprawdzenie profilu FB Resurrection Festival - Pozdrowienia od Brucea.

dodano: 2017-03-26 09:20:34 przez: Faust

12 kolejnych albumów na winylu!

Kolejne 12 albumów katalogowych formacji, począwszy od „No Prayer For The Dying”(1990) a skończywszy na koncertowym „En VIVO!”(2012) ukaże się na 180 gramowym, audiofilskim winylu.

Jest to oczywiście kontynuacja serii wznowień, zapoczątkowanej jeszcze w 2015 roku. Kolejność publikacji poszczególnych krążków, wygląda następująco:

19 maja: “No Prayer For The Dying” / “Fear Of The Dark” / “The X Factor” / “Virtual XI”
23 czerwca: “Brave New World” / “Rock In Rio” (Live) / “Dance Of Death” / “A Matter Of Life And Death”
21 lipca: “Death On The Road” (Live) / “Flight 666” (Live) / “The Final Frontier” / “En Vivo”! (Live)

Więcej informacji znajdziecie na OFICJALNEJ.

dodano: 2017-03-24 13:25:12 przez: Faust

„The Number of the Beast” ma 35 lat!

22 marca 1982 roku ukazał się najsłynniejszy album Iron Maiden, „The Number Of The Beast”. Dziś ta legendarna płyta obchodzi swoje 35. urodziny.


Album „The Number Of The Beast” już w roku premiery wszedł do kanonu heavy metalu. Płyta spotkała się z powszechnym uznaniem krytyków i dotarła na sam szczyt zestawienia w Wielkiej Brytanii. Utwory z niej doczekały się licznych przeróbek (Dream Theater nawet wykonywał całą tę płytę na swoich koncertach). Trudno zliczyć ileż to razy album ten znalazł się w czołówce najrozmaitszych plebiscytów. Dotarł nawet na szczyt zestawienia „Najważniejszych Płyt” – wyłonionego w rezultacie plebiscytu obchodów „Diamentowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II”!

Allmusic określił ją „jednym z pięciu najważniejszych dla heavy metalu albumów w historii”, magazyn „Q” umieścił w swoim zestawieniu 100 najlepszych brytyjskich płyt wszech czasów, znalazła się też w książce Roberta Dimery’ego „1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej”). Iron Maiden zapoczątkowali nią serię swoich klasycznych albumów, która ciągnąć się miała aż do końca lat 80.

Płyta bez większej reklamy medialnej rozeszła się do dnia dzisiejszego w ponad 15 mln kopii!

Zachęcamy do dawania komentarzy pod LINKIEM.

dodano: 2017-03-22 08:06:05 przez: Faust

Koncert w hołdzie Iron Maiden

31 marca w warszawskim klubie Metal Cave odbędzie się koncert w hołdzie twórczości pionierów NWOBHM - IRON MAIDEN!

Więcej informacji oraz wykaz artystów, znajdziecie TUTAJ.

dodano: 2017-03-17 09:53:05 przez: Faust

Steve Harris skończył 61 lat!

Lider Iron Maiden, jeden z najwspanialszych basistów wszechczasów, najgenialniejszy kompozytor heavymetalowy, człowiek-instytucja - Steve Harris, skończył 12 marca 2017 roku 61 lat!


Życzymy stu lat koncertów i wspaniałych płyt.
UP THE IRONS!

dodano: 2017-03-12 14:50:23 przez: Faust

Statuetka Planet Rock dla Irons!

Kolejna prestiżowa nagroda została przyznana brytyjskiej formacji.

Po raz trzeci rok po roku, muzycy zostali wyróżnieni przez słuchaczy "Planet Rock Radio", tym razem statuetkę przyznano grupie w kategorii "Best British Band".

LINK

dodano: 2017-03-03 14:24:15 przez: Faust

Ogromny sukces kampanii Iron Maiden.

Management słynnej formacji wprowadził pełną kontrolę nad dystrybucją elektronicznych biletów na trasę po arenach Wielkiej Brytanii. Opłaciło się...

Sprzedaż biletów "z drugiej ręki" na koncerty zespołu spadła o 95%, fani mogli (i wciąż mogą) kupić bilety na ich sztuki po cenie wyjściowej. Tylko w ciągu jednego dnia sprzedano około 120,000 kart wstępu na koncerty brytyjskie.

Kierownictwo zespołu po raz kolejny wykazało się bezsprzeczną innowacyjnością i wyczuciem rynku.

LINK

dodano: 2017-03-02 12:14:05 przez: Faust

Antologia Iron Maiden do wglądu

Wielkimi krokami zbliża się premiera "The Iron Tales" antologii Iron Maiden.

Na stronie wydawcy GMORK.PL można zapoznać się z jej fragmentami.

LINK

dodano: 2017-02-28 14:57:33 przez: Faust

Najlepsi fani?!

Nicko McBrain w wywiadzie dla "Maniac TV" oświadczył, iż Iron Maiden mają najlepszych, najbardziej lojalnych fanów na świecie...

Cóż, bardzo to miłe.

LINK

dodano: 2017-02-23 13:39:58 przez: Faust

Wszystko o "The Trooper".

Jedna z najbardziej znanych kompozycji Iron Maiden - "The Trooper" ma już 34 lata.

Dowiedz się wszystkiego, co najciekawsze o tym klasyku!

LINK

dodano: 2017-02-20 10:52:07 przez: Faust

Drugi koncert na Brooklinie

Ze względu na ogromne zainteresowanie, management Iron Maiden zdecydował się na dodanie drugiego koncertu w Barclay Center na Brooklinie. Jednocześnie koncertem tym grupa zamknie trasę „The Book of Souls 2016/17”.

Koncerty zabookowane na 2017 rok zostały niemal całkowicie wyprzedane, w tym wiele w rekordowym czasie. W ciągu 56 godzin od chwili rozpoczęcia sprzedaży biletów na 25 koncertów w USA i Kanadzie rozeszło się ich 265 tysięcy. Ze względu na fakt, iż większość ze 117 koncertów trasy odbywa się w arenach widowiskowo - sportowych, tournee ma charakter bardziej kameralny, niż kilka poprzednich tras. Już w tej chwili wiadomo, iż wszystkie koncerty zagrane w latach 2016 - 2017 przyciągną łącznie ponad 2,5 mln widzów.

Na występy w Oberhausen (drugi koncert), Manchesterze, Aberdeen, Newcastle i 13 koncertów amerykańskich zostały ostatnie bilety.

Tournee należy uznać za jeden z największych sukcesów w karierze Brytyjczyków.


LINK

dodano: 2017-02-17 14:59:30 przez: Faust

Kolejny etap „Legacy of the Beast”

Gra “Legacy of the Beast”, którą zespół promuje od wielu miesięcy wchodzi właśnie w nową fazę.

Tym razem potencjalni użytkownicy będą mogli zmierzyć się między sobą, stworzyć własne środowiska, komunikować się z innymi graczami a także użytkownikami podobnych gier.

„Legacy of the Beast” od czerwca 2016 roku przyciągnęła kilka milionów użytkowników, którzy zdołali rozegrać kilkadziesiąt milionów batalii. W miarę upływu czasu aplikacja zostanie wzbogacona o kolejne możliwości i nowe postacie. Już w tej chwili można zauważyć, iż gra stworzona z myślą o użytkownikach aplikacji Android– okazała się o wiele trafniejszym i ciekawszym rozwiązaniem, niż bardzo przeciętna „The Ed Hunter” sprzed 18 lat!

LINK

dodano: 2017-02-15 16:44:36 przez: Faust

Do fanów Maiden!

UWAGA: Potrzebne jest wsparcie dla grupy i ocenianie poszczególnych płyt.

To przynajmniej da jakiś wymierny efekt i będzie odpowiedzią dla hejterów, którzy tendencyjnie oceniają dyskografie IM na "1" (serio!) Do dzieła - wystarczy się zarejestrować!

ZOSTAŃ FANEM MAIDEN

dodano: 2017-02-14 19:09:09 przez: Faust

Iron Maiden, najlepsze okładki.

Z okazji 36 - lecia publikacji albumu "Killers" redakcja magazynu "Teraz Rock" opublikowała zestawienie najlepszych ilustracji okładkowych legendarnego zespołu.

Czytelnicy mają oczywiście możliwość wyrażenia własnego zdania (patrz: SONDA). Nie zapomnijmy również o rejestracji i ZOSTANIU FANEM GRUPY w rankingu miesięcznika.LINK

dodano: 2017-02-02 14:40:33 przez: Faust

Koncertowy klip "Wasted Years".

Dziś rozpoczyna się sprzedaż biletów na cześć amerykańskich koncertów Maiden.

Tymczasem zespół zaprezentował frapujący wideoklip do utworu "Wasted Years" zmontowany z ujęć pochodzących z najprzeróżniejszych koncertów trasy. Uważne oko wychwyci przebitki z Wrocławia...

VIDEO

Miejmy nadzieję, iż na okolicznościowych klipach grupa nie poprzestanie i już niebawem doczekamy się nowego DVD oraz albumu koncertowego.

dodano: 2017-01-27 16:26:14 przez: Faust

Loudwire: 50 lat heavy rocka album po albumie.

Portal "Loudwire" zaproponował niezwykle frapujące zestawienie.

Zawiera ono przegląd niemal półwiecza historii heavy rocka, znaczony najistotniejszymi albumami wydanymi w danym roku.

SPRAWDŹ jak wypadli Maideni!?

dodano: 2017-01-27 16:22:47 przez: Faust

"Scream For Me, Sarajevo"!!! w kinach.

Szczególny dokument filmowy, dotyczący pobytu wokalisty Iron Maiden w oblężonym Sarajewie trafi do kin.

Film już zdobył trzy prestiżowe nagrody m.in "Human Rights Award" i dwie "Nagrody Publiczności". Obraz dokumentujący pobyt Brucea Dickinsona w targanym zawieruchą wojenną Sarajewie, stanowi frapujący obraz zwycięstwa sztuki i kultury nad destrukcją i przemocą.

Więcej informacji: TUTAJ

dodano: 2017-01-27 16:16:48 przez: Faust

Iron Maiden wracają do Ameryki Północnej!

Grupa zapowiedziała serię 25 koncertów w arenach widowiskowo – sportowych i amfiteatrach Ameryki Północnej.

Oto daty trasy:
JUN 03 BRISTOW, VA JIFFY LUBE LIVE
JUN 04 PHILADELPHIA, PA WELLS FARGO CENTER
JUN 07 NEWARK, NJ PRUDENTIAL CENTER
JUN 09 CHARLOTTE, NC PNC MUSIC PAVILION
JUN 11 TAMPA, FL AMALIE ARENA
JUN 13 NASHVILLE, TN BRIDGESTONE ARENA
JUN 15 CHICAGO, IL HOLLYWOOD CASINO AMPHITHEATER
JUN 16 MINNEAPOLIS, MN XCEL ENERGY CENTER
JUN 19 OKLAHOMA CITY, OK CHESAPEAKE ARENA
JUN 21 HOUSTON, TX TOYOTA CENTER
JUN 23 DALLAS, TX AMERICAN AIRLINES CENTER
JUN 24 SAN ANTONIO, TX AT&T CENTER
JUN 27 ALBUQUERQUE, NM ISLETA AMPHITHEATER
JUN 28 PHOENIX, AZ TALKING STICK RESORT ARENA

JUL 01 SAN BERNARDINO, CA SAN MANUEL AMPHITHEATER
JUL 03 LAS VEGAS, NV T-MOBILE ARENA
JUL 05 OAKLAND, CA ORACLE ARENA
JUL 07 SALT LAKE CITY, UT USANA AMPHITHEATER
JUL 09 LINCOLN, NE PINNACLE BANK ARENA
JUL 11 KANSAS CITY, MO SPRINT CENTER
JUL 12 ST LOUIS, MO HOLLYWOOD CASINO AMPHITHEATER
JUL 15 TORONTO, CANADA BUDWEISER STAGE
JUL 16 QUEBEC CITY, CANADA VIDEOTRON CENTRE
JUL 19 MANSFIELD, MA XFINITY CENTER
JUL 21 BROOKLYN, NY BARCLAYS CENTER

Supportem dla legendarnej formacji będzie szwedzki Ghost. Sprzedaż biletów ruszy w przyszłym tygodniu.

LINK

dodano: 2017-01-19 13:52:36 przez: Faust

Nowy wygląd "Trooper Beer"

"Robbinsons Brewery" oraz Iron Maiden postanowili nadać nowy wygląd etykiecie piwa "Trooper Beer".

Piwo, stworzone przez „Browary Robinsons” oraz Brucea Dickinsona (wokalista Iron Maiden), okazało się niespodziewanym sukcesem, sprzedając się w ponad 15 milionach litrów na całym świecie, od momentu wprowadzenia na rynek w maju 2013 roku. Pojawiły się również dwie limitowane edycje – „Trooper 666” i zeszłoroczna „Trooper Red n Black Porter”.

John Robinson, Brand Manager „Robinsons Brewery” twierdzi: "TROOPER to prawdziwie Brytyjski sukces. Od momentu wprowadzenia na rynek, dotarliśmy do milionów piwoszy i fanów muzyki w ponad 50 krajach, co przyczyniło się do zaistnienia nowej marki pod banderą brytyjskiego piwa na rynkach globalnych. Ostatnio eksportujemy piwo na nowe, odległe terytoria, jak Bośnia, Gwatemala i Ukraina. W Anglii, stworzyliśmy doskonałe relacje z wszystkimi większymi sklepami, takimi jak „Tesco”, gdzie „TROOPER” urósł z pierwotnej obecności w zaledwie 33 lokalnych sklepach, do 619 sklepów w całej Wielkiej Brytanii. Po prawie 4 latach, nadeszła pora, aby dać „Trooperowi” nowy wygląd, zwłaszcza jeśli przed nami kolejny ciąg nowych zapowiedzi. Badania konsumenckie przeprowadzone zarówno pomiędzy właścicielami punktów sprzedaży i ich klientami, wykazały zdecydowane poparcie dla nowej marki, więc nie możemy się doczekać, aby znów podbić świat".

LINK

dodano: 2017-01-18 20:05:57 przez: Faust

Ekskluzywne "Skarby Nicko".

PAISTE wypuścili ścisłe limitowany zestaw żeli perkusyjnych sygnowanych przez perkusistę Iron Maiden.

Ekskluzywny zestaw talerzy perkusyjnych, limitowany do 83 egz. zawierających certyfikat autentyczności, oraz sygnowane przez perkusistę Iron Maiden kopie ostatniego albumu studyjnego - oto nowy produkt z serii 900 S firmy PAISTE.

Każdy z żeli zapakowany jest w specjalny, drewniany kuferek z laserowo wypalonymi pieczęciami majańskimi. Na czaszach 12 talerzy znajdują się tematyczne, starożytne inskrypcje, także data 9 stycznia 1983, kiedy to miała miejsce pierwsza sesja muzyka z zespołem. Nie zabrakło loga PAISTE zapisanego czcionką Iron Maiden.

Jak twierdzi producent" "Nicko McBrain jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych i cenionych perkusistów naszych czasów, zaś ostatnie trasy Iron Maiden pobiły wszelkie rekordy w historii grupy. Zestaw perkusyjny wraz z żelami "Nickos Treasures" należy do jednych z najbardziej efektownych i dopracowanych w historii firmy. Całość została wykonana i zestrojona ręcznie oraz galwanizowana 24-karatowym złotem"

Lepiej nie pytać, ile to kosztuje...

LINK

dodano: 2017-01-14 15:03:11 przez: Faust

Antologia inspirowana twórczością zespołu Iron Maiden.

Wydawnictwo „GMROK” zapowiada wyjątkową atrakcję dla fanów grupy. Jest to antologia inspirowana twórczością zespołu Iron Maiden.

Jak twierdzi wydawca znajdziemy tam trochę grozy, humor, groteski, a i czasem zdarzy Wam się uronić łzę. Za teksty odpowiadają: Kazimierz Kyrcz, Łukasz Radecki, Adam Froń, Juliusz Wojciechowicz, Jarosław Turowski i Kacper Kotulak.

Tak we wstępie, o zbiorze pisze Krzysztof Azerewicz:

"Opowiadania przedstawione w Iron Tales to zapiski z podróży w odległe wymiary świata Iron Maiden. To istny kalejdoskop ukazujący jego wielobarwność. Niektóre utwory stanowią próbę wiernego odzwierciedlenia liryk zespołu. W innych muzyka Maiden jest jakbym tłem dla narracji – sączy się w lokalu, w którym siedzą bohaterowie, albo rozlega się jako sygnał w telefonie. Jeszcze inne inspirowane są okładkami albumów, zaś kolejne to luźne wariacje na temat tytułu piosenek. Każde opowiadanie interpretuje i pogłębia motyw, na którym się opiera i aż prosi się o tworzenie prequeli i sequeli, o dalsze rozwijanie historii, o coraz bardziej szczegółowe nakreślenie osobowości bohaterów w kolejnych tomach. Twórcy Iron Tales zapraszają Czytelnika do labiryntu wyobraźni, z którego nie ma wyjścia. Kiedy raz wkroczymy do świata Iron Maiden, już nigdy nie będziemy tacy, jak przedtem. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Czytelnikowi pełnej przygód podróży".

Przybliżona data premiery to marzec 2017.
LINK

dodano: 2017-01-13 12:12:44 przez: Faust

Iron Maiden - to już 41 lat.

2 grudnia 1975 roku Stephen Percy Harris założył Iron Maiden...

Trudno w to uwierzyć, ale właśnie dziś mija od tamtej pory 41 lat!

dodano: 2016-12-25 13:54:12 przez: Faust

Nagroda “US Navy” dla perkusisty Maiden

Jak poinformował miesięcznik „Teraz Rock”, perkusista Iron Maiden nazwany został przez oficerów US Navy „jednym z braci”.

Nicko McBrain od wielu lat wspiera finansowo Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych. US Navy postanowili się odwdzięczyć muzykowi. 10 grudnia 2016 roku w restauracji Rock n Roll Ribs w Coral Springs na Florydzie, perkusiście Iron Maiden wręczono Honorową Płetwę – specjalną, prestiżową nagrodę marynarzy. Gratulujemy!

LINK

dodano: 2016-12-13 14:24:25 przez: Faust

Galeria z koncertu British Lion

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z krakowskiego koncertu British Lion.


GALERIA

dodano: 2016-12-08 16:30:19 przez: Faust

Nowa książka o Maiden

Neil Daniels jest autorem kolejnej pozycji książkowej dotyczącej Iron Maiden.

"Iron Maiden - Playing With Madness (A Collection Of Writings On The Beast)" przynosi archiwalne recenzje, wywiady, relacje koncertowe oraz wypowiedzi muzyków i dziennikarzy odnośnie formacji, której wpływ na metal i ciężki rock trudno dziś przecenić.

LINK

dodano: 2016-12-05 22:18:42 przez: Faust

Bruce Dickinson o biznesie...

Wokalista Iron Maiden był gościem specjalnym "Kongresu 590", podczas którego przemawiał do przedstawicieli polskiego świata biznesu i polityki.

Przeczytajcie, co miał do przekazania establishmentowi:

LINK

dodano: 2016-11-18 13:47:45 przez: Faust

Bruce prelegentem "Kongresu 590".

Bruce Dickinson pojawi się jako gość specjalny "Kongresu 590" w Rzeszowie.

Wokalista Iron Maiden, lecz również pasjonat lotnictwa i biznesman, zaprezentuje wykład dotyczący możliwości uwolnienia potencjału gospodarczego naszego Kraju.

LINK

dodano: 2016-11-09 21:36:16 przez: Faust

Blaze Bayley z koncertami w Polsce.

Blaze Bayley ogłosił 55 koncertów promujących zaplanowany do wydania w 2017 roku, dziewiąty album studyjny. Nie zabrakło kilku polskich dat...

Trasa po Polsce zapowiada się następująco:

Maj
4th PL, Wroclaw, Liverpool Klub
5th PL, Tychy, Underground
6th PL, Stalowa Wola, Labirynt Club
7th PL, Olsztyn, Nowy Andergrant

dodano: 2016-11-03 11:24:42 przez: Faust

Iron Maiden w wersji flamenco

Iron Realm Productions oraz Chicago Jazz zapraszają na koncert Thomasa Zwijsena oraz Bena Woodsa, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 X w Krakowie. Będzie to jedyny polski występ duetu gitarzystów na trasie "Master Guitar 2016".


Thomas Zwijsen to belgijsko-holenderski gitarzysta, znany z niezwykle popularnych w sieci, sięgających kilku milionów odtorzeń na Youtube, akustycznych coverów Iron Maiden. Artysta wypuścił niedawno trzy płyty "Nylon Maiden", "Nylonized" oraz "Nylon Maiden II" z akustycznymi wersjami Maidenów. Zwisjen spółpracował też i nagrywał z byłym frontomanem Ironów, Blazem Bayleyem. W Polsce występował ostatni raz na akustycznej trasie Blazea w 2013 r.


Thomasowi towarzyszył będzie Ben Woods - amerykański gitarzysta flamenco. Woods nagrywa akustyczne wersje kompozycji rockowych i metalowych.


Otwarcie drzwi 18.30
Początek koncertu 19.00

Bilety w cenie 25 zł są dostępne w klubie Chicago Jazz (ul. Sławkowska 11, Kraków) oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

dodano: 2016-10-15 22:11:31 przez: Faust

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2010