Powerslave

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6488
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » sob wrz 04, 2021 9:29 pm

Genialne jest to, że zespołowi i menagerowi udało się zahipnotyzować tak wielu fanów, którzy od 20 lat funkcjonują jak jakieś zombie. :)

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Powerslave

Postautor: mad » sob wrz 04, 2021 11:29 pm

Obie genialne.

Nie przeceniajmy ,genialne to za duże słowa,przynajmniej w odniesieniu do nowej płyty.Co najwyżej niezłe +
Genialne w swojej klasie, w swoim składzie, w swoim miejscu w czasoprzestrzeni. Nigdy nie porównuję Maiden 80 do 90 do 00, bo to zupełnie co innego.
+1
Zamiast się kłócić wolę sobie Senjutsu włączyć.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Powerslave

Postautor: Michał » ndz wrz 05, 2021 12:48 am

Obie genialne.

Nie przeceniajmy ,genialne to za duże słowa,przynajmniej w odniesieniu do nowej płyty.Co najwyżej niezłe +
Genialne w swojej klasie, w swoim składzie, w swoim miejscu w czasoprzestrzeni. Nigdy nie porównuję Maiden 80 do 90 do 00, bo to zupełnie co innego.

Jeszcze bym zrozumiał oddzielanie Maiden z Dickinsonem od tego z BB i Paulem, ale takie rozdrabnianie się jest bez sensu.

Napisz jeszcze, że Senjutsu jest genialne i legendarne bo jest najlepszym albumem Maiden wydanym w 2021 roku.
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11593
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » ndz wrz 05, 2021 12:55 am




Nie przeceniajmy ,genialne to za duże słowa,przynajmniej w odniesieniu do nowej płyty.Co najwyżej niezłe +
Genialne w swojej klasie, w swoim składzie, w swoim miejscu w czasoprzestrzeni. Nigdy nie porównuję Maiden 80 do 90 do 00, bo to zupełnie co innego.

Jeszcze bym zrozumiał oddzielanie Maiden z Dickinsonem od tego z BB i Paulem, ale takie rozdrabnianie się jest bez sensu.

Napisz jeszcze, że Senjutsu jest genialne i legendarne bo jest najlepszym albumem Maiden wydanym w 2021 roku.
No a nie jest? Change my mind....

:lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Powerslave

Postautor: Michał » ndz wrz 05, 2021 12:58 am



Genialne w swojej klasie, w swoim składzie, w swoim miejscu w czasoprzestrzeni. Nigdy nie porównuję Maiden 80 do 90 do 00, bo to zupełnie co innego.

Jeszcze bym zrozumiał oddzielanie Maiden z Dickinsonem od tego z BB i Paulem, ale takie rozdrabnianie się jest bez sensu.

Napisz jeszcze, że Senjutsu jest genialne i legendarne bo jest najlepszym albumem Maiden wydanym w 2021 roku.
No a nie jest? Change my mind....

:lol:

Najlepszym Maiden w 2021 zdecydowanie tak, ale to nie czyni z niego genialnym :D
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11593
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » ndz wrz 05, 2021 1:00 am




Jeszcze bym zrozumiał oddzielanie Maiden z Dickinsonem od tego z BB i Paulem, ale takie rozdrabnianie się jest bez sensu.

Napisz jeszcze, że Senjutsu jest genialne i legendarne bo jest najlepszym albumem Maiden wydanym w 2021 roku.
No a nie jest? Change my mind....

:lol:

Najlepszym Maiden w 2021 zdecydowanie tak, ale to nie czyni z niego genialnym :D
Nie o tym jest ta dyskusja :lol: Jak Ci się nie podoba nowy Maiden, to go nie kupuj.

:lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Powerslave

Postautor: Michał » ndz wrz 05, 2021 1:00 am

Mam Spotify, a i tak będę słuchał na piracie z leaku :twisted:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11593
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » ndz wrz 05, 2021 1:06 am

Mam Spotify, a i tak będę słuchał na piracie z leaku :twisted:
Pamiętaj, że z lepszej jakości jest lepiej ;)

A do tematu - bardzo często wracam do "Powerslave". Słucham go od jakiś 30 lat i wciąż nie mam dosyć tego grania. W porównaniu - dwa ostatnie albumy stoją na półce od kilku lat nie ruszane.
www.MetalSide.pl

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Powerslave

Postautor: Zdan » ndz wrz 05, 2021 1:13 am

Mam Spotify, a i tak będę słuchał na piracie z leaku :twisted:
Pamiętaj, że z lepszej jakości jest lepiej ;)

A do tematu - bardzo często wracam do "Powerslave". Słucham go od jakiś 30 lat i wciąż nie mam dosyć tego grania. W porównaniu - dwa ostatnie albumy stoją na półce od kilku lat nie ruszane.
Nie umiesz docenić rozbudowanej i pełnej emocji oraz wyrazu muzyki na dwóch ostatnich? Oddaj legitymację FANA! ;)

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Powerslave

Postautor: mad » ndz wrz 05, 2021 2:22 am

E tam, pierdolenie takie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Powerslave

Postautor: Schizoid » ndz wrz 05, 2021 12:38 pm

Rzadko to robię, ale zapuściłem Powerslave. Co nimi kierowało, żeby dać instrumental zaraz po dwóch killerach? I to jeszcze dość średni? Przecież aż się prosiło o to, żeby zaraz po 23:58 wjeżdżało Flash Of The Blade.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Nomadosławski
-#Invader
-#Invader
Posty: 188
Rejestracja: pn lis 14, 2022 6:10 pm

Re: Powerslave

Postautor: Nomadosławski » śr lis 16, 2022 8:59 am

Nie dziwię się Dickinsonowi, że po tym albumie przyszło u niego znużenie stylistyką heavy-metalową. Gdyby to on miał decydujący głos to nie byłoby w ogóle Somewhere in Time jakie znamy tylko płyta akustyczna. Równie dobrze mógł on odejść juz wcześniej bo faktycznie jego gigantyczne ego musiało ucierpieć gdy zespół powiedział mu wtedy NIE. Dziś takie NIE byłoby niemożlwie bo Smallwood doskonale wie jaki procent ludzi chodzi na koncerty ze względu na Dickinsona, to też pokazuje jak zmieniła się sytuacja w zespole. Dziś Dickinson może tak naprawdę wszystko czego dowodem mocno eksperymentalne Empire of Clouds na przedostatniej płycie.

Dlaczego Dickinson odczuwał wtedy takie znużenie? Myślę, że dlatego, że Powerslave to była dopiero trzecia płyta z jego udziałem w Iron Maiden, a oni już byli na szczycie. Był on w zespole raptem 2 lata, a Iron Maiden już było w pozycji klasyka gatunki, zespołu który już może odcinać kupony od sławy. To dla kogoś takiego jak Dickinson raczej minus bo powoduje brak motywacji. Wszystko się działo chyba trochę za szybko. Styl heavy-metalowy został wyeksploatowany, trudno już było przebić takie utwory jak Aces High, Powerslave czy Rime of the Ancient Mariner trzymając się tej stylistyki. Smith wpadł na pomysł z syntezatorami bo to był tak naprawdę jedyny ratunek by się nie kopiować. Już zresztą na Powerslave brakowało pomysłów no bo nikt mi nie powie, że gdyby mieli coś lepszego to na regularny album wstawiliby Losfer Words. Przecież ten istrumental kompletnie nic nie wnosi, mimo, że nawet fajnie się go słucha.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11593
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » śr lis 16, 2022 11:25 am

Nic nie wnosi, a fajnie się go słucha? No to jednak jest jakaś wartość dodana ;)
www.MetalSide.pl

Nomadosławski
-#Invader
-#Invader
Posty: 188
Rejestracja: pn lis 14, 2022 6:10 pm

Re: Powerslave

Postautor: Nomadosławski » śr lis 16, 2022 1:38 pm

W składzie młody Dickinson, Harrs wymyślący na poczekaniu świetne motywy, Adrian i Dave w życiowej formie oraz Nicko, wszystkiego się fajnie słucha. Mogli zagrać cokolwiek i byłoby dobrze, ale dobrze na takiej płycie jak Powerslave to zdecydowanie za mało.

Deleted User 8449

Re: Powerslave

Postautor: Deleted User 8449 » śr mar 20, 2024 9:03 pm

Duellists. Kocham ten utwór! Solówki jak ze snu. Wokale takie, że nikt tego nie zaśpiewa. Nie da się. Niedoceniany klasyk!

Tak samo jak nie da się zagrać takich dwóch utworów zamykających album. CO to były za czasy. Co ty były za pomysły! Powerslave i Marynarz. No i jak niesamowite 2 utwory OTWIERAJĄCE płytę. Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem Two Minutes, wydawało mi się, że nie da się nagrać lepszego refrenu w heavy-metalu!

Maiden lat 80 to była potęga!

Piotr Lange
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Powerslave

Postautor: Piotr Lange » śr mar 20, 2024 9:06 pm

Duellists. Kocham ten utwór! Solówki jak ze snu. Wokale takie, że nikt tego nie zaśpiewa. Nie da się. Niedoceniany klasyk!

Tak samo jak nie da się zagrać takich dwóch utworów zamykających album. CO to były za czasy. Co ty były za pomysły! Powerslave i Marynarz. No i jak niesamowite 2 utwory OTWIERAJĄCE płytę. Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem Two Minutes, wydawało mi się, że nie da się nagrać lepszego refrenu w heavy-metalu!

Maiden lat 80 to była potęga!
Absolutnie, tu nawet dyskusji nie ma.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6488
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » śr mar 20, 2024 9:15 pm

No ale przecież wielu uważa Duellists za beznadziejny zapychacz na tej płycie. Nie znają się? ;)
Tak. Wiem. Dotykam delikatnej sprawy gustu, który jest jak ludzkie dupy - piękne, lub parszywe. :D :D :D
Każdemu wolno kochać. Jedni kochają Duellists a inni Srajutsu. Każdy coś lubi i na coś sra.
Zresztą niech każdy spojrzy w studnię przyszłości. Kupy nie oszukasz.

https://www.youtube.com/watch?v=4ll4Wu9Bj4s
Ostatnio zmieniony śr mar 20, 2024 9:19 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 2 razy.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Powerslave

Postautor: pz » śr mar 20, 2024 9:17 pm

A są tacy co nie lubią żadnego z powyższych :D

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6488
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » śr mar 20, 2024 9:21 pm

Są tacy co nie lubią kobiet, bo są nudni, brzydcy, jąkają się, mają popsute zęby i zapominają się umyć.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2226
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Powerslave

Postautor: sajki » śr mar 20, 2024 9:34 pm

Ja Duellists średnio lubię głównie przez obciachowy refren.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości