Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Re: Wywiady i newsy

Postautor: longestday » pt mar 26, 2021 1:58 pm

Oczywiście. Już nie mówiąc o produkcji kaset magnetofonowych - każdy Janusz mógł se produkować. Na zachodzie kupował CDs i kopiował na kasety z odpowiednią (oczywiście kiepską) wkładką... Za to dziś każdy Janusz może kupić płytę i od razu zamieścić ją na jutubie, aby inni Janusze mogli posłuchać. :facepalm:

Awatar użytkownika
mic7
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: mic7 » sob mar 27, 2021 11:58 am

I są tacy do tej pory ,którzy odsprzedają kasety z tamtych lat powiedzmy z 'taktu" ,"MG" czy "REMI POLAND" a ceny dyktują jak za oryginały (nawet sobie nie zdają sprawy ,że to piraty).
:idea: :?:

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » sob mar 27, 2021 2:04 pm

Się kiedyś (lata 90-te) kupowało te pirackie kasety :D miałem tego opór. Ale później weszły oryginalne i od nowa poszło budowanie kolekcji... a te iraty porozdawałem po znajomych.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: erosinho » sob mar 27, 2021 2:24 pm

Początek lat 90-tych to tylko piraty, tak gdzieś do 94 roku. Piraty i własne przegrywki na kasety Basf albo Sony :-)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » sob mar 27, 2021 2:54 pm

Początek lat 90-tych to tylko piraty, tak gdzieś do 94 roku. Piraty i własne przegrywki na kasety Basf albo Sony :-)
U mnie pod koniec lat 80-tych były przegrywki na kasety Stilon :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior

Postautor: Pierre Dolinski » sob mar 27, 2021 8:32 pm

Ja zacząłem kupować CD w 1995 roku. Pamiętam, że załapałem się wtedy na podwójną reedycję płyt Ironów. Niestety szybko się wyprzedała, nie zarabiałem za dużo i udało mi się dorwać tylko Killers, The Number of the Beast i Somewhere in Time. Przy następnej wypłacie już tych pozostałych albumów nie było, więc kolejne tytuły kupowałem z pierwszego wydania. Następne podwójne CD z EMI dokupowałem po latach z drugiej ręki i niestety nie mam jeszcze POM, FOTD i NPFTD. Załapałem się też wtedy na fajną edycję płyt Ozza. Pamiętam, że płyty CD zacząłem kupować zanim kupiłem sobie odtwarzacz, na który dopiero odkładałem.
Wcześniej wiadomo - najpierw przegrywki ze "studia nagrań"(facet który miał dużo płyt), a później "oryginalne" kasety z Taktu, Barona, MG itd.
Na koniec przed CD, pierwsze licencjonowane kasety od MMP.
zderzacz kretynów i wróg "muzykozofii" :lol: głuchym uchem czerpanej

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » sob mar 27, 2021 9:24 pm

Pamiętam, że płyty CD zacząłem kupować zanim kupiłem sobie odtwarzacz, na który dopiero odkładałem.
U mnie tak samo.. pierwszy CD ("Rust in Peace") kupiłem jak jeszcze nie miałem odtwarzacza :lol:
Wcześniej wiadomo - najpierw przegrywki ze "studia nagrań"(facet który miał dużo płyt)
We Wrocławiu była "Kompakciarnia" w której gość pożyczał do domu CD. Można było 2 płyty na dzień pożyczyć :lol: i przy okazji sprzedawał czyste kasety :lol: Jak już dorobiłem się magnetofonu z CD to była jazda. Z kumplem codziennie tam byliśmy :D Interes padł podczas powodzi w 1997 roku, bo zalało pomieszczenie (piwnica) gdzie się ten przybytek mieścił. Szalone lata...
www.MetalSide.pl

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: longestday » pn mar 29, 2021 8:02 pm

IRON MAIDEN guitarist Adrian Smith has told SiriusXM's "Trunk Nation With Eddie Trunk" that fans can expect some surprises when the band finally returns to the road once the pandemic has subsided. "I think it'll be worth the wait, put it like that, as far as the MAIDEN thing goes, "There are some very, very exciting things in the pipeline. So that's all I can say, really… But I think the fans are gonna be delighted." Czyli nowy album zobaczymy jak świnia niebo. Bo najzwyczajniej nie został nagrany. Moim zdaniem do normalności koncertowej wrócimy gdzieś pod koniec 2023 (jak wszystkie cele ekon./społ. koronakurestwa zostaną zrealizowane. A czas już nie działa na korzyść naszych ulubieńców. Może być tak, że Maiden płynnie przejdą do fazy wydawania nieopublikowanych koncertówek i superwypasionych boxset'ów. Szkoda, że tylko Adrianowi chce się jeszcze tworzyć muzykę... Tak, tak ze wstydem przyznaję, że zrzędzę jak stary dziad. Takie czasy...

Deleted User 1499

Postautor: Deleted User 1499 » pn mar 29, 2021 8:13 pm

No ale przecież tu nic nie ma o nowym albumie. Może te niespodzianki to właśnie nowe utwory.
Z jednej strony trochę dziwne jakby nie byli w ogóle aktywni muzycznie , z drugiej , pierwszy raz mają tak długą przerwę, szmal jest więc leżą kołkami do góry.

Ja nie wiem czy od nich czegokolwiek już oczekuje, a na zobaczenie ich na żywo to już chyba nawet nie liczę. Nie wiem czy będę chciał iść na koncert w obecnych realiach tej psychozy. Nie mogę tego znieść idąc ulicą a gdzie tu mówić o zabawie na koncercie...

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: longestday » pn mar 29, 2021 8:24 pm

Jakoś nie chce mi się nawet łudzić, że niespodzianką będą nowe utwory. Obym się totalnie mylił.

Deleted User 1499

Postautor: Deleted User 1499 » pn mar 29, 2021 8:27 pm

Jakoś nie chce mi się nawet łudzić, że niespodzianką będą nowe utwory. Obym się totalnie mylił.
No mi też ale mają dużo czasu , więc może zaskoczą :D

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior

Postautor: Pierre Dolinski » pn mar 29, 2021 8:53 pm

Taaaaa. Bruce napisze 40 wariacji na temat "Empire of the Clouds", bo pozazdrości Janowi Sebastanowi Bachowi jego "Wariacji Goldbergowskich" i postanowi przyćmić go ilością. Do tego trzyalbumowego wydawnictwa jako bonus CD zostanie dodany singiel Iron Maiden.
zderzacz kretynów i wróg "muzykozofii" :lol: głuchym uchem czerpanej

Deleted User 1499

Postautor: Deleted User 1499 » pn mar 29, 2021 11:19 pm

Łeee

A liczyłem na Wrathchild a cappella. :dance:

Awatar użytkownika
beaviso
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: beaviso » pn mar 29, 2021 11:43 pm

Adrian może sobie mówić co chce. Jego głos i tak nie ma znaczenia :mrgreen: Zdecyduje Rod, Steve i Bruce. A karty rozda czas i los.

M.
Gdansk Team on tour 2020. To znaczy miało być tak pięknie, ale koncertowo się zesrało...
19.05.2020 - Iron Maiden @ Tokyo/Yokohama, JP
20.05.2020 - Iron Maiden @ Tokyo/Yokohama, JP
22.05.2020 - Iron Maiden @ Osaka, JP
08.06.2020 - British Lion @ Bremen, DE
04.07.2020 - British Lion @ Warszawa, PL
05.07.2020 - Iron Maiden @ Warszawa, PL
22.07.2019 - British Lion @ Lisboa, PT
25.07.2020 - Iron Maiden @ Barcelona, ES

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » wt mar 30, 2021 11:14 am

Adrian może sobie mówić co chce. Jego głos i tak nie ma znaczenia :mrgreen: Zdecyduje Rod, Steve i Bruce. A karty rozda czas i los.

M.
O ile cokolwiek jeszcze zostanie "rozdane".
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator

Postautor: Budziol » wt mar 30, 2021 9:30 pm

I są tacy do tej pory ,którzy odsprzedają kasety z tamtych lat powiedzmy z 'taktu" ,"MG" czy "REMI POLAND" a ceny dyktują jak za oryginały (nawet sobie nie zdają sprawy ,że to piraty).
Jest popyt jest podaż
Sanktuarium Fan-Club
...you are number six...

BUDZIOL LEGACY OF THE BEAST TOUR 2018:

26.05 Tallin
27.07 Kraków
28.07 Kraków

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild

Postautor: Metalophil » śr mar 31, 2021 7:16 am

Będzie limitowana edycja długopisów albo wód kolońskich ;)
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suuuuuuuuuuuns!

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » śr mar 31, 2021 11:19 am

Będzie limitowana edycja długopisów albo wód kolońskich ;)
Stawiam na gacie... gacie z Edwardem... ekscytacja mocno ;)
www.MetalSide.pl

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: longestday » czw kwie 01, 2021 4:53 pm

No i ten nieszczęsny merch. Puzzle jeszcze przeżyję, ale jak widzę te plastikowe figurki Eddie'ego to mam stan przedzawałowy... :facepalm:

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild

Postautor: Metalophil » sob kwie 03, 2021 10:37 am

No i ten nieszczęsny merch. Puzzle jeszcze przeżyję, ale jak widzę te plastikowe figurki Eddie'ego to mam stan przedzawałowy... :facepalm:
Jako rzecze Budziol: jest popyt, jest podaż ;)
Faster than a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suuuuuuuuuuuns!

Wróć do „Forum Główne”