Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Bon Dzosef » śr kwie 28, 2021 11:45 pm

Wszystko co jest na TBOS jest sto razy lepsze niż solowe smęty Brusa
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
Kiedyś Rock'n'roll" Fanclub Shakin Stevena

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona, Kraków x2
2020: chuj
2021: chuj
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Nomad
-#Nomad

Postautor: Schizoid » śr kwie 28, 2021 11:57 pm

W jaki sposób The Tower, Book Of Thel, Trumpets Of Jericho, Power Of The Sun, czy Silver Wings podpadają pod smęty? :lol:
Musiałbym ponownie przesłuchać Tyranny Of Souls, bo dawno jej nie odpalałem, ale Accident i Chemical na pewno biją TBOS na głowę.
Obrazek

Zdan
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Zdan » czw kwie 29, 2021 12:00 am

Już otwierający King in Crimson to nie jest żadną miarą smęt ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Nomad
-#Nomad

Postautor: Schizoid » czw kwie 29, 2021 12:05 am

Ten ostatni etap kariery Bruce'a jest pełen szlagierów, których nie powstydziłoby się Maiden z czasów Brave New World. Zaraz po wspomnianym King In Crimson jest przecież ultra hiciarskie The Tower.
Obrazek

Zdan
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Zdan » czw kwie 29, 2021 12:09 am

Ten ostatni etap kariery Bruce'a jest pełen szlagierów, których nie powstydziłoby się Maiden z czasów Brave New World. Zaraz po wspomnianym King In Crimson jest przecież ultra hiciarskie The Tower.
Absolutnie się zgadzam. Zasadniczo ten album to wręcz kopalnia strzałów i hitów.

Awatar użytkownika
sajki
-#Long distance runner
-#Long distance runner

Postautor: sajki » czw kwie 29, 2021 7:57 am

Oczywiście. Na dwóch płytach nie ma ANI JEDNEGO kawałka, który byłby chociażby średni. Ja bym powiedział, że nawet nie ma dobrych, minimum bardzo dobre, aż po genialne. Nawet najbardziej sztampowe The Magician czy Welcome to the Pit to killery. Jedyny album Maiden, który może się z nimi równać, to jak dla mnie 7 Syn.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Nomad
-#Nomad

Postautor: Saimon1995 » czw kwie 29, 2021 8:58 am

W jaki sposób The Tower, Book Of Thel, Trumpets Of Jericho, Power Of The Sun, czy Silver Wings podpadają pod smęty? :lol:
Musiałbym ponownie przesłuchać Tyranny Of Souls, bo dawno jej nie odpalałem, ale Accident i Chemical na pewno biją TBOS na głowę.
Tyranny też :wink: Nie musisz sprawdzać - masz moje słowo.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: erosinho » czw kwie 29, 2021 9:58 am

Tyranny też :wink: Nie musisz sprawdzać - masz moje słowo.
Oczywiście że bije. U mnie na półce to te dwie płyty nawet nie leżą obok siebie.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: erosinho » czw kwie 29, 2021 9:59 am

U mnie jakby zrobić wspólny ranking płyt Maiden i Bruce'a solo to Chemical spokojnie znalazłby się gdzieś w TOP4-TOP5, Tyranny też byłoby wysoko.
A takie TBoS czy TFF nie ma podjazdu nawet do Skunkworks czy Balls to Picasso.

A dyskusję na temat solowego Bronka proponuję przenieść do wątku Bruce Solo.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » czw kwie 29, 2021 10:51 am

TFF też jest lepsze niż cały Brus
Vorgel napisał:

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Zdan
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Zdan » czw kwie 29, 2021 11:02 am

O jakiego facepalma walnąłem ;)

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Nomad
-#Nomad

Postautor: Saimon1995 » pt kwie 30, 2021 8:24 am

:lol:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: Dejavu » sob maja 01, 2021 2:19 am

Ze stwierdzeniem, że TFF jest lepszy niż cały Bruce na pewno się nie zgodzę, ale to mega niedoceniany album. Porównując go z solowym Dickinsonem (nie sądzę, żeby to było jakieś szczególnie sensowne porównanie biorąc pod uwagę, że to jednak mocno inna muzyka), powiedziałbym, że od TFF stoi wyżej na pewno Chemical Wedding i... w sumie chyba tyle. Mówię tu oczywiście o albumach jako całości, bo chociażby AOB ma piękne strzały ale to dość nierówna płyta jednak. Podobna sprawa z Tyranny of Souls, chociaż tutaj mój ulubiony kawałek nie wszedł nawet do tracklisty w standardowym wydaniu ;)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » sob maja 01, 2021 10:02 am

Ja uwielbiam TFF, moje top3 Maiden ;)
Vorgel napisał:

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Geri666
-#Assassin
-#Assassin

Postautor: Geri666 » sob maja 01, 2021 12:07 pm

Ja uwielbiam TFF, moje top3 Maiden ;)
TFF gdyby nie był robiony na odpierdziel, to byłby bardzo dobrą płytą. Niestety - samo nagrywanie w legendarnym studio nie gwarantuje sukcesu - tu trzeba jeszcze zaangażowania wszystkich.

Doskonale pamiętam wkurw Adriana, że płyta ma złe brzmienie. Pamiętam wywiady, że Bruce wpadł tylko na chwię do studia, nagrał wokale na szybko i wyjechał.

Zdecydowanie bardziej wolę drugą część płyty, która - przy dobrym producencie - mogłaby być bardziej dopracowana. Takie Starblind albo The Man Who would be king mają ogromny potencjał (brzmią jak z ery Seventh sona!).

Szkoda też, że nie poszli na 100% w motywy kosmiczne, co sugerowała okładka.
Moj solo projekt: https://huffmantree.bandcamp.com/
youtube: https://www.youtube.com/user/AdrianSmithRocks/videos

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: Dejavu » sob maja 01, 2021 12:56 pm

Z tym słynnym "wkurwem Adriana" to już słyszałem o tym kilka razy i ostatecznie nigdzie nie widziałem konkretnej jego wypowiedzi na ten temat, ale nie wiem, może coś przeoczyłem.
W każdym razie co do samego brzmienia - ja je lubię, moim zdaniem pasuję do płyty. Jest pewnie trochę mało metalowe, ale mi to nie przeszkadza. Udało się stworzyć fajną przestrzeń w Isle of Avalon, Starblind czy The Man Who Would Be King, swoją drogą zdecydowanie najlepsze kawałki z tej płyty moim zdaniem. Zgadzam się, że motywów kosmicznych mogłoby być jeszcze więcej.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies

Postautor: MaidenFan » sob maja 01, 2021 1:00 pm

Z tym słynnym "wkurwem Adriana" to już słyszałem o tym kilka razy i ostatecznie nigdzie nie widziałem konkretnej jego wypowiedzi na ten temat, ale nie wiem, może coś przeoczyłem.
https://www.ironmaiden.com/news/article ... in-shirley
tutaj można o tym poczytać.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: Dejavu » sob maja 01, 2021 1:15 pm

https://www.ironmaiden.com/news/article ... in-shirley
tutaj można o tym poczytać.
Dzięki, poczytam sobie w wolnej chwili, chyba nawet całość, bo prawie nic z tego nie pamiętam. Teraz wyrywkowo rzuciłem na to okiem i żałuję, że ten nie wszedł w życie ten pomysł Adriana, żeby dodać więcej reverbu. Brzmienie byłoby jeszcze mniej metalowe, więc zgaduje, że większość forum jeszcze bardziej zaczęłaby wieszać psy, ale pewnie ja lubiłbym to jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Nomad
-#Nomad

Postautor: Saimon1995 » wt maja 11, 2021 8:42 am

29 lat kończy dziś "Fear of the Dark"...

Awatar użytkownika
erosinho
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: erosinho » wt maja 11, 2021 9:01 am

Jak ten czas leci. Pamiętam, jak wyszła ta płyta, pierwszą recenzję przeczytałem chyba w "Popcornie" - to były czasy :-) A potem zakupiłem już kasetę, oczywiście pirata i katowałem non stop.

Wróć do „Forum Główne”