Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: hipcio_stg » pn sie 20, 2018 7:44 am

Dokładnie tak, trasa okazała się spektakularnym sukcesem w zasadzie pod każdym względem, dlatego w przyszłym roku z całą pewnością będzie kontynuowana, być może z nieco przewietrzonym setem. Płyta najwcześniej w 2020.
a takze wiedza w jakim kierunku podazac (czyli album theme...).
Jakis link do tej wypowiedzi? Bardzo mnie ten fragment zainteresowal.
Tych wypowiedzi nie ma w necie... te są z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
sajki
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: sajki » pn sie 20, 2018 9:50 am

Jeśli faktycznie dokładnie tak powiedział, to mnie zaskoczył, bo zawsze podkreślał, że nigdy nie obierają żadnego kierunku i co wyjdzie to wyjdzie.
Ale byłoby fajnie, bo może wreszcie jakichś zmian byśmy się doczekali.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » wt sie 21, 2018 12:29 am

Takie tam pewno spekulacje bez znaczenia ;) Jak zwykle wejdą do studia i będą rzeźbili nowe numery. Coś tam sklecą i będzie płyta :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
sajki
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: sajki » wt sie 21, 2018 10:46 am

Dla mnie ostatnie trzy płyty są bardzo do siebie podobne, nie było w historii IM tak długiego czasu, w którym nagrywaliby 3 tak mało różniące się od siebie płyty, ew. TNOTB-Powerslave (tylko, że wtedy to były 3 lata a teraz prawie 10!), ale jak czwarta znowu będzie w tym samym stylu to już przegną. Niech zmienią kurna cokolwiek, niech nagrają bardziej melodyjną płytę a'a SiT albo niech przyłożą konkretnym metalem jak w latach 80, albo niech nagrają mroczną płytę typu X Factor.... chcę zmian!

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild

Postautor: erosinho » wt sie 21, 2018 12:37 pm

na BoS fajnie wypadły kawałki ostre, dynamiczne. Może by tak w tym kierunku? Dobra, wyjdzie co wyjdzie, i tak kupimy :-)

Awatar użytkownika
sughilla
-#Prowler
-#Prowler

Postautor: sughilla » wt sie 21, 2018 1:58 pm

Muszę się zgodzić z sajki. Trochę monotonią już wieje i przydałoby się coś zmienić. Mam nadzieję, że w końcu ich coś natchnie i rzucą się w zupełnie innym kierunku. Byłoby to naprawdę super, bo przydałby się powiew świeżości.
If you're feeling down depressed and lonely I know a place where we can go

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » wt sie 21, 2018 2:59 pm

Na TBOS jest sporo szybszych numerów i poza Speed of Light są naprawdę fajne. River chociażby, prawdziwa perełka. Mogliby pójść w tę stronę, dorzucając dwa Harrisowe epiki.
. . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
sajki
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: sajki » wt sie 21, 2018 3:20 pm

Niestety, wg mnie na BoS nie było żadnego choćby dobrego szybkiego kawałka, a już WTRRD uważam za najgorszy na płycie i jeden z najgorszych numerów Maiden w ogóle. Nic mi się tam nie klei, z popowym refrenem na czele. Obecnie te krótkie numery są bardziej rockowe niż metalowe, szczególnie riffy. Uważam, że ostatnie dobre i prawdziwie metalowe krótkie kawałki były na DoD- Rainmaker i nielubiany przez ogół Wildest Dreams. Dlatego też, jeśli mieliby (w co i tak nie wierzę) pójść w krótsze numery, to chciałbym żeby przestawili się na inne granie (porównajcie choćby El Dorado i Speed of Light, toż to wręcz bliźniacze numery). Produkcja Shirleya też zabiera tym kawałkom połowę mocy.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies

Postautor: Mr.Hankey » wt sie 21, 2018 4:02 pm

Mam dokładnie takie samo zdanie jak kolega wyżej. Ostatnie dobre, krótkie numery były na DOD, powszechnie nielubiane Wildest Dreams zamiata moim zdaniem większość numerów z ostatnich dwóch albumów, które są co najwyżej takie sobie i to oględnie mówiąc. Zdarzają się perełki, owszem, ale zdecydowana większość materiału to sraka pokroju El Dorado czy Speed Of Light, albo totalna katastrofa jak Coming Home czy Man of Sorrow. Lepiej niech grają takie trasy jak obecna i odgrzebują petardy jak Sign Of The Cross, Clansman, Ikar czy Orzełki, niż ruszają w trasę z kolejną płytą, która nic nie wnosi do ich dyskografii, a na żywo zmuszają nas do słuchania kupy w postaci Speed Of Light czy Death or Glory.

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: longestday » wt sie 21, 2018 4:04 pm

No właśnie. Panu Shirley'owi serdecznie już dziękujemy. Ja marzę o zatrudnieniu Andy'ego Sneap'a. Wystarczy posłuchać jakiego kopa dał muzyce Accept czy jak totalnie zreanimował Judas Priest na "Firepower". Myślę, że facet wiedziałby jak wycisnąć z Maiden to co najlepsze i pewnie miałby odwagę powiedzieć Harris'owi żeby dał se siana z rozciąganiem na siłę utworów i ich tekstów.

Awatar użytkownika
sajki
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: sajki » wt sie 21, 2018 4:11 pm

Oczywiście, że WD zamiata każdy krótki kawałek z 3 ostatnich. Sama solówka.
Co do Sneap'a to mówię o nim chyba w co drugim poście. ;) Niektórzy mówili, że nie nada się do produkcji klasycznego metalu, a proszę jak Priest zabrzmiał. Tylko, że trzeba jeszcze ten klasyczny heavy chcieć zagrać. :)
A jak nie on, to Roy Z. Ale i tak wiadomo, że na koniec kariery nie będą zmieniać producenta, z którym są 20 lat. Niestety.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies

Postautor: MaidenFan » wt sie 21, 2018 4:34 pm

Oczywiście, że nie będzie zmiany producenta, niestety. Do końca będziemy męczyć się z Shirleyem. Live Chapter jest wyprodukowany przez kogoś innego i brzmi dobrze.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » wt sie 21, 2018 4:42 pm

Sneap to byłoby marzenie... przecież to co zrobił na Firepower to mistrzostwo. Zresztą słuchałem wielu płyt, które produkował. Amon Amarth, Exodus, Kreator, Megadeth, Saxon, Testament...

Awatar użytkownika
sajki
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant

Postautor: sajki » wt sie 21, 2018 5:50 pm

Amon Amarth, Exodus, Kreator, Megadeth, Saxon, Testament...
...Arch Enemy, Blaze, Accept.... i wszystkie brzmią świetnie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Schizoid » wt sie 21, 2018 8:49 pm

Myślę, że facet wiedziałby jak wycisnąć z Maiden to co najlepsze i pewnie miałby odwagę powiedzieć Harris'owi żeby dał se siana z rozciąganiem na siłę utworów i ich tekstów.
I właśnie dlatego nie wezmą kogoś innego, niż Shirleya. Harris chce osoby, która coś tam pokręci gałkami i tyle. Ma nie mieć uwag do samych kompozycji, tylko pracować przy produkcji. Niestety Kevin nawet do tego się nie nadaje.
Naparstek w naparstek Kielichy jak dzwony I Kurwy i kurwy I kruki i wrony

Awatar użytkownika
remi
-#Moonchild
-#Moonchild

Postautor: remi » wt sie 21, 2018 9:31 pm

Ja rozumiem, że jest tylko producentem (od prawie 20 lat!) i jest bardzo zapracowany ale naprawdę mnie trochę dziwi, że nie chciał się pofatygować do Europy na Legacy of the Beast i tylko życzył zespołowi powodzenia (na Twitterze). :?:

Ciekawe też, czy nie zatrudnienie go na Live Chapter wynikało tylko z faktu jego zapracowania innymi projektami, czy tez zespół chciał mu pokazać, że nawet Tony N może go „wyręczyć”.

Dodam, że na tym etapie kariery zespołu, żaden nowy producent nie odważyłby się mocno skrytykować kompozycji, ale na pewno niejeden by je lepiej wyprodukował niż Shirley.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild

Postautor: PanPrezes » wt sie 21, 2018 11:47 pm

Nie sądzę, że wina leży po stronie Kevina, on przecież potrafił wyprodukować świetnie brzmiące płyty Bonamassy. Jestem pewnien, że obecne brzmienie IM to zasługa pewnej wizji Harrisa, która może się podobać albo i nie. Ja nie mam z tym większego problemu, uwielbiam organiczne głębokie brzmie AMOLAD, a BoS też nie brzmi źle, tylko bardzo ciemno. TFF jest ewidentnie niedopracowany pod względem produkcji, ale to był celowy zabieg, bo Harris umyślał sobie nagranie takiej surowej płyty, brzmiącej jak zapis studyjnej improwizacji. Jak dla mnie to jest to ciekawy eksperyment na kształt Fireballa Deep Purple, choć trzeba przyznać, że numery z TFF dostają dodatkowego wiatru w żagle w wersji live. Zresztą dostali już kiedyś ostre cięgi od fanów za podobny zabieg przy okazji No Prayer For The Dying i wtedy nie pomogła nawet obecność Martina Bircha.
Co do następnej płyty to myślę, że będzie bardzo dopracowana studyjnie. Już na BoS słychać odejście od koncepcji odtwarzania koncertowego brzmienia w studio i myślę, że pójdą dalej w tym kierunku, i dostaniemy materiał bliski temu co zespół serwował w latach osiemdziesiątych.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator

Postautor: Budziol » śr sie 22, 2018 7:31 am

Bylo do przewidzenia, ze z końcem trasy odlecimy w spekulacje.
Kontynuacja tasy w 2019, nowa plyta jest o czym dyskutowac bo od konkretów jestesmy pewnie baaaaaardzo daleko ze strony zespolu ;)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: gumbyy » śr sie 22, 2018 5:12 pm

odlecimy w spekulacje.
To nawet nie spekulacje, bo te są poparte czymkolwiek ;) a tutaj najzwyklejsze wróżenie z fusów i litania "ja chciałbym" ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » śr sie 22, 2018 8:45 pm

odlecimy w spekulacje.
To nawet nie spekulacje, bo te są poparte czymkolwiek ;) a tutaj najzwyklejsze wróżenie z fusów i litania "ja chciałbym" ;)
Przeiceż są przesłanki, że LOTB może mieć w 2019 lekko zmieniony set. Podobnie są przesłanki, że zagrają/nie zagrają w Europie. Nie wiem co ten komentarz wnosi

Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”