Judas Priest

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5606
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Judas Priest

Postautor: Sardi » pt mar 15, 2024 10:55 pm

Croooown
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5606
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Judas Priest

Postautor: Sardi » pt mar 15, 2024 11:16 pm

SINNER ZAMKNAC JADACZKI
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5606
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Judas Priest

Postautor: Sardi » pt mar 15, 2024 11:24 pm

Old To Be wise
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3306
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Judas Priest

Postautor: barsiarz » pt mar 15, 2024 11:31 pm

No dobra, trza jechać :D

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4569
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Cold » pt mar 15, 2024 11:33 pm

Zajebioza!

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 12:18 am

Dickinson i Halford to sety z korpo, ustalane na 28 piętrze. Na jeden rarytas przypada 5 kotletów, bynajmiej nie mielonych z baru mlecznego, tylko takich z fastfoodu.

Sety prosto z serducha to Biff Byford i Udo Dirskchneiner (trasa Back to the Roots!) . Tak się zdobywa uznanie na Śląsku....Opolskim haha

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » sob mar 16, 2024 12:19 am

Dickinson i Halford to sety z korpo, ustalane na 28 piętrze. Na jeden rarytas przypada 5 kotletów, bynajmiej nie mielonych z baru mlecznego, tylko takich z fastfoodu.

Sety prosto z serducha to Biff Byford i Udo Dirskchneiner (trasa Back to the Roots!) . Tak się zdobywa uznanie na Śląsku....Opolskim haha
Utkaj.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 12:23 am

Nie lubię kucowskiego braku obiektywizmu. Ultrasy Ajron kontra ultrasy Dżudas. Last fm tańczy i śpiewa. Gołym okiem widać, że Iron Maiden i Judas Priest to wyścig ślimatów. Nawet nie wynniczków co pomrowów. Biff to się pyta publiki co chce usłyszeć i to jest dobre, a Udo na Back to the Roots w 2016 (najlepszy set w historii heavy) pierdolnął koło 25 kawałków. Emeryci z Mejden i Prist męczą się przed dwudziestym. No tak, przepraszam. Oni są epiccy, haha

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 12:35 am

Weź nie zaśmiecaj tu wątku tym ruskim bardem
No dobrze...

You Don't Have to Be old To WIse bardzo ładnie. Bardzo świetny utwór. Niedoceniany. No, ale jednak mając bilet byłbym wkurwiony brakiem Screaminga. No jak się zaczyna trasę z takim utworem i to się tego nie dowozi do końca no to przepraszam. Jak Brazylia u siebie z Niemcami 1-7.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » sob mar 16, 2024 12:45 am

Widziałeś ich raz kilkanaście lat temu, więc twoja opinia naprawdę mało kogo tu obchodzi
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 1705
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Max323 » sob mar 16, 2024 12:47 am

Lepszy set niż w Glasgow.
Jeszcze Beyond wrzucić za Manalisziego i petarda.
A
B
C
D
E

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 12:55 am

Widziałeś ich raz kilkanaście lat temu, więc twoja opinia naprawdę mało kogo tu obchodzi
Normalnie jak w jakimś domu wariatów. Goście, którzy są racjonalni w temacie Iron Maiden, w temacie Judas Priest zamieniają się w fanboyów. Tylko aplauz i zaakceptowanie.

A ja słuchałem Judas Priest jak wokalistą był Ripper i powrót Halforda obserwowałem na żywo i co? Po co takie wrzuty?

Chciałbym tylko wytłumaczyć, że jak ktoś krytykuje korpo podejście Iron Maiden i jako przykład pozytywny podaje Judas Priest to jest to lekko niespecjalnie dobry przykład. Wystarczy sobie poczytać obszerne fragmenty książki Downinga. Tam jest pokazane ile w tym zespole było nieszczerości i kopania pod sobą dołków.

Denerwuje mnie fanboystwo coraz bardziej. Gdyby nie taka postawa ten gatunek muzyki nie byłby zdominowany przez 5-6 nazw.

Samego koncertu winszuję. Dublin, Phil Lynott, koncert 3 legend rocka. David Byron patrzy z góry i się uśmiecha.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Judas Priest

Postautor: Mikojaski » sob mar 16, 2024 1:22 am

Co tu dużo mówić, dzisiejszy koncert zajebisty, Priest rządzi. Saxon również bardzo dobry
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 1:27 am

Apropo tego wywiadu wokalisty NK z Ritchiem. Strasznie mnie wkurwia jak Polacy mówią z takim niewolniczym akcentem angielskim. Tak gramatycznie-literacko. Niby po co? Jeszcze nie widziałem Włocha, Hiszpana czy Niemca co by mówił po angielsku tak "piełknie" jak Polacy. Z czego to wynika? Nie wiem sam. Jak Angole będą mówić po polsku z polskim akcentem to ja będę mówił po angielsku z angielskim. Sam wywiad spoko, a Faulkner to bardzo fajny facet. Z wywiadu wnioskuję.

Saints in Hell. Duże brawa . Mi by się Savage marzyło z SC.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17414
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Judas Priest

Postautor: pz » sob mar 16, 2024 2:01 am

Może dlatego, że Krzysiek jest anglistą :)


A co do setów, to z tego zestawu Saxon najsłabszy. Tylko 4 nowe, a reszta kotleciarnia. Zaskoczyło mnie Uriah, tylko 3 kotlety na 7 numerów + Grazed by Heaven. Naprawdę fajny set. Bez "świętości" Look at Yourself i July Morning :) Judas też fajny. Szkoda tylko, że 4 z British Steel zamiast z Tarczy. Ten Rapid niepotrzebny. Fajne zmiany w secie. Green do kosza.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 2:08 am

Tak ok, wiem, że jest. Tzn obiło mi się o uszy, że jest bo serio nie śledzę losów tej kapeli. Nic do nich nie mam, niech chłopaki żyją 150 lat w dobrym zdrowiu, ale no, jak grać heavy metal to może jednak nie tak.

Wyczułem dziwny dysonans, że Polak mówiący po angielsku mówi literacko na 100%, a Anglik slangiem, na luzie. Nawet się zdziwiłem, bo myślałem, że ci młodsi Anglicy to tacy bardziej są literaccy a tu z Faulknera ładnie wyszedł oldschool Cockney. Nicko by się nie powstydził takiego slangu :) haha

Saxon na tym najsłabszy, ale na "tamtym" już nie najsłabszy. Poza tym Saxon gra za dziesiąki tysięcy, Judasi za setki tysięcy, a Maiden za miliony. Nie no pół żartem. Saxon powinien odświeżyć lata 90 i Lionheart oraz Killing Ground. Do tego ostatni rarytas z 80 w postaci Hungry Years.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » sob mar 16, 2024 2:53 am

Widziałeś ich raz kilkanaście lat temu, więc twoja opinia naprawdę mało kogo tu obchodzi
Normalnie jak w jakimś domu wariatów. Goście, którzy są racjonalni w temacie Iron Maiden, w temacie Judas Priest zamieniają się w fanboyów. Tylko aplauz i zaakceptowanie.

A ja słuchałem Judas Priest jak wokalistą był Ripper i powrót Halforda obserwowałem na żywo i co? Po co takie wrzuty?

Chciałbym tylko wytłumaczyć, że jak ktoś krytykuje korpo podejście Iron Maiden i jako przykład pozytywny podaje Judas Priest to jest to lekko niespecjalnie dobry przykład. Wystarczy sobie poczytać obszerne fragmenty książki Downinga. Tam jest pokazane ile w tym zespole było nieszczerości i kopania pod sobą dołków.

Denerwuje mnie fanboystwo coraz bardziej. Gdyby nie taka postawa ten gatunek muzyki nie byłby zdominowany przez 5-6 nazw.

Samego koncertu winszuję. Dublin, Phil Lynott, koncert 3 legend rocka. David Byron patrzy z góry i się uśmiecha.
No i co z tego, że zaczynałeś słuchać zespołu z Ripperem? To jest jakieś osiągnięcie?

Kilku kumpli pojechało na koncert, okazał się zaskakujący i dobry, a ty zaczynasz pierdolić o jakimś fanbojstwie i wspominasz Saxon (które nota bene wypadło rewelacyjnie), którego "granie z serca" polega na tym, że możesz sobie wybrać między dwoma kotletami.

Książka Downinga to dowód na to, co i jak pamięta Ken. Nic więcej, bo każdy ma swoją perspektywę i jakbyś zapytał o pewne rzeczy Tiptona, to byś dostał zupełnie inne odpowiedzi.

Denerwuje cię "fanbojstwo", ale sam żyjesz jakimiś wyobrażeniami na temat różnych kapel, z którymi od jakiegoś czasu nawet nie masz zbyt wiele wspólnego. Nawet nie wiem, czy jest na coś takiego nazwa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4622
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » sob mar 16, 2024 6:39 am

Wow...dojebali na tłusto:D
Właśnie tak oddziela się koncertowo chłopców od..... dziadów :)

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » sob mar 16, 2024 8:11 am

Przecież ten set jest słabszy od tego z Glasgow. Rotacja jest bardzo fajna, ale obiektywnie to dalej zjazd w dół.

Chodziło mi tylko o to, że jest tu grono 6 czy tam 7 użytkowników, którzy jak JP to tylko dobrze. Czasem dlatego chce się dać ripostę. Judas Priest podobnie jak Iron Maiden to wybitne zespoły, ale nie podoba mi się klimat pewnej bezkrytyczności wokół nich.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Judas Priest

Postautor: krusejder » sob mar 16, 2024 8:24 am

Set z Dublina
https://www.setlist.fm/setlist/judas-pr ... ae04d.html
byłby w pytę jakby dodać VoC lub Beyond. No ale najważniejsze, że Love Bites się trzyma a nowości coraz ciekawsze

3 gigi, 23 sprawdzone. Naprawdę nieźle :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości