consFEARacy

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: consFEARacy

Postautor: krusejder » śr lis 17, 2010 7:12 pm

Ja też przesłuchałem z przyjemnością. Z zespołów: Machine Head, Lamb of God, Slayer znam i cenię tylko ... Slayera ;). Nie siedzę za bardzo w thrashu aczkolwiek nie mam nic przeciw niemu.

Zatem moje opinje to opinje laika. Wolałbym muzę z wyżej strojoną gitarą i szybszym nawalaniem w perkę ;) Myślę, że to pasowałoby dobrze do tak ciężkiego grania. Ale to jest Wasza muzyka i grajcie jak Wam pasuje.

Nie nudzicie. Ciekawe, w miarę swobodne granie. Moim obecnym faworytem w niszy thrashowej jest ostatni Heathen, mogę tylko to Wam polecić jako przykład ciekawych smaczków dodawanych do ciężkiego metalu.

No i oczywiście wokal do dupy ;) piszę to z aronją w głosie.

Róbta tak dalej :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: consFEARacy

Postautor: Elevatorman » śr lis 17, 2010 8:16 pm

a ja teraz doszedłem do wniosku że nie za bardzo podoba mi się solo w Feeding Machine no ale być może też kwestia gustu

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » śr lis 17, 2010 9:51 pm

Dzięki za te wszystkie opinie, szczególnie spory i dokładny wywód Mimskiego.. Zgadzam się ze sporą częścią, ale jak wiecie zespół to wiele osób i każdy chce mieć własny wkład i patent na muzykę. Końcówka H.O.J jest specjalnie, to są jakieś przekładańce na stopie które sobie wymyśliła, nie znam się. Staramy się grać w miarę oryginalnie jak na tą mało oryginalną materię jaką jest metal, bez sztampy ale też bez debilnych udziwnień. Bardzo dobrze jest to wszystko przeczytać od kogoś trzeciego i nie po koncercie, gdzie jak się domyślasz siejemy taki zamęt, że prawie wszystkim się podoba. Co innego sterylne warunki studyjne i ich rzetelna ocena. Najbardziej cieszą mnie pochwały za wokale, w które włożyłem i ciągle wkładam mnóstwo pracy, żeby je wyćwiczyć. Na początku w ogóle tego nie umiałem a spadł na mnie obowiązek bycia wokalistą. Było ciężko, cięgi za brzmienie głosu i trudności w jednoczesnej grze i śpiewaniu. Teraz nie mam aż takiego problemu. Jako zespół cały czas idziemy do przodu, robimy nowe numery, niektóre o wiele prostsze technicznie ale bardziej "muzyczne", niektóre tak zakręcone, że sami ledwo się łapiemy zmianach rytmu i metrum.

@mimski - tak, stroimy do C. Niełatwo uselektywnić bas w takim czymś, dajemy dużo środka w gitary stąd bas go nie ma, robi dołem na masę i górą na kliknięcie. Tyle mu wolno ;) A tak poważnie- zauważ że w mało której kapeli metalowej słychać bas non stop. To są smaczki, ten instrument w tej muzyce jest od robienia mocnego tła. IMO.

Jeszcze raz dzięki za opinie!

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: consFEARacy

Postautor: dostoevsky » śr lis 17, 2010 10:43 pm

Jeszcze nie ściągnąłem EPki, ale obejrzałem nagranie z youtube, i mimo kiepskiej jakości można stwierdzić, że po pierwsze - grając na scenie sprawiacie wrażenie pełnego profesjonalizmu, jakby oglądało się starych rockowych wyjadaczy, a po drugie - czuć 'świeżość' kompozycji, nie checie powielać schematów. Pewnie napiszę więcej jak przesłucham EPkę.

No i kolejny plus - kobieta za garami - tak jak być powinno. :mrgreen:

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: consFEARacy

Postautor: mimski » śr lis 17, 2010 10:58 pm

Końcówka H.O.J jest specjalnie, to są jakieś przekładańce na stopie które sobie wymyśliła, nie znam się.
To słabo wyszło w takmi razie. :) Za każdym razem jak słyszę te przejście to się krzywię, bo to mnie cholernie razi. :) Możesz jej przekazać, że lepiej niech przed jakimś następnym nagraniem to przerobi. :)
Staramy się grać w miarę oryginalnie jak na tą mało oryginalną materię jaką jest metal, bez sztampy ale też bez debilnych udziwnień.
I bardzo fajnie Wam wychodzi. Ja w zasadzie od wczoraj tylko Waszej EPki sobie słucham, czy to na kompie, czy na odtwarzaczu. Ogólnie gracie na prawdę sympatycznie i w zasadzie nie czuć, że jesteście jeszcze jakby nie było młodzieżowym zespołem. Mówiąc prosto, fajnie się Was słucha.

Jeszcze taka myśl mi się nasunęła jak słuchałem parę minut temu EP, że perka gra w klimatach progresywnych, świetnie by to pasowało do klimatów bardziej zawiłych, ale do Waszego grania w klimacie New Wave Of American Heavy Metal, to przydałoby się przekonać perkusitkę do mniejszego kombinowania, a większej energii
A tak poważnie- zauważ że w mało której kapeli metalowej słychać bas non stop.
To prawda, bo jest moda na niskie stroje, które wchodzą w linie basu. :) Dlatego ciężko coś usłyszeć. Poza tym dawniej bas grał razem z perką, a dziś często bas gra to samo co gitary tylko niżej o oktawę. Jak chociażby tu:
http://www.youtube.com/watch?v=mAxSxISy ... re=related
Aczkolwiek, czemu Wy nie mielibyście próbować tego zmienić... :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » śr lis 17, 2010 11:48 pm

Jeszcze nie ściągnąłem EPki, ale obejrzałem nagranie z youtube, i mimo kiepskiej jakości można stwierdzić, że po pierwsze - grając na scenie sprawiacie wrażenie pełnego profesjonalizmu, jakby oglądało się starych rockowych wyjadaczy, a po drugie - czuć 'świeżość' kompozycji, nie checie powielać schematów. Pewnie napiszę więcej jak przesłucham EPkę.

No i kolejny plus - kobieta za garami - tak jak być powinno. :mrgreen:
Dzięki dzięki! Ten pełen profesjonalizm na scenie to po prostu pijaństwo :F Wydaje mi się wtedy, że gram w Slayerze i samo tak wychodzi :F

A tak poważnie... :oops:
Mówiąc prosto, fajnie się Was słucha.
I o to nam chodzi.

Kłaniamy się w pas - consFEARacy

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: consFEARacy

Postautor: Matek » czw lis 18, 2010 9:03 am

no Korzeni! muzycznie to mi nic a nic nie leży ale Ty jesteś GOŚĆ :] serio mówię. dobry wokal i ten imidż :twisted: no szacun po prostu ;)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: consFEARacy

Postautor: mimski » czw sty 27, 2011 1:06 pm

Ekipa kiedy ruszacie z materiałem w trasę po Polsce, zwłaszcza w okolice Zielonej Góry? Bo ostatnio mam fazę na consFEARacy i po paru tygodniach przerwy stwierdzam, że ciągle kopiecie mi dupę aż miło. Czas działa zdecydowanie na korzyść EPki. Nawet do brzemienia już się przyzwyczaiłem. Kawałek H.O.J. to zdecydowany król w moim mp3 playerze ostatnio.

PS. Wokal jest przejebany. Korzeń, Ty jesteś skazany w życiu na granie w kapeli. Jako wokalista zawsze znajdziesz angaż.

PS. 2 Kto gra solówkę w H.O.J.?
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » śr lut 02, 2011 4:51 pm

Ekipa kiedy ruszacie z materiałem w trasę po Polsce, zwłaszcza w okolice Zielonej Góry?
Bez problemu z zagraniem w samej Zielonej Górze. Masz tam jakąś zaprzyjaźnioną kapelę, czy mamy sciągnąć swoją ekipę? Widziałem tam jakiś klub "straszny dwór" ale nie wygląda za fajnie, możesz polecić jakieś inne miejsce? Wiem, że spoko są 4 Róże i Kawon, co myślisz? To zaklepię termin i widzimy się w marcu.
Bo ostatnio mam fazę na consFEARacy i po paru tygodniach przerwy stwierdzam, że ciągle kopiecie mi dupę aż miło. Czas działa zdecydowanie na korzyść EPki.
:dance:
PS. Wokal jest przejebany. Korzeń, Ty jesteś skazany w życiu na granie w kapeli. Jako wokalista zawsze znajdziesz angaż.
Danke :F Ale epka to akurat nie jest szczyt możliwości. Wokale do HOJa nagrywałem jako ostatnie dlatego brzmią najlepiej, potem się rozdarłem konkretnie.
PS. 2 Kto gra solówkę w H.O.J.?
Tasior. - wszechstronny chłopak:
http://www.youtube.com/watch?v=6T3PTPkURU0

On też gra solo w Death i druga w Feeding. Ja gram solo w In Your Face i pierwszą solówkę (od 4:38) w Feeding.

Pozdrrr

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: consFEARacy

Postautor: juras » śr lut 02, 2011 5:10 pm

Też sobie przesłuchałem i naprawdę chylę czoła. Nie słucham takiej muzyki, ale brzmi to bardzo zawodowo. Powodzenia! :)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: consFEARacy

Postautor: mimski » śr lut 02, 2011 11:49 pm

Bez problemu z zagraniem w samej Zielonej Górze. Masz tam jakąś zaprzyjaźnioną kapelę, czy mamy sciągnąć swoją ekipę?
Co Ty. :) Ja tu dopiero zacząłem poznawać miasto, tak więc nie znam nikogo.
Widziałem tam jakiś klub "straszny dwór" ale nie wygląda za fajnie, możesz polecić jakieś inne miejsce? Wiem, że spoko są 4 Róże i Kawon, co myślisz? To zaklepię termin i widzimy się w marcu.
Wiesz co nie wiem. Nie znam się na tutejszych knajpach. Jestem kompletnie zielony w tym mieście na razie. Cały czas tylko kursuje na linii dom - praca. :)
On też gra solo w Death i druga w Feeding. Ja gram solo w In Your Face i pierwszą solówkę (od 4:38) w Feeding.

Pozdrrr
To szacunek dla niego i kłaniam się wpas. Solo w H.O.J. jest przejebane, dokładnie takie jakie być powinno, nie zmieniłbym żdanej nutki w nim. Idealny timing, artykulacja, dynamika, speed. Ma po prostu wszystko co jest potrzebne dobrej solówce.

Nagrywacie jakiś dłuższy materiał, czy na razie koncertujecie tylko?
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » czw lut 03, 2011 2:45 pm

Nagrywacie jakiś dłuższy materiał, czy na razie koncertujecie tylko?
Na razie staramy się grać ile wlezie, trzeba publiki trochę zebrać. Nagrywek nie planujemy, ale nie wykluczam, że jakiś spontan może się trafić, jak sponsorzy się przyłożą. Zainteresował się nami taki koleś który chodzi i ciągle coś szuka dla nas, ogarnięty. Może coś wymyśli bo jeśli znowu ma być zrzuta na studio to nie widzę tego prędko.

Może do Kotłowni uderzę, bo Róże mają terminy dopiero na czerwiec...

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » czw wrz 08, 2011 9:19 pm

http://www.speedyshare.com/files/301337 ... how_EP.rar

Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany pobraniem EPki to zapraszam, to jest nowy link do downloadu.

no i zachęcam do lubienia kapeli na facebook:

http://www.facebook.com/consfearacy

pozdro miliard :)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: consFEARacy

Postautor: Szajba » sob paź 22, 2011 3:24 pm

EDIT:
dupa :/
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2012 11:50 am przez Szajba, łącznie zmieniany 1 raz.
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Korzeń
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 18, 2005 6:44 pm
Skąd: Łódź

Re: consFEARacy

Postautor: Korzeń » sob lut 04, 2012 11:41 pm

Takie tam, na złomowisku:
http://www.youtube.com/watch?v=6SQiwT3EtM0

Pierwszy official video :)


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Sardi i 1 gość