10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Wszystko na temat Sonisphere Festival 2011 w Warszawie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ZłapanyWCzasie » sob lut 19, 2011 1:24 pm

A nie uważasz,że cieszyć się i naprawdę tak w pełni powiedzieć,że Polak jest traktowany jak człowiek,by można było gdyby w Polsce było 4-5 konkurencyjnych festivali,jak w Czechach i każdy miał by wybór,czy jechać na festival ogólno-rockowy,ogólno-metalowy,klasycznie heavy-metalowy itd.
Tak masz w Czechach,a Sonisphere też mają.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ttomasz » sob lut 19, 2011 1:24 pm

Lepiej mieć, niż nie mieć, ale ja nie jestem odbiorcom festiwali. Oglądanie w świetle dnia zespołów, które średnio/mało mi się podobają i czekanie na wieczór to za dużo.
Wolałbym tematyczny festiwal (rok temu thrash, w tym roku brytyjski metal) w hali. Też spora frekwencja na czymś takim by była. Za coś takiego cztery stówy bym bez bólu dał ;-)

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: tomtomala » sob lut 19, 2011 1:26 pm

ZłapanyWCzasie napisz jeszcze o cenach. Zapomniałeś to poruszyć. Cena. Pamiętaj bo tak wyczekiwałem tego w Twoim poście i nic. Jestem zaszokowany.
Swoją drogą jestem cholernie ciekaw co z Bałkanami,narazie cisza i spokój.
I tak będzie już. Poczytaj inne tematy to będziesz wiedział, że już znana jest cała rozpiska na trasie. Na koszulkach w Moskwie były nadruki. Wicker o tym pisał.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ZłapanyWCzasie » sob lut 19, 2011 1:28 pm

ZłapanyWCzasie napisz jeszcze o cenach. Zapomniałeś to poruszyć. Cena. Pamiętaj bo tak wyczekiwałem tego w Twoim poście i nic. Jestem zaszokowany.
Swoją drogą jestem cholernie ciekaw co z Bałkanami,narazie cisza i spokój.
I tak będzie już. Poczytaj inne tematy to będziesz wiedział, że już znana jest cała rozpiska na trasie. Na koszulkach w Moskwie były nadruki. Wicker o tym pisał.
No i co z tego,że były nadruki i tak dojdzie jeszcze 4-5 koncertów między Austrią a Szwajcarią,część Sonisphere,częśc osobno.
Nadruk zrobiono,by ludzie mieli fajny tył na koszulce,ale to absolutnie nie oznacza,że to już cała rospiska.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: RALF » sob lut 19, 2011 1:33 pm

Ty nie czytasz newsów na OFICJALNEJ !? W ostatnim masz napisane: 101 shows!

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3191
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Piwowarus » sob lut 19, 2011 4:13 pm

Powinniśmy się cieszyć, że w Polsce jest coś takiego jak "Sonisphere Festival". Nie mieliśmy tego typu festiwalu z prawdziwego zdarzenia i tym razem będziemy mogli zobaczyć wspaniałe show.
Jak na razie Sonisphere to festiwalem jest tylko z nazwy, bo i w zeszłym i na razie w tym to wygląda jak mocno rozbudowany koncert.

(jakby ktoś chciał porównywać. Mystic dla mnie też festiwalem był tylko z nazwy. Wysokie mam wymagania ;-) )

Deleted User 2868

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Deleted User 2868 » sob lut 19, 2011 4:50 pm

Swoją drogą martwią mnie Czechy, gdzie jak na razie jadę tylko na IM...i pewnie tak zostanie :cool:
To ja sugerowałbym może troszkę poszerzyć horyzonty. Może nie musiałbyś już jeździć na festiwale tylko na IM :cry: ;-)

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Journeyman666 » ndz lut 20, 2011 12:21 pm

Jak na razie Sonisphere to festiwalem jest tylko z nazwy, bo i w zeszłym i na razie w tym to wygląda jak mocno rozbudowany koncert.

(jakby ktoś chciał porównywać. Mystic dla mnie też festiwalem był tylko z nazwy. Wysokie mam wymagania ;-) )
To naprawdę jestem ciekaw kto by musiał występować żebyś coś nazwał festiwalem :roll:
60 zespołów przez 7 dni?

Btw - RALF, z jakiej okazji pożyczyłeś sobie mój avatar? ;-)

Deleted User 2868

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Deleted User 2868 » ndz lut 20, 2011 12:24 pm

To naprawdę jestem ciekaw kto by musiał występować żebyś coś nazwał festiwalem :roll:
60 zespołów przez 7 dni?
Nie, 60 zespołów w 3 dni ;-)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: gumbyy » ndz lut 20, 2011 12:28 pm

To naprawdę jestem ciekaw kto by musiał występować żebyś coś nazwał festiwalem :roll:
60 zespołów przez 7 dni?
Wystarczy kilka zespołów, które występują na równych/podobnych prawach sceniczno/dźwiękowo/czasowych. W zeszłym roku to była Metallica i supporty, mówię tutaj o Czechach, bo tam byłem. Megadeth i Slayer miały o wiele gorsze nagłośnienie i znacznie mniej czasu na granie.

Na takim Wacken większość kapel na dużych scenach ma podobny czas grania (1h) i dopiero wieczorne gwiazdy mają troszkę większy luz. Wszystkie zespoły mają dźwięk żyleta i nikt tutaj na nikim nie oszczędza.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Zilian » ndz lut 20, 2011 1:00 pm

O Wacken czytałem bo nigdy tam nie bylem że jest tam podobno niesamowicie. Festiwal w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Wiele zespołów wiele godzin muzyki wszystko perfekcyjnie zorganizowane. Wszyscy sobie ten festiwal bardzo chwalą :D Więc kiedyś trzeba będzie się tam wybrać :D

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: RALF » ndz lut 20, 2011 1:08 pm

Pożyczyłem bo mi się podoba..

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: gumbyy » ndz lut 20, 2011 1:27 pm

O Wacken czytałem bo nigdy tam nie bylem że jest tam podobno niesamowicie. Festiwal w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Wiele zespołów wiele godzin muzyki wszystko perfekcyjnie zorganizowane. Wszyscy sobie ten festiwal bardzo chwalą :D Więc kiedyś trzeba będzie się tam wybrać :D
Jeżdżę tam od 2005 rok w rok. Polecam w 100%. To festiwal z prawdziwego zdarzenia... poczytaj sobie relacje, to załapiesz klimat ;)

U nas jeszcze długi nie będzie takiej imprezy. Jednak cieszy, że chociaż taki Sonisphere, Metal Hammer Festiwal, czy Metalmania się odbywają...
www.MetalSide.pl

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ZłapanyWCzasie » ndz lut 20, 2011 1:51 pm

To naprawdę jestem ciekaw kto by musiał występować żebyś coś nazwał festiwalem :roll:
60 zespołów przez 7 dni?
Wystarczy kilka zespołów, które występują na równych/podobnych prawach sceniczno/dźwiękowo/czasowych. W zeszłym roku to była Metallica i supporty, mówię tutaj o Czechach, bo tam byłem. Megadeth i Slayer miały o wiele gorsze nagłośnienie i znacznie mniej czasu na granie.

Na takim Wacken większość kapel na dużych scenach ma podobny czas grania (1h) i dopiero wieczorne gwiazdy mają troszkę większy luz. Wszystkie zespoły mają dźwięk żyleta i nikt tutaj na nikim nie oszczędza.
Bo to jest pełen profescjonalizm,ale tak jest nie tylko na Wacken,ja sam raczej nie jeżdże na festivale,ale zawsze zbieram relacje od znajomych i zawsze są same pozytywne opinie.
Nagłośnienie,zestaw zespołów,aprowizacja,ceny-wszystko .

Wysokie usługi są wtedy jak jest konkurencja pomiędzy kilkoma podmiotami,to jest vademecum gospodarki,tak jest we wszystkim,także w festivalach muzycznych.
Polska się tego dopiero uczy,może za 10 lat coś będzie na poziomie.

A sam line up nie jest zły,Iron Maiden,Motorhead,to już jest coś ,akurat line up'u bym się nie czepiał.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: gumbyy » ndz lut 20, 2011 1:55 pm

Po prostu festiwal lepiej brzmi z punktu widzenia marketingu. U nas koncert 4-5 kapel w klubie potrafi być nazywane festiwal.

Z drugiej strony jeśli te kapele grają na równych zasadach to i taka nazwa pasuje... mnie to zupełnie nie przeszkadza, to tylko kwestia nazwy.

Dla mnie line up dosyć przeciętny. Motorhead widziałem kilka razy na żywo i ani razu mnie nie zachwycili... Hunter - może być, nie musi, bez ciśnienia. Reszta - nie moja bajka.
www.MetalSide.pl

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ZłapanyWCzasie » ndz lut 20, 2011 2:03 pm

Line Up zawsze będzie krytykowany.
Zobaczcie,weźmy Iron Maiden-Slipknot-Motorhead, zaczną się narzekania ortodoksów(z którymi nie ukrywam się zgadzam),czemu Slipknot gra między legendami. Narzekać też mogą fani Slipknota,musimy między swoim ukochanym zespołem znosić muzykę dziadków itd.
Takich konfiguracji można tworzyć i tworzyć. Sam klasyczny heavy-metal,zmiejszony target. Dla każdego coś miłego,zbyt mała motywacja dla fanów różnych gatunków by się tam pojawić,bo przecież zobaczą tylko jedną z ulubionych rzeczy.

Dlatego jak dla mnie organizatorom najbezpieczniej robić koncerty jednego zespołu.
Festivale jednodniowe nie mają żadnego sensu,festival to 2-3 dni muzyki,wtedy można faktycznie zobaczyć przynajmiej z 6-7 kapel,które się lubi i ma to sens.

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: S1MON » ndz lut 20, 2011 3:20 pm

Za 10-20 lat to Slip bedzie mial porownywalna range, jak dzis Meta lub Maiden. Moze mniejsze trasy, mniejszy odbior (choc na fejsie wiecej ludzi deklaruje lubienie Slipa niz Maiden), ale to wtedy oni beda np. od 30 lat na scenie i to tez sie bedzie liczyc.

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Steve » ndz lut 20, 2011 3:31 pm

fejsie wiecej ludzi deklaruje lubienie Slipa niz Maiden
Nooo... jak na takiej podstawie będziemy budować statystyki to gratuluje :lol:

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: ZłapanyWCzasie » ndz lut 20, 2011 3:32 pm

Ja nie mówię tu o rangach tylko o gustach muzycznych. Jeszcze na trasie Dance of Death Ironi też nie mieli takiej wielkiej rangi skoro potrafili grać w małych halach ,np.hala w Bańskiej Bystrzycy,Debreczynie,czy nawet Wrocławska Hala Ludowa i co to zmienia? nic.

Jakbym był fanem Slipknot to nie wiem czy bym chciał wywalać taką kasę,skoro "mój" zespół i tak nie jest headlinerem,wiele osób tak pomyśli.

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Steve » ndz lut 20, 2011 3:38 pm

Wolałbym Ironów w hali ludowej z tłumem 10tys niż na bemowie bez dodatkowych gwiazd z tłumem 80tys. Może kiedyś Sonisphere urośnie do tego poziomu, żeby zrobić z tego wydarzenia w Polsce festiwal np. 3 dniowy.


Wróć do „10/06/2011 - Iron Maiden -Sonisphere Festival 2011 - Warszawa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości