Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 5453

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Deleted User 5453 » sob maja 05, 2012 9:18 pm

Dla mnie Nothing Else Matters pozostanie gównem na wieki wieków. I wcale nie przez to, że podoba się wszystkim tylko przez to, że Meta zbłaźniła się w moich oczach tym utworem i ogólnie całym Black Albumem. Z świetnego zespołu grającego metal powstał emo rockowy zespolik dla zdesperowanych nastolatek, które są baaaaardzo smutne i mają ochotę popełnić samobójstwo, bo je chłopak rzucił. Ta pioseneczka sprawiła, że nagle zaroiło się od $wEeeEtashnYcHh fanek metalu zupełnie niszcząc dobre imię tej muzyki. NEM mogłoby nie istnieć i nie wniosłoby to większego wpływu na muzykę. Jedynie ograniczyłoby liczbę kindermetali na metr kwadratowy.

Awatar użytkownika
IronCrimson
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 7:01 pm
Skąd: Łańcut

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: IronCrimson » sob maja 05, 2012 9:47 pm

Pierre Dolinski, Jak można mówić gust słabszy albo lepszy? Nie nazwałem NEM słabym, nawet nie powiedziałem że mi się nie podoba. Obiektywnie powiem że utwór jest bardzo dobry, ale mdli mnie kiedy jak mówię Metallica ciemna masa rzuca w odzewie Nothing Else Matters, to jest bardzo krzywdzące dla tego zespołu

Denerwuje Drażni mnie zabieg spłycania zespołu do jednego utworu przez masy, jak masz powiedzmy Dżem to od razu whiskey się wszystkim ciśnie na usta, Niemen, genialny tekściarz, a każdy w kółko męczy "Dziwny jest ten świat". Utożsamianie całej mety z NEM jest jeszcze bardziej krzywdzące, bo w tym przypadku nijak się to ma do całokształtu jej twórczości.

Co do ballad tego zespołu dużo bardziej kocham One Sanitarium i Fade, mają w sobie niesamowity klimat, NEM więcej zyskuje na chwytliwości kompozycji i zupełnie nie pasuje mi do wyżej wymienionej reszty. IMO Nie zawsze Uniwersalność jest dobra

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: MetallicaTruFan^^ » sob maja 05, 2012 9:48 pm

Hahahahaha, nie chcę mi się tego czytać, ale fajny temat zacząłem :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » sob maja 05, 2012 10:04 pm

Dla mnie Nothing Else Matters pozostanie gównem na wieki wieków. I wcale nie przez to, że podoba się wszystkim tylko przez to, że Meta zbłaźniła się w moich oczach tym utworem i ogólnie całym Black Albumem. Z świetnego zespołu grającego metal powstał emo rockowy zespolik dla zdesperowanych nastolatek, które są baaaaardzo smutne i mają ochotę popełnić samobójstwo, bo je chłopak rzucił. Ta pioseneczka sprawiła, że nagle zaroiło się od $wEeeEtashnYcHh fanek metalu zupełnie niszcząc dobre imię tej muzyki. NEM mogłoby nie istnieć i nie wniosłoby to większego wpływu na muzykę. Jedynie ograniczyłoby liczbę kindermetali na metr kwadratowy.
A dla mnie KillEmAll to największa, prosta, kanciasta chała, koszmarna studyjna niedoróba, jaką Meta popełniła w swojej historii. Oczywiście trzeba pamiętać, że to debiut, inaczej wtedy nagrywano płyty i wziąć pod uwagę fakt, że niektóre z tych kawałków bronią się na żywo. W wersji studyjnej cały album jest koszmarem, którego nigdy nie słucham.
W moich oczach Black Album jest dojrzałym albumem, absolutnie skończonym, doskonałym studyjnie produktem. Brzmieniowo najdoskonalszym. Metallica już nigdy później nie miała takiego brzmienia. Gdyby podobnie zrealizować And Justice For All, to byłby to album wszechczasów.
Powiem, że mam w dupie czy gdzieś się zaroiło od $wEeeEtashnYcHh fanek metalu i ich istnienie. To nie ma żadnego znaczenia dla ludzkości. W dupie mam dobre imię muzyki(cóż za sformułowanie...absolutna dyrdymała). Nie uznaję terminologii kindermetal. Nie jest ważne ile lat ma osobnik słuchający dobrej muzyki, tylko co gnieździ mu się w czerepie. Znam zarówno mądre dzieci jak i kilkudziesięcioletnich matołów którzy nigdy nie dorośli.
Ty jesteś jakimś ksenofobem? Piszesz z pogardą o jakiejś grupie ludzi a argumentujesz jak napuszony internet warrior z kupą w rajtuzkach.
Sorry. Ale nie mogłem się powstrzymać

Ogólnie rzecz biorąc pisanie, że ta czy inna płyta jest szczera, nieszczera, komercyjna, niekomercyjna to jakieś dyrdymały wiecznych dzieciuchów. Skąd możecie wiedzieć co jest szczere a co nie i co czuł człowiek w momencie kiedy tworzył ten materiał i go nagrywał?

Jeśli chodzi o gusty. Uważam, że są dobre i złe ale to moje subiektywne odczucie względem tych gustów. Są faceci którzy lubią grube baby, ale są też miłośnicy kolarstwa. itd itd.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: voivod » sob maja 05, 2012 10:31 pm


to jeszcze ja się wypowiem. Metallica przez ten utwór straciła wiarygodność. Teraz różowe 14-latki mówią że są wielkimi fankami mEtALliKi <3 <3 <3 :*:* i jak raz jednej spytałem czy lubi też tą prawdziwą metallicę, a jaka to prawdziwa się pyta - więc odpowiadam, no nie wiem na przykład seek and destroy. Oczywiście tytułu nie zna, więc podrzucam linka. Się biedaczka rozczarowała.
no i co z tego? ocenianie muzyki zespolu przez pryzmat czesci jego fanow. litosci...
Za co kocham Maiden? Poza ich geniuszem muzycznym i wspaniałymi osobowościami w kapeli także za to że nie robią absolutnie niczego pod publikę, robią co lubią.
tak, zwlaszcza wydawanie setek niczego nie wnoszacych koncertowek to przyklad tego ze absulutnie nie robia nic pod publike

w Anglii powstało wszystko co najlepsze, w usa to zerżnięto, udziwniono (w ramach zasady więcej "lepiej"), dobrało się do tego MTV i teraz mamy tego syfu wszędzie. Cholerne Korny, Limp Bizkity czy Slipknoty.
przykro mi ale w usa powstalo co najmniej tyle samo dobre muzki co w anglii (a moze i wiecej). poza tym slipknot to bardzo dobry zespol, a stawianie ich w jednym rzedzie z limp bizkit podpowiada ze mozesz nie znac dobrze tematu na ktory sie wypowiadasz.

z reszta wszystko to co piszesz, bedac fanem tak komercyjnego i koniunkturalnego zespolu jak whitesnake, jest troche niepowazne.
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2012 10:47 pm przez voivod, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » sob maja 05, 2012 10:34 pm

Z całym szacunkiem. Gdyby muzycy nie robili nic pod publikę, to nie mielibyście za co ich kochać.

Deleted User 5453

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Deleted User 5453 » sob maja 05, 2012 11:07 pm

Kill 'Em All dla mnie to jeden z lepszych albumów Mety. Metal powinien mieć jaja, a nie być wzruszający czy dojrzały. Gdyby miałby być dojrzały to takie zespoły jak Slayer, Behemoth, Cannibal Corpse i cała masa innych thrash/black/death metalowych zespołów zostałoby odstrzelonych przy wydaniu pierwszych płyt, ba może nawet pierwszego dema czy singla. Dojrzałość kompozycji to może być w muzyce poważnej. Jest bardzo niewiele 'dojrzałych' zespołów, których mogę słuchać, Meta się do nich nie zalicza.

Te 'fanki' mogą sobie żyć, proszę was bardzo, byle nie zbliżały się do mnie. Z tego co wiem terminologia kindermetal odnosi się do pseudo-dzieciaczków, które uważają się za 'fana' jakiegoś zespołu nie mając w ogóle pojęcia o historii danej grupy czy żadnych podstawowych informacji o zespole. Oraz znanie tylko jednej piosenki, w wypadku Mety jest to NEM.

Może jestem ksenofobem, może nie jestem, nawet jakbym była ksenofobem czy innym pierdolonym homofobem czy miałabym jeszcze bardziej pojebane poglądy od nich to gówno to powinno wszystkich obchodzić.

Co do gustów, to nie ma ani dobrych ani złych są tylko gusta nasze własne. I myślę, że powinno się to szanować. Chociaż jak już gdzieś kiedyś pisałam 'o gustach się nie dyskutuje, za gusta dostaje się w mordę' ;-)

I przepraszam za moją 'niedostateczną' argumentację, ale jak to kolega określił jestem 'napuszonym internet warriorem z kupą w rajtuzach' :mryellow:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » sob maja 05, 2012 11:30 pm

Kill 'Em All dla mnie to jeden z lepszych albumów Mety. Metal powinien mieć jaja, a nie być wzruszający czy dojrzały. Gdyby miałby być dojrzały to takie zespoły jak Slayer, Behemoth, Cannibal Corpse i cała masa innych thrash/black/death metalowych zespołów zostałoby odstrzelonych przy wydaniu pierwszych płyt, ba może nawet pierwszego dema czy singla. Dojrzałość kompozycji to może być w muzyce poważnej. Jest bardzo niewiele 'dojrzałych' zespołów, których mogę słuchać, Meta się do nich nie zalicza.

Te 'fanki' mogą sobie żyć, proszę was bardzo, byle nie zbliżały się do mnie. Z tego co wiem terminologia kindermetal odnosi się do pseudo-dzieciaczków, które uważają się za 'fana' jakiegoś zespołu nie mając w ogóle pojęcia o historii danej grupy czy żadnych podstawowych informacji o zespole. Oraz znanie tylko jednej piosenki, w wypadku Mety jest to NEM.

Może jestem ksenofobem, może nie jestem, nawet jakbym była ksenofobem czy innym pierdolonym homofobem czy miałabym jeszcze bardziej pojebane poglądy od nich to gówno to powinno wszystkich obchodzić.

Co do gustów, to nie ma ani dobrych ani złych są tylko gusta nasze własne. I myślę, że powinno się to szanować. Chociaż jak już gdzieś kiedyś pisałam 'o gustach się nie dyskutuje, za gusta dostaje się w mordę' ;-)

I przepraszam za moją 'niedostateczną' argumentację, ale jak to kolega określił jestem 'napuszonym internet warriorem z kupą w rajtuzach' :mryellow:
Skąd możesz wiedzieć co to znaczy mieć jaja, skoro nie jesteś facetem?
Metal może mieć jaja a jednocześnie być wzruszający i dojrzały.
Ludzie XX wieku tym różnią się od tych średniowiecznych, że nie utylizują artystów za ich nieudane debiutanckie dzieła.
Kompozytorzy muzyki tzw. poważnej też kiedyś byli niedojrzali i tworzyli niedojrzałe utwory. Zresztą to co teraz nazywa się muzyką poważną często nią z gruntu nie jest. Wiele oper z minionych wieków powstawało dla gawiedzi, która zachowywała się podczas przedstawień bardziej prostacko niż niektórzy fani metalu a sama treść tych oper też była mocno niedojrzała.
Nie jestem "fanką" ale przypuszczam, że na pewno nie chciałbym przebywać w otoczeniu tak "dorosłej" kobiety jak Ty.
Określenie "kindermetal" można też dopasować do zarozumiałej troszkę starszej młodzieży licealnej, która jeszcze nie wyleczyła wszystkich pryszczy z dzieciństwa a nawet podciągnąć je pod młodzież studencką z wczesnych lat studiów. Oni często piętnują młodsze dzieci a za mało spoglądają do lustra. Ile właściwie masz lat? Mieścisz się w przedziale 17-21? Coś mi się zdaje, że tak. Jeśli wykraczasz powyżej, to na twoim miejscu nawet bym się nie przyznawał.
Bycie fanem do czegoś zobowiązuje ale też nie daje nikomu moralnego prawa, do krojenia dzieci z gadżetów czy ogólnie potępiania za brak wiedzy na temat zespołu. To barbarzyństwo charakteryzujące jednostki słabe psychicznie, które muszą sobie zawsze znaleźć kogoś gorszego, żeby mieć kogo poniżać.
Skoro mają mnie gówno obchodzić twoje poglądy, to po cholerę się tu wywnętrzasz i trujesz dupę o kindermetalach?
Twoja argumentacja poza tym, że każdy ma swój gust jest nijaka.
Możesz już zmienić rajtuzy i płytę też.
:B

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: mimski » ndz maja 06, 2012 1:17 am

Ja tam NEM lubię. Dobry kawałek... oooo nawet sobie go zapodam. :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
IronCrimson
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 7:01 pm
Skąd: Łańcut

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: IronCrimson » ndz maja 06, 2012 1:20 am

Z całym szacunkiem. Gdyby muzycy nie robili nic pod publikę, to nie mielibyście za co ich kochać.
no cóż. A ja myślałem że robienie muzyki (choćby NWoBHM) to tworzenie sztuki którą ktoś chce wyrazić siebie i albo ktoś to kupi albo nie, ale może się mylę (nie jednak zdania nie zmienię)

Ksenofob? nie popadaj w skrajność.

Co do Whitesnake'a - Zacznijmy od tego że to jest Glam Rock, czyli siłą rzeczy kicz (kicz może być dobry albo nie, eddie jak by nie patrzeć także jest kiczowaty) poza tym jestem fanem umiejętności takich ludzi jak Coverdale (jego wokal nazwałbym wręcz wybitnym), Steve Vai (nazwisko mówi samo za siebie) czy John Sykes.

Kindermetal - też czegoś takiego nie uznaję, zważając na to że sam metalu zaczynałem słuchać w wieku podstawówkowo-gimnazjalnym.

W to że Maiden wieńczy każdą trasę koncertową wydawnictwem to nic innego jak dokumentowanie, każda trasa przygotowywana jest z dużym rozmachem i jest wyjątkowa więc warto to zarejestrować i ja w tym nic pod publikę nie widzę, poza tym skupmy się na muzyce

Slipknota po prostu nie lubię i równie dobrze jak Limp Bizkit mógłby dla mnie nie istnieć. Nie chodzi mi o stawianie w jednym rzędzie

Niektórzy się tak spinają że aż strach swoje poglądy wyrażać bo cie najchętniej spalą żywcem

Slipknota po prostu nie lubię i równie dobrze jak Limp Bizkit mógłby dla mnie nie istnieć. Nie chodzi mi o stawianie w jednym rzędzie

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: mimski » ndz maja 06, 2012 1:37 am

Slipknota po prostu nie lubię i równie dobrze jak Limp Bizkit mógłby dla mnie nie istnieć. Nie chodzi mi o stawianie w jednym rzędzie
Ale z gruntu rzecz ujmując, to Twoja opinia jest mocno nieobiektywna, a przez to mało istotna, biorąc pod rozwagę podane przez Ciebie porównanie. Nie tylko w zacytowanym wyżej fragmencie, ale również w pozostałych postach w tym temacie.

Twoim zdaniem UK>USA i że niby USA wszystko zżyna... Sam fakt, że nie lubisz Limp Bizkit nie oznacza że jest to słabsze niż to co powstało w UK. Poza tym już tylko z tego względu, że Limp Bizkit jest zespołem nowatorskim i powstał właśnie w USA przeczy to Twojej tezie. Poza tym w USA powstał kawał konkretnej muzy i moim zdaniem lepszej niż w UK. Co ciekawe wszystkie zespoły na świecie jakoś marzą o podbiciu tego rynku muzycznego, tylko dziwnym trafem fani IM nie potrafią przyjąć tego do wiadomości i wmawiają sobie, że UK>USA. Obiektywnie patrząc to w USA powstała Meta, Megadeth, Slayer, Nile, Testament, prawie że Annihilator, Dillinger Escape Plan, prawie że Strapping Young Lad, Death, Atheist, Terrorizer, Fear Factory, Converge, Cannibal Corpse, prawie że Cryptopsy, Cynic, Suffocation itd., a co powstało w UK oprócz Sabbathów, Maiden, Priestów i Motorheada? Zwłaszcza, że kapele te tworzyły niemal wyłącznie heavy, o kapelach thrashowych, czy deathmetalowych jakoś niewiele słychać.

Zdradź więc, z czego zżynał Chuck, albo Ben Weinman?
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » ndz maja 06, 2012 9:06 am

IronCrimson.

Samo granie koncertów jest gestem pod publiczkę, żeby taki jak ja czy Ty mógł pójść na koncert, zobaczyć, przy odrobinie szczęścia z bardzo bliska, czasem nawet przypadkiem spotkać, zrobić sobie z muzykiem zdjęcie. Gdyby chodziło tylko o sztukę dla sztuki, to nie wydawano by płyt w dużych nakładach, nie promowano w radio. Ludzie tworzyliby do szuflady, dla najbliższych znajomych, wyłącznie dla siebie. Po cholerę oprawa koncertów, pirotechnika, światła? Pod publikę? Chyba tak.
Muzykę gra i tworzy się dla własnej przyjemności, dla pieniędzy i pod publikę. Jeśli tylko dla własnej przyjemności, to ta muzyka zazwyczaj pozostaje w domu twórcy udokumentowana na jego komputerze albo w nutach, bo dla samego siebie nie opłaca się inwestować w studio, realizatora i promocję. Idealiści umierają w zapomnieniu i nikt nie ma okazji poznać ich geniuszu. Sztuką jeszcze nikt się nie najadł jeśli jej nikomu nie zaprezentował zachowując się tym samym pod publiczkę.
Nie chcecie być świadkami zagrań pod publiczkę? Nie kupujcie płyt i nie chodźcie na koncerty, tylko podsłuchujcie pod oknami muzyków, kiedy grają dla siebie. :lol:

Może tym określeniem(ksenofob) przesadziłem ale nie przepadam za postawami osób, które ledwie od ziemi odrosły a piętnują niezbyt mądre(przywilej wieku) dzieciaki.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Journeyman666 » ndz maja 06, 2012 12:00 pm

Mówienie, że zespół robi coś pod publiczkę jest w moim odczuciu tak samo głupie jak mówienie o tym, że jakiś zespół to komercha. Przecież jeśli zespół chce zarobić to musi robić (do pewnego stopnia) to co "kupi" publiczność.
A co do posta mimskiego - Zdecydowanie nie można powiedzieć, że USA cokolwiek zżyna od UK albo, że muzyka tworzona przez zespoły ze Stanów są mniej wartościowe niż te pochodzące z UK ale jak sam zauważyłeś, to nawet nie jest różnica w pochodzeniu ale również w gatunku. I na przykład z zespołów, które wymieniłeś pochodzących z UK jestem aktywnym słuchaczem wszystkich 4 a z zespołów ze Stanów wymienionych przez Ciebie, 2 słucham aktywnie i paru okazyjnie. Po prostu taka muzyka mi mniej podchodzi.
I nie, nie jestem osobą, która uważa, że IM jest super a Metallica nie umie grać. Po prostu jest to gatunek muzyki, w którym się mniej znajduję.

Awatar użytkownika
IronCrimson
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 7:01 pm
Skąd: Łańcut

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: IronCrimson » ndz maja 06, 2012 12:05 pm

a co powstało w UK oprócz Sabbathów, Maiden, Priestów i Motorheada
zapomniałeś o Led Zeppelin, Deep Purple, UFO, Rainbow, Saxon, Raven swojego czasu, Diamond Head (którego Metallica namiętnie coveruje).

Zauważ że prawie każdy z tych zespołów które wymieniłeś czerpał od tych powyższych, więc tu nie chodzi o liczbę

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » ndz maja 06, 2012 12:11 pm

Chyba pora wydzielić nowy temat z tej dyskusji. :lol:
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
IronCrimson
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 7:01 pm
Skąd: Łańcut

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: IronCrimson » ndz maja 06, 2012 12:15 pm

IronCrimson.

Samo granie koncertów jest gestem pod publiczkę, żeby taki jak ja czy Ty mógł pójść na koncert, zobaczyć, przy odrobinie szczęścia z bardzo bliska, czasem nawet przypadkiem spotkać, zrobić sobie z muzykiem zdjęcie.


Kompletnie nie o to mi chodziło jeśli w kontekście grania pod publikę :)

Ej dobra, załóżmy sobie inny temat :D

Jaki jest według was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Awatar użytkownika
IronCrimson
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 7:01 pm
Skąd: Łańcut

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: IronCrimson » ndz maja 06, 2012 12:15 pm

Chyba pora wydzielić nowy temat z tej dyskusji. :lol:
no właśnie o tym pomyślałem :mryellow:

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Slaug » ndz maja 06, 2012 12:45 pm

Fajnie by było gdyby nie postrzegano muzyki przez pryzmat ludzi którzy jej słuchają. Odróżniajcie proszę subkulturę związaną z muzyką od fanów tej muzyki, a muzykę zostawcie całkiem obok.

Co do albumu oczywiście Siódmy syn, ponad BNW, potem AMOLAD, POM i FOTD.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6553
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: Pierre Dolinski » ndz maja 06, 2012 12:49 pm

Oczywiście. Cały czas o to mi chodzi. Fanatycy to osobnicy szkodliwi tak jak w sporcie tak i w muzyce, religii, polityce i każdej dziedzinie życia. Dla nich ważniejszy jest sztandar od idei. :)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Jaki jest wedlug was najlepszy album Maiden (oprócz BNW)

Postautor: mimski » ndz maja 06, 2012 1:01 pm


zapomniałeś o Led Zeppelin, Deep Purple, UFO, Rainbow, Saxon, Raven swojego czasu, Diamond Head (którego Metallica namiętnie coveruje).
Ale te kapele nie bardzo należą do metalowego nurtu. Jedynie Raven i Saxon, choć oni wszyscy jak już wspomniałem łoją heavy... więc nie wiem jak niby USA ma zżynać z UK. Z drugiej strony jeśli nie zamykamy się w metalu, to ja mogę podać KISS, Queensryche, Lynyrd Skynyrd, The Eagles, czy Chuck Berry, albo Elvis, czy Hendrix, czy SRV. Przecież Ritchie, czy Page wzorowali się na bluesie z delty Missisipi.

Muzyka nie działa w próżni, zawsze ma jakiś kontekst, dlatego dla mnie wniosek, że Chuck słuchał w młodości Black Sabbath i w ten sposób zżynał z UK jest zbyt daleko posunięty. Death jednak stworzyło coś odmiennego od tego co funkcjonowało na rynku, zwłaszcza Brytyjskim, a że w młodości słuchał kapel z UK... Tak jak powiedziałem, Page słuchał Chucka ale Berry'ego i B.B. Kinga.

Dlatego pisanie, że USA to tylko Korn, Limp Bizkit, Slipknot jest bardzo tendencyjne.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości