03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Mercenary155
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: śr lis 24, 2010 9:30 pm
Skąd: Szamotuły

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Mercenary155 » wt gru 18, 2012 6:23 pm

Myślałem, że mój bilecik dotrze przed świętami ale to coraz bardziej mało prawdopodobna niespodzianka ;/

EDIT:
Bilecik doszedł dziś rano :)

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Kai. » wt gru 25, 2012 10:40 pm

jak wygląda sytuacja z biletami na łódz?


można to gdzieś sprawdzić?
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » wt gru 25, 2012 11:25 pm

Są bilety, lecz przez te 23 dni zeszło ich bardzo dużo. Podobnie w Gdańsku. Jeszcze nawet nie ma medialnej reklamy a do koncertów 6 i 0,5 miesiąca!

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: DeJMIeN Wielki » śr gru 26, 2012 12:01 am

Na normalną płytę to myślę że do końca będą ;-)

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Kai. » śr gru 26, 2012 2:46 am

..10 dopiero wypłata :shock:
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

Awatar użytkownika
Diabeł
-#Invader
-#Invader
Posty: 202
Rejestracja: sob paź 04, 2003 11:10 pm
Skąd: Kraków

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Diabeł » śr gru 26, 2012 11:14 am

kolega siostry chciał kupić GC na Łódż i nie było , ale na Gdańsk kupił
Up The irons

Awatar użytkownika
Olszu
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 108
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 3:30 pm
Skąd: Częstochowa

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Olszu » śr gru 26, 2012 11:45 am

Jak na eventimie GC jest normalnie dostępne na Łódź

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » śr gru 26, 2012 12:29 pm

Raz jest - raz nie ma. 24 XII rozmawiałem z gościem w EMPIKu i powiedział, że generalnie na dwa koncerty cytuję: "Masa biletów już poszła i to w najgorszym sezonie".

Nawet na mapkach widać, że generalnie dobrze idą, w Gdańsku jakiś 2300 siedzących zostało (policzyłem). W obu przypadkach do lipca powinny być tłumy.

Awatar użytkownika
alistair
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 84
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 12:12 pm

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: alistair » czw gru 27, 2012 3:08 pm

Dzisiaj w Empiku kupowałem bilety na Gdańsk (trybuny za 198zł) i nie było za dużego wyboru. Mam sektor 314, także jak ktoś rozważa trybuny to radzę się śpieszyć.
Ktoś był na jakimś koncercie w Ergo na trybunach?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » czw gru 27, 2012 3:13 pm

Dobrze bilety idą na oba koncerty. Nie ma najmniejszej reklamy i pewnie w styczniu dopiero zacznie się wzmożona sprzedaż...

Running Free 84
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 05, 2012 3:54 pm

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Running Free 84 » czw gru 27, 2012 3:20 pm

Dla fanów im gorzej się sprzedadzą tym lepiej, bo to znacznie zmniejsza szanse na takie koncerty jak Sonisphere 2011

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » czw gru 27, 2012 3:31 pm

Boże!!! Dla Iron Maiden - im lepiej tym częściej do nas przyjadą!!! Co Ty wypisujesz?!

Running Free 84
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 05, 2012 3:54 pm

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Running Free 84 » czw gru 27, 2012 3:40 pm

Jak częściej? Nie rozumiem, mniejsza popularność Ironów czyli taka jaka ona naprawdę powinna być to gwarantowane koncerty w halach, natomiast większa to koncerty festivalowe. Jestem pewien, że gdyby Sonisphere 2011 sprzedało się tak jak liczyli organizatorzy czyli na 50-60 tys. to dziś to Ironi a nie Rammstein byliby gwiazdą Impact Festival, a Rammstein grałby dwa halowe gigi w Łodzi i Gdańsku.

Ja tam marzę, że na pożegnalnej trasie zobaczę Ironów w jeszcze mniejszym obiekcie, na Torwarze, Hali Ludowej lub Spodku.
Tak by na pewno było zawsze, ale popularnosć Ironów jest sztucznie pompowana przez maestro Roda Smallwooda, wydawane do znudzenia DVD, składaki to rzeczy typowo produkowane by zdobyć nową publiczność, podobnie jak rewelacje medialne o Dickinsonie, który powoli staję się jedną z najbardziej medialnie znanych osób heavy-metalu.

Gdyby nie to wszystko, Ironi byliby mniej więcej tak znani jak Saxon czy Helloween, a fani zamiast nowych wydawanych DVD, coraz bardziej efektownych "edków', mieli by możliwość wypicia piwka z muzykami przed czy tam po koncercie czy tam zwykłej rozmowy z nimi.

claudette
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 11:28 am
Skąd: Gdańsk

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: claudette » czw gru 27, 2012 4:14 pm

A. :D no ciekawa teoria :P

Tymczasem chciałam przypomnieć, a propo tego co napisał alistair, że..

Moi znajomi maja do sprzedania 2 bilety na trybny na Gdańsk, sektor 317, rząd 5. Chodzi o to, że tata kupił swojej córce i jej chłopakowi bilety na trybuny i wyszło lekkie nieporozumienie bo oni chcą iść na płytę, więc gdyby może ktos z Was chciał kupić miejsce na trybuny to zamiast zamawiać z Live Nation może zechce ktos zrobić mało przysługę i odkupić je od nich :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » czw gru 27, 2012 4:42 pm

To co napisałeś o IM można adekwatnie napisać o AC/DC czy Mecie... Popularność to efekt np. obecności w mediach, Iron Maiden nie byli zbytnio promowanym zespołem a weszli na sam szczyt. Na początku lat '80 w UK więcej promowano Saxon niż IM, ci pierwsi byli chętnie puszczani przez BBC. Gdzie dziś jest SAXON (15 mln sprzedanych kopii) a IM (około 90 mln) - nikt nie ma wątpliwości. O Helloween (około 6 mln) nie wspomnę, bo to jawny epigon IM! Czy np. Smallwood wielokrotnie wykupywał bilety na stadiony w kilkadziesiąt minut? A może na Rock In Rio I i III oraz V też Smallwood zmuszał ludzi do zakupu rekordowych ilości wejściówek...,?!!! Wiesz, nie przeceniajmy roli managera.
Bez dobrej muzy - nie da rady!!! O tym, że Maiden wystąpią w PL na dwóch arenach - wiadomo już było (management wiedział) już rok temu. Podobnie rzecz się ma z Rammstein na IMPACT. Za dwa lata IM będą jeździć z nowym albumem i nie zdziwi mnie, jeśli ekipa Harris'a wystąpi jako headliner IMPACT'u na przykład!
Bez dobrej, ponadczasowej muzy nie zarobiliby takiej forsy i nie wspięliby się na szczyt, szczytów. A nie jest to komercyjna sieka.
Zapomniałeś dodać, iż owe DVD sprzedają się bardzo dobrze - skoro fani tego chcą, dostają to, co chcą! Ja już teraz ściskam kciuki za "History of IM III: Maiden England". :mryellow:

Running Free 84
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 05, 2012 3:54 pm

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Running Free 84 » czw gru 27, 2012 4:58 pm

Ale jak słusznie zauważyłeś Saxon w latach 80 miał zbliżoną popularnosć do Ironów, także w Polsce(podobna liczba koncertów halowych) W latach 90 popularność Ironów też nie wystawała ponad inne zespoły heavy-metalowe . Coś w takim razie musiało się stać w ostatniej dekadzie, że oni tak wyprzedzili inne zespoły i ich poziom popularności jest de facto już bardzo bliski AC/DC i Metallici. Obecność w mediach ? tyle, że to już nie takie ważne dla popularności zespołu.
Ważna jest umiejętność budowania napięcia a tutaj Rod jest poprostu mistrzem.
Dlaczego o trasach mówi się z wyprzedzeniem rocznym, dlaczego kolejne daty podawane są w ślimaczym tempie, dlaczego tak dużą wagę przywiązuję się do scenografii, Eddiego, efektów itd.
Ironi to już nie jest część pieprzonego heavy-metalu, który zawsze był z tym na bakier tylko niestety przedsiębiorstwo, a muzycy to nie grupa kumpli tylko faceci sprzedający swój produkt.
Z tego powodu nie powiem, że przestali być moim ulubionym zespołem bo to nie ma wpływu na odbiór muzyki samej w sobie ale jednak zabija pewien etos.
Dlatego np. muzycy są niewolnikami tych samych utworów, nie ma szans na jakieś zmiany w secie w obrębie trasy, muzycy pół godziny po koncercie już są w drodze na następny i wszystko to jest jakieś takie mało heavy-metalowe. To się zaczęło mniej więcej od trasy w 2005 r.

Dlaczego np. płyta Adriana Smitha solowa zbiegła się z pierwszymi informacjami o trasie Maiden England, a płyta Steve'a Harrisa została wydana między trasami w Ameryce i Europie. Nie jest to przypadkiem obliczone na popularność samej trasy. A te wszystkie medialne rewelacje o interesach w lotnictwie Dickinsona? A branie na trasie dzieciaków muzyków, które nie mają ani grama talentu muzycznego? Nie będe się powtarzał i wspominał o tych bezsensownych wydawnictwach .
W latach 80 i 90 Ironi wydali łącznie trzy koncertówki. Począwszy od Brave New World już 4 ! W latach 80 i 90 Ironi wydali jeden ! składak z hitami i to w 1996 r. W ostatnich 10 latach mieliśmy tego jeśli dobrze liczę 4.
Trasy historyczne to świetna sprawa, ale mam wrażenie, że dawniej Ironi poprostu by zrobili trasę z utworami z danej epoki specjalnie tego nie nazywając, a teraz? na rok przed zespół dokładnie opisuję co zagra, jaka będzie scenografia, efekty, wszystko jest dokładnie zaplanowane.

I bardzo bym nie chciał by na następnej trasie Ironi grali na Impact, obok Korna, Mastodona czy innego Slipknota, ale wiem, że jest to możliwe. Wtedy znowu będą opisy w stylu, metalowe święto, każdy tam musi być, event roku.
Właśnie niestety wielkie zespoły mają to do siebie, że nie grają koncertów tylko eventy z ogromną publicznością w większości oglądającą co dzieje się na scenie z 50 metrów.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » czw gru 27, 2012 5:16 pm

Twoja wypowiedź nie jest pozbawiona sensu. Niemniej - wiesz, ciężko na to pracowali. Co do lat '80 - świetnie je pamiętam. Saxon nigdy nie przebili się w USA ani "za Atlantykiem" - IM byli wielkim zespołem literalnie wszędzie! Zgadza się, że Za Żelazną Kurtyną Saxon czy Motorhead grali liczne i wielkie sztuki, niemniej już w połowie lat '80 w Europie Zachodniej IM bili te bandy popularnością. Już nie wspomnę o UK!!!
Lata '90 - niestety, po odejściu Dickinsona zaczął się trudny okres dla nich. Ale nie tylko roszady personalne przełożyły się na ten stan rzeczy - również kondycja metalu na rynku była niezwykle słaba. Rod rzeczywiście jest mistrzem mangeringu. Ale robią tak wszyscy managerowie "dużych stajni". Weźmy KISS - to jest dopiero budowanie splendoru - tyle że w 80% w USA, bo tamtejsza publiczność odbiera ich najlepiej. Wiesz od 1982 roku koncerty IM to był "event". Zobacz sobie video "LAD" z Long Beach. Na ówczesne czasy to był absolutny top produkcji w arenach, trasy "SiT" czy "SSoaSS" to już rozmach kosmiczny.
Nie zdziwi mnie, jeśli IM zagrają za kilka lat kolejną trasę "historyczną" Jak się ma taką historię - to warto to pokazać światu. A "The Wall - LIVE" Watersa - to nie jest "odcinanie kuponów"? Jest... Tylko, że ludzie chcą płacić za sentymentalne wycieczki w przeszłość.
Tak, zgadzam się! IM to dziś przedsiębiorstwo korporacyjne - ale nie zaprzedali swoich ideałów. Stylistycznie i wykonawczo, to wciąż ten tradycyjny "AJRON". Zobacz co się stało np. z U2 - nie mam wątpliwości, iż Ci panowie nawet ze sobą już nie rozmawiają, tylko liczą kasę.Gdzie się podziała ta kapela z Irlandii z czasów "War"???
Bogacić się - to nie wstyd, sprzedać swoje ideały za "Złotego Cielca" - Tak. Niemniej AC/DC czy IM pozostali sobą, pomimo oszałamiającej kasy i sukcesów. Tak trzymać!!!!

Running Free 84
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 93
Rejestracja: śr gru 05, 2012 3:54 pm

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: Running Free 84 » czw gru 27, 2012 5:28 pm

Dla mnie U2 czy Depeche Mode to nie są zespoły rockowe i właśnie nie chciałbym by statystyczny fan Iron Maiden to był jednocześnie fan powyższych czy Red Hot Chilli Peppers. Boję się, że to do tego zmierza. Gołym okiem widać, że Ironi są już w tym gronie ulubionych kapel pisemka Teraz Rock a to nie jest zbyt fajne.
Spójrz np. jakie zespoły jeździły w trasę z Ironami w latach 80, Accept, W.A.S.P, Helloween, Queensryche , jaką obsadę miał Donington 1988.
Dzisiaj Ironi nie dbają o takie rzeczy, stara gwardia heavy trzyma się razem, przykładowo Judasi,SAxon i Motorhead zrobili sobie mini-trasę po Hiszpanii. Ironi niestety grają na jednej scenie z zespołami nu-metalowymi czy alternatywnymi co jest zresztą logiczne. Bo coraz częściej fanami Ironów są te same osoby co tamtych zespołów. Tak działa właśnie powiększanie publiki na siłę. Publiczność heavy-metalowa nie jest zbyt wielka na całym świecie, może poza Niemcami ale to jest fenomen na skalę światową. Więc siłą rzeczy bazowanie tylko na takiej publiczności to ograniczone zapasy fanów, tylko, że są to wierni fani, którzy "starzeją się z zespołem"
Pewnie troszkę przesadzam ale mnie statut mega-gwiazdy u Ironów w ogóle nie cieszy.

Masz oczywiście sporo racji i chyba każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5336
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: thorgal_30 » czw gru 27, 2012 6:35 pm

Dla mnie U2 czy Depeche Mode to nie są zespoły rockowe i właśnie nie chciałbym by statystyczny fan Iron Maiden to był jednocześnie fan powyższych czy Red Hot Chilli Peppers. Boję się, że to do tego zmierza. Gołym okiem widać, że Ironi są już w tym gronie ulubionych kapel pisemka Teraz Rock a to nie jest zbyt fajne.
Ufff kamień spadł mi z serca, nie jestem statystycznym fanem wg. Ciebie...

wiem że to offtop w tym wątku... ale to co napisałeś to jakiś nonsens... zarówno Depeche jak i U2 jak IM swoją pozycję zaczynali budować w latach 80-tych i trudno nie lubić, cenić wszystkich trzech. Nazywanie U2 zespołem nierockowym to już prawie że blużnierstwo.. ok inaczej z DM, oni dopiero pózniej odkryli szersze brzmienie... z tym że co to ma do rzeczy?? Aha będąc fanem jednych, drugich i trzecich nie jest się TRÓÓÓ ?? :)
The Number Of The .....

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03-04/07/2013 - Iron Maiden - Łódź/Gdańsk

Postautor: RALF » czw gru 27, 2012 6:44 pm

Każdy ma prawo lubić to, co chce!


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości