Ulubiony wokalista Iron Maiden

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Którego z tych panów podziwiasz najbardziej i za co?

Paul Di'Anno
32
8%
Bruce Dickinson
366
88%
Blaze Bayley
20
5%
 
Liczba głosów: 418

Awatar użytkownika
The Trooper
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:59 pm
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: The Trooper » pn sty 02, 2012 7:48 pm

Oczywiście Bruce Dickinson:
za możliwości wokalne np: głos, wyciąganie dźwięków itp.
za jego styl: mam na myśli to jak się zachowuje na koncercie,
za jego charakter:nie poznałam go osobiście (choć bardzo bym chciała), ale czytałam jego wypowiedzi, książkę o nich, więc wiem mniej więcej jak się zachowuje,
za jego teksty piosenek, które napisał,
za gadki na koncertach (w tym wyśmiewanie się z ludzi)...
VladTepes napisał wszystko co trzeba i tu się zgodzę długo by wymieniać :mrgreen:
Blaze był spoko, ale jak dla mnie nie miał tego czegoś co miał Bruce,
Paul Di'Anno też nie był zły, ale miał 2 główne wady: za duże ego, za bardzo się wciągnął w życie jakie dawała sława (nawet ta mała), a poza tym jak czytałam książkę to On sam przyznał, że był jak to się nazwał "gnojkiem" , i że wiele razy Steve pewnie miał ochotę Go zabić, bo On na Jego miejscu "wynająłby płatnego zabójcę, by zabić takiego gnojka".
Poza tym to do nich nic nie miał jak się okazało to całkiem fajni goście i przypuszczam, że chętnie bym go poznałam :mrgreen:
Mówisz o książce Iron Maiden Historia Żelaznej Dziewicy??

Bo czytam ową i coś takiego w niej było :D.

Awatar użytkownika
erni13
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 640
Rejestracja: czw gru 16, 2010 3:55 pm
Skąd: Erftstadt (D)

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: erni13 » wt sty 03, 2012 1:14 pm

za gadki na koncertach
Ja jego gadki dałbym raczej do wad, aniżeli zalet. Nie chodzi o to, że są beznadziejne, ale o to, że wtórne. Co koncert, to on powtarza te same kwestie, brakuje spontaniczności. Na przykład tekst o Jedi w tym roku zwiedził chyba wszystkie koncerty...

Awatar użytkownika
Artemis
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 13, 2011 4:55 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Artemis » wt sty 03, 2012 7:22 pm

Mówisz o książce Iron Maiden Historia Żelaznej Dziewicy??
Tam było jak Paul Dianno nazywał się gnojkiem! Pamiętam :D

Bruce Dickinson
- Za barwę głosu
- Za styl
- Za tę energię na koncertach
- Za teksty piosenek
- Za te jego piękne włosy
- Za charakter (Nicko nazwał go geniuszem :D )]
- Za to za co wyleciał z liceum :mrgreen:
Mogę tak długo wymieniac
Bierz ile możesz i nie oddawaj

Awatar użytkownika
Aayla_Secura
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: wt gru 13, 2011 6:15 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Aayla_Secura » wt sty 03, 2012 7:23 pm

Tak dokładnie mówię o książce "Iron Maiden: Historia Żelaznej Dziewicy". Jest to jak na razie jedyna książka o nich, którą przeczytałam, ale nie długo będzie ich więcej :mryellow: Książka jest świetna i bardzo mi się podobała :mrgreen:
Ja jego gadki dałbym raczej do wad, aniżeli zalet. Nie chodzi o to, że są beznadziejne, ale o to, że wtórne. Co koncert, to on powtarza te same kwestie, brakuje spontaniczności. Na przykład tekst o Jedi w tym roku zwiedził chyba wszystkie koncerty...
A ja właśnie Go lubię za te Jego gadki, za Jego "Screme for me...", ja właśnie chciałbym to usłyszeć, zobaczyć Go... Ja to zaliczam jak najbardziej do Jego zalet. Może są wtórne, ale ja właśnie chciałabym je usłyszeć na żywo, a nie przez słuchawki, chciałabym zobaczyć jak wyśmiewa publiczność, jak do nich mówi...
Czy tak trudno to pojąć, że chciałabym przeżyć Ich koncert?
Każdy Ich koncert jest wyjątkowy i niepowtarzalny, jedynym w swoim rodzaju... nawet jeśli Bruce miałby przez cały koncert powtarzać jeden i wciąż ten sam tekst.

Awatar użytkownika
Artemis
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 13, 2011 4:55 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Artemis » wt sty 03, 2012 7:25 pm

nawet jeśli Bruce miałby przez cały koncert powtarzać jeden i wciąż ten sam tekst.
A brzmi on "Screme for me" albo "Lej więcej tej wódki !"
Bierz ile możesz i nie oddawaj

Awatar użytkownika
Aayla_Secura
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: wt gru 13, 2011 6:15 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Aayla_Secura » wt sty 03, 2012 7:36 pm

A brzmi on "Screme for me" albo "Lej więcej tej wódki !"
Z tego co wiem to Bruce jest anglikiem, więc jak dla mnie to nie powiedziałby raczej wódki, tylko piwa, czy innego alkocholu, chociaż w sumie to On jest nieprzewidywalny, więc kto tam może wiedzieć :pijak: "Screme for me" to tego możemy się spodziewać :mrgreen:
A ja mam już taką obsesje na Ich punkcie, że nawet gdyby Bruce przez cały koncert nas (fanów) wyśmiewał i to ciągle tym samym tekstem, to ja i tak byłabym zadowolona z tego koncertu :mrgreen:

Awatar użytkownika
The Trooper
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 12:59 pm
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: The Trooper » wt sty 03, 2012 7:55 pm

- Za to za co wyleciał z liceum :mrgreen:


Za naszczanie dyrektorowi do obiadu :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
bogul
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 06, 2012 9:36 pm
Skąd: Łódź

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: bogul » sob mar 10, 2012 3:45 pm

Bruce Dickinson, to w 100 % NUMBER ONE,
ale GRANDE SZACUN dla Blaze'a za SIGN OF THE CROSS i DON'T LOOK TO THE EYES..., a dla PAULA za całą JEDYNKĘ

Awatar użytkownika
Aayla_Secura
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: wt gru 13, 2011 6:15 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Aayla_Secura » pn mar 26, 2012 5:20 pm

Innymi słowy chciałeś powiedzieć, że każdy wniósł coś nowego do Ironów, że każdy sobie czymś zasłużył na szacunek, że się odznaczył w historii Maiden... ale Twoim numerem jeden jest i pozostanie Bruce Dickinson. No kto jak to, ale on jedyny z wokalistów był w Ironach, odszedł i powrócił, no i z wokalistów był najdłużej.

Deleted User 5453

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Deleted User 5453 » ndz kwie 01, 2012 11:26 am

Bruce oczywiście :D Najlepszy wokalista jakiego w życiu słyszałam, a słyszałam wielu. Ma zaczepistą barwę głosu i osobowość sceniczną. Mimo iż nie byłam jeszcze na żadnym koncercie Maiden ( :cry: ) widziałam kilka na yt i najbardziej mi się podobało jak w późnych latach 80', to chyba była trasa Seventh Sona, brał Dave'a na barana i latał tak po scenie :DD Co do Paul'a i Blaze'a nie przepadam, ani za jednym, ani za drugim. Paula nie lubię za to, że się zaćpał, chociaż kocham np. ,,Sanctuary" albo ,,Running Free" w jego wykonaniu. Jeśli chodzi o Blaze'a to wg. mnie nie pasował do Maiden. Głos co prawda ma cudowny, ale ,,The X Factor" i ,,VirtualXI" to dla mnie kompletne niewypały. Zbyt mroczne jak na Maiden. I chyba chłopakom kończyły się wtedy pomysły, bo wydaje mi się, że część ,,The Edge Of Darkness" jest zerżnięta z HBTN. A ,,VirtualXI" ma tylko 3 dobre utwory ,,The Clansman", ,,Como Estais Amigos" i ,,When Two Worlds Collide", ale nie ma w nich nic co można by było zapamiętać. Żadnych genialnych riffów, solówek czy wokalu, który był co najmniej przeciętny.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: LukaSieka » pt lut 22, 2013 1:09 am

dianno najklimatyczniejszy wokal maiden. i pierwsze 2 płyty są dlamnie najlepszymi w ich karierze

Trafiłeś w dyche!

Awatar użytkownika
Łiki
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 13, 2011 4:26 pm
Skąd: Zagłębie

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Łiki » pt kwie 12, 2013 1:33 pm

Bruce ma jeden z najlepszych wokali jakie słyszałam, mam do niego słabość i tak już zostanie ale reszta też jest godna uwagi :)
Cum On Feel The Noize !!!

Hubert
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 5:14 pm
Skąd: Nowy Dwór Gdański

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Hubert » ndz kwie 14, 2013 12:31 pm

Zdecydowanie Bruce, aż ciary po plecach idą jak się go słucha.

Awatar użytkownika
Rycerz.0
-#Invader
-#Invader
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 6:59 pm
Skąd: Krapkowice

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Rycerz.0 » ndz kwie 14, 2013 5:08 pm

Ja niedługo dostane książke historia żelaznej dziewicy i jaka ona jest???

Awatar użytkownika
lysyjack
-#Invader
-#Invader
Posty: 183
Rejestracja: śr gru 12, 2012 12:06 am
Skąd: Zabrze

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: lysyjack » pn cze 03, 2013 2:08 am

ja pierdziu !!!!!!!!!!!! ale walnietę pytanie,no jak dla mnie to chyba była edyta gepert ,sru sru sur i pierdu pierdu ,ja wszystko rozumiem ale to PYTANIE uwazam za delikatnie mówiąc zryte taaaaaaa jestem może stary piernik ale durne pytanie to tak jak by zadać pytanko czy rysiek r. było ok w dżemie czy wystarczy ewa bem ........... wr..... bez przesady

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Nomad1985 » sob cze 08, 2013 3:33 pm

ja pierdziu !!!!!!!!!!!! ale walnietę pytanie,no jak dla mnie to chyba była edyta gepert ,sru sru sur i pierdu pierdu ,ja wszystko rozumiem ale to PYTANIE uwazam za delikatnie mówiąc zryte taaaaaaa jestem może stary piernik ale durne pytanie to tak jak by zadać pytanko czy rysiek r. było ok w dżemie czy wystarczy ewa bem ........... wr..... bez przesady
no dobra, doskonale wiem co masz na myśli, ale ja np. mam kumpla 47 lat na karku, stara gwardia to mało powiedziane i dla niego to Bruce był nowym wokalistą, ciężko mu się było do niego mu przezwyczaić i do dziś najlepiej lubi albumy z Paulem...teraz jest mnóstwo dzieciaków, które lansują się na takich co to tylko Di Anno i Di Anno, ale są starzy fani którzy autentycznie poznawali Ironów jeszcze przed Numberem, nie dużo ich w Polsce ale są

Jak dla mnie sprawa prosta, ważna jest muzyka, są wspaniałe kompozycje z każdej ery wokalnej a, że z Brucem najwięcej to inna sprawa...ale live to faktycznie tylko Bruce

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Rattlehead » wt mar 04, 2014 12:48 pm

Bruce oczywiście, myślę, że moje uzasadnienie jest zbędne.
Nic dziwnego, że takie są wyniki. Bruce miażdży obu tych panów definitywnie.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2565
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: mad » sob sty 10, 2015 10:59 pm

Jak wyżej.

Angelofdeath
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 09, 2013 6:55 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: Angelofdeath » wt sty 13, 2015 3:35 pm

Głos na Puala :).

Awatar użytkownika
predator
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 06, 2016 12:56 pm

Re: Ulubiony wokalista Iron Maiden

Postautor: predator » czw lip 07, 2016 8:25 pm

Głos (na) Bruce'a. Ten to jak zaśpiewa, to jestem "rozmontowany". W pozytywnym znaczeniu. Głos jak dzwon. Do tego figlarz i wesołek. Strasznie go lubię. :jee:


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość