27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: blackcocker » pn lip 30, 2018 11:24 pm

limitowana edycja koszulek "jebac polskie bydlo", okraszonych jakas fajna sarkastyczna grafika to by bylo cos :D
Składam już preorder :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

ryju
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 122
Rejestracja: czw mar 25, 2010 10:31 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: ryju » pn lip 30, 2018 11:40 pm

Trzeba po prostu lutować w ryj bo do takich ludzi nic innego nie dociera :facepalm:
W piątek strzeliłem z łokcia takiego agenta, po czym ochroniarz od razu podbiegł, żeby mnie wyciągnąć. Mógł nie zauważyć kontekstu, nie mam mu tego za złe - szczególnie, że zareagowali ludzie obok i wytłumaczyli, że nie ja zacząłem. Ja miałem szczęście, ale zawsze można być w ferworze walki źle odebranym i wyciągniętym za barierki za próbę walki o sprawiedliwość :D .
Co nie zmienia faktu, że strzeliłbym typa jeszcze raz xD

Co do zachowania tłumu, to jest niestety jak mówicie. Oczywiście to nie wszyscy, na obu koncertach wokół mnie była spora grupa osób, które zachowywały się dobrze. Natomiast w pale mi się nie mieści, że wśród bezczelnie wpierdalających się ludzi są osoby dorosłe (i to nie 20+, a np. 40 czy 50+), które swoje zachowanie potrafią argumentować tym, że "mamy taki sam bilet".
Westwards, the tide!

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Bon Dzosef » pn lip 30, 2018 11:42 pm

Wydaje mi się, że sprawa została dość dobrze zdefiniowana:
- bawić się i nie przeszkadzać bawić się innym + trochę kultury, czyli

- przyszedłeś później = stoisz dalej, a nie wpierniczasz się na barierki wyrzucając innych (mała pani też mogła przyjść wcześniej) lub wgniatając ich w barierki (co innego tłok czy nawet lekki ścisk, a co innego obite żebra i problemy ze złapaniem oddechu)
- lubisz poskakać - skacz, ale czy musisz przy tym wpadać na wszystkich dookoła - podobnie jak z siedzeniem na krzesłach
- lubisz słuchać w ciszy - dla mnie też ok, możesz stać i kontemplować muzykę (chociaż dźwięk na koncertach rzadko powala)
- lubisz śpiewać - śpiewaj, ja staram się śpiewać cicho, bo wiem, że strasznie zawodzę, a wkurza mnie, gdy ktoś masakruje moje ulubione kawałki nad uchem
- lubisz pogo - rób pogo, ale z tymi, którzy też mają na to ochotę a nie wpadasz na wszystkich na około; no i pogo nie trzeba robić w 4 rzędzie, skoro i tak nie zależy ci na patrzeniu na scenę i skupianiu się na muzyce, to również dobrze może być dalej od sceny
Amen

A koszulkę Polskie Bydło biorę w ciemno :mrgreen:
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4621
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: nugz » pn lip 30, 2018 11:43 pm


PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: PanPrezes » pn lip 30, 2018 11:48 pm

Po zastanowieniu się mój entuzjazm rozkładał się w miarę po równo: AH, Eagles, Sign of the Cross, Ikar, TETMD, Hallowed. I w moim prywatnym rankingu zwycięzca trasy: FTGGOG. Nie przepadam za tą płytą, słuchając w domu jakoś nie mogłem "zapamiętać" tych kawałków. No to na koncercie FTGGOG mnie zmiażdżyło i w ryło się w pamięć. Świetnie wypada na żywo, uważam, że był to bardzo dobry wybór utworu z "najnowszego" okresu.
Mam bardzo podobną opinię. FTGGOG okazał się czarnym koniem i moim zdaniem zabrzmiał lepiej niż w wersji studyjnej, choć nie jest to jeden z moich faworytów na ukochanej Marmoladzie. Trudno jednak wskazać mi jednoznacznie najmocniejszy moment koncertu. Revelations, Wicker, Sign, WED i Icarus zniszczyły mnie totalnie i podobne reakcje było widać po osobach, które stały wokół mnie. Większość o dziwo znała teksty i śpiewała nawet FTGGOG, tylko nie było tego za bardzo słychać, bo koncert był zbyt głośno, do takiego stopnia, że sam siebie nie słyszałem gdy darłem japę (dzięki Bogu). Uczciwie muszę jednak przyznać, że rozpiździej godny Slayera pojawił się dopiero na Fear of The Dark i wraz z nim skończył. Trochę mnie to zaskoczyło. Wiem, że to bardzo popularny numer, ale dysproporcja w tym jak został odebrany przez publikę, a jak odebrana została reszta konceru była wręcz groteskowa.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Michał » pn lip 30, 2018 11:51 pm

Natomiast w pale mi się nie mieści, że wśród bezczelnie wpierdalających się ludzi są osoby dorosłe (i to nie 20+, a np. 40 czy 50+), które swoje zachowanie potrafią argumentować tym, że "mamy taki sam bilet".
większość metalowego bydła to właśnie takie stare dzbany które umysłem zatrzymały się w latach 80s czy 90s.
To głównie oni muszą się napierdolić już w komunikacji publicznej (np Flixbus lub pociąg). BO JAK W 86 JECHAŁEM POCIĄGIEM NA METE TO WSZYSCY PILIŚMY, NAJLEPSZE WSPOMNIENIA, NAJLEPSZE CZASY, KTO MA WIEDZIEĆ TEN WIE.
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4621
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: nugz » pn lip 30, 2018 11:53 pm

sami muzycy na pewno w myslach maja beke widzac taka wlasnie wspomniana dysproporcje. ja bym mial :)
z drugiej strony moze wpasc mysl - "kurde, czy my mamy tylko jeden naprawde epicki kawalek?" :(
:)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Schizoid » pn lip 30, 2018 11:53 pm

Kiedy człowiek ma na koncercie porównanie między FTGGOG czy Orłami, a FOTD, jeszcze bardziej widać, że to żaden specjalny utwór. Serio, co jest w nim takiego świetnego, że tak go kochają ci ludzie? Bo o ile w przypadku TNOTB, 23:58 i RTTH jakoś to rozumiem, to tutaj już nie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 2259

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Deleted User 2259 » pn lip 30, 2018 11:55 pm

Meta byla u nas pierwszy raz w 87, kolo się o rok pomylił. Ja się na FOTD wynudziłem jak mops, jedynie wdzianko Bruce'a mi się podobało, na samej płycie jest z 6 lepszych utworów od niego imo.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Michał » pn lip 30, 2018 11:58 pm

Kiedy człowiek ma na koncercie porównanie między FTGGOG czy Orłami, a FOTD, jeszcze bardziej widać, że to żaden specjalny utwór. Serio, co jest w nim takiego świetnego, że tak go kochają ci ludzie? Bo o ile w przypadku TNOTB, 23:58 i RTTH jakoś to rozumiem, to tutaj już nie.
Fear jak dla mnie przebija te trzy wspomniane kawałki.
Ma jakiś taki fajny mroczny klimat.

Chociaż koncertowo 23:58 > Fear > 666 > Iron Maiden > RTTH > Trooper (obecnie, bo kiedyś bym go dał jako najlepszy kotlet)
Meta byla u nas pierwszy raz w 87, kolo się o rok pomylił.
masz racje, mój błąd. To nie był żaden konkretny przykład, ale przedstawienie mniej więcej sytuacji z którymi miałem do czynienia.
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4621
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: nugz » pn lip 30, 2018 11:59 pm

moja zona zna z tytulu jeden kawalek.
tak, ten.
wielu z nich ma podobnie, zapewniam.
a o czym to? who cares? fear of the dark!!!

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Michał » wt lip 31, 2018 12:01 am

moja zona zna z tytulu jeden kawalek.
tak, ten.
wielu z nich ma podobnie, zapewniam.
a o czym to? who cares? fear of the dark!!!
moja siostra na pierwszym koncercie Ironów miała tak samo (i to ona mi pokazała FOTD)
i szła w sumie głównie dlatego żebym ja sam nie szedł

a potem jeszcze pojechała do Poznania, Wrocławia i bardzo ubolewa na tym, że nie zobaczyła ich w Krakowie :wink:
od czegoś trzeba zacząć
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2657
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Frank Drebin » wt lip 31, 2018 12:04 am

A jak dla mnie powszechnie krytykowany i "januszowaty" FOTD to jeden z lepszych kawałków Maiden w ogóle. Utwór bardzo zyskuje na żywo. Z drugiej strony nigdy nie rozumiałem fenomenu 23:58 i Run to the Hills. Cóż... de gustibus non est disputandum:-)

Wracając do setlisty - szkoda, że nie wpletli do setu jeszcze jakiegoś "zapomnianego" szlagieru z "PoM". Ale mi się marzyło usłyszeć na żywo "To Tame A Land" (wolałbym to niż nawet Aleksandra) albo "Still Life". Cóż, lepszej okazji niż 35-lecie wydania tego albumu już raczej nie będzie.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4621
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: nugz » wt lip 31, 2018 12:07 am

zona nie jezdzi ze mna na koncerty/
gdzies uslyszala tytul po prostu, jak wielu w weekend.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17403
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: pz » wt lip 31, 2018 12:08 am

Serio, co jest w nim takiego świetnego, że tak go kochają ci ludzie?
ma "epicki" wstęp niczym "Bard's Song" Blind Guardian i można go ładnie pośpiewać :mryellow:

Ale na poważnie. Wolny, łatwy wstęp, który każdy potrafi zapamiętać i zaśpiewać, przechodzący we fragment nadający się na niezłą zadymę, potem trochę nudy i znowu rozpierdziel. :) Najgorsze, że większość "młodych" zespołów, które chcą zagrać cover Maidenów bierze na warsztat Troopera albo właśnie Feara, więc mam go osłuchanego do porzygu :)

Dla mnie dwa najlepsze kotlety to WY i TETMD. Uwielbiam je.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Schizoid » wt lip 31, 2018 12:16 am

Też uważam WY i TETMD za najlepsze kotlety i jedne z najlepszych utworów IM w ogóle. Szkoda, że nie zagrali choćby tego WY, bo Samłerka nie miała żadnego reprezentanta.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

karola548363
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 31, 2018 1:00 am

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: karola548363 » wt lip 31, 2018 1:25 am

Witam wszystkich, świeżak się kłania.

Zacznę od zła, by nieść pokój w finale.

Stał człowiek od 12.30 pod areną, spiekł sobie nos w sposób absolutnie uwłaczający wszelkiej estetyce, nie spał po 15 godzinach roboty, po 5 dniu z rzędu takiej pracy, po 7 godzinach podróży z kujawsko-pomorskiego, żeby po supporcie oddalić się smutno z miejsca bliskiego sceny na miejsce dalsze sceny. Nie, że od razu utyskiwanie, żal, rozpacz, narzekanie, nóżki bolą. Bo nie bolą, ale coś tam człowiek z siebie dał, żeby być tam, gdzie po 1) zapłacił z marnej pensiny 2) wystał/wysiedział/wyleżał/nie pił, żeby mu mocz do cewki nie szeptał. A tu... 5 ciał obcych na supporcie przewinęło się nad łbem. Przyciśnięta kością ogonową do czyjegoś brzucha, bez kontaktu z podłożem... a idź pan. Polazłam gdzieś w tataraki. Kilku podpitych panów, ale nie zakłócających odbioru, fajne dzieciaki dookoła, tylko ten najarany typ obok, co uznał, że bioderkiem to on owszem to, on chętnie. Po trzecim jego podejściu i moim pierwszym: spadaj, k***a, tak się zbulwersował, że musiał zapalić papierosa. (Info dla ciekawych: żaden zły pan z ochrony nie przerwał mu tej odrobiny relaksu).
---
Było pięknie. Jestem od 15. roku życia fanką Gunsów, minęło 12 lat i byłam ma ich 2 koncertach reunionowych. Cudowne show. Gdyby ktoś dziś rzekł: jedziesz na Gunsów, bez wahania odparłabym: jasne! Wspaniale! Gdyby ktoś dziś zaproponował: jedziesz na Maidenów? Zemdlałabym. Dawno po koncercie nie czułam takiego żalu i smutku, że to już koniec, a te emocje towarzyszą mi zawsze po występie. Taka zazdrość tym, którzy byli na sobotnim koncercie. I to wrażenie, że wy to jacyś inni jesteście. Państwo maidenowe w państwie polskim. Bardzo osobliwe plemię. Dziwaczna i magiczna więź.
---
Zakręciłam się na punkcie Maidenów na amen. Raczkuję w temacie z dwóch powodów: 1) nowicjusz Maidenowy 2) zwalili mnie z nóg.
---
Co do "Fear Of The Dark": to piesń epicka i tajemnicza, niczym baśnie braci Grimm. Nastrój grozy, oczekiwania i ten złowieszczy pomruk tłumu przy występach na żywo. Dzień przed z kolegą z pracy nuciliśmy FOTD non stop, na co on po godzinie odpala: jak ja ci tych Maidenów zazdroszczę. Powiedziałam: szlag, sama sobie zazdroszczę.

Look
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: wt lip 02, 2013 7:22 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Look » wt lip 31, 2018 1:30 am

Wydaje mi się, że sprawa została dość dobrze zdefiniowana:
- bawić się i nie przeszkadzać bawić się innym + trochę kultury, czyli

- przyszedłeś później = stoisz dalej, a nie wpierniczasz się na barierki wyrzucając innych (mała pani też mogła przyjść wcześniej) lub wgniatając ich w barierki (co innego tłok czy nawet lekki ścisk, a co innego obite żebra i problemy ze złapaniem oddechu)
- lubisz poskakać - skacz, ale czy musisz przy tym wpadać na wszystkich dookoła - podobnie jak z siedzeniem na krzesłach
- lubisz słuchać w ciszy - dla mnie też ok, możesz stać i kontemplować muzykę (chociaż dźwięk na koncertach rzadko powala)
- lubisz śpiewać - śpiewaj, ja staram się śpiewać cicho, bo wiem, że strasznie zawodzę, a wkurza mnie, gdy ktoś masakruje moje ulubione kawałki nad uchem
- lubisz pogo - rób pogo, ale z tymi, którzy też mają na to ochotę a nie wpadasz na wszystkich na około; no i pogo nie trzeba robić w 4 rzędzie, skoro i tak nie zależy ci na patrzeniu na scenę i skupianiu się na muzyce, to również dobrze może być dalej od sceny
Podpisuję się 2 łapami.

Niestety gówno to da i kolejnym razem będzie to samo, kiedy ogry z miną "dwiesetkiżołądkowejgorzkiejinato4warkistrong" radośnie bez koszulek o 20:49 będą napierać na ludzi z przodu, a dzień później będą się chwalić jak to byli w 2 rzędzie a kupili tylko bilet na GA6, a inne jełopy kupiły GCEE i oni "przebili" się bod barierkę.

Jedyne rozwiązanie to GA na siedzeniach :lol: :jee:

Wickerkhan
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 31, 2018 1:45 am

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Wickerkhan » wt lip 31, 2018 1:58 am

Pierwsza styczność ze staniem na płycie i bardzo fajnie, siedzenie na dupisku chyba nie dla mnie. Szkoda tylko, że ludziom dwa rzędy po lewej za tym improwizowanym młynem nie chciało się skakać i czułem się trochę wyalienowany, robiąc to z moim kolegą.
W pewnych momentach sam chciałem się do tego moshu przyłączyć, takie ze mnie bydło :P
Jeśli komuś niechcący podeptałem stopy przy skakaniu a pamiętam, że zrobiłem to nie raz, to przepraszam.

Moje pokoncertowe typy, to: AH, Eagles, Wickerman, IM, TETMD oraz RTTH.

Awatar użytkownika
Bamoko
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pt sie 27, 2010 9:02 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Bamoko » wt lip 31, 2018 10:14 am

Pozwolę sobie raz jeszcze odnieść do całej tej dyskusji, narzekan i komentarzy niektórych, że czegoś tam nie zrozumiałem co przeczytałem:

- od 25 lat jeżdżę po całym kraju na koncerty i widzę ogromną różnicę (publiczność, organizacja i ochrona) pomiędzy tym jak było kiedyś, a jak jest teraz. Oczywiście in plus. Jeśli ktoś narzeka na to co działo się w Tauron Arena to proponuję przypomnieć sobie albo posłuchać relacji uczestników z Torwaru '95, Spodka'98 czy choćby ponownie Spodka '00. To były czasy bez GC, EE, FthB i tym podobnych.

- niektórzy za punkt honoru mają stanie na płycie (bo to jedyne miejsce dla true fana), jednak chcieliby oglądać show z perspektywy pikników czyli trybun. Mieć ciastko i zjeść ciastko... Chyba DVD Flight 666 czy En Vivo za mocno weszło.

- w imprezie na 10 i więcej tyś. ludzi zawsze znajdzie się promil (dosłownie i w przenośni), który będzie zawadzał, bądź denerwował swoim zachowaniem innych. To nieuniknione i to zarówno na płycie jak i sektorach. Ja choć tym razem wybrałem sektor też się wkurwiłem na kogoś kto siedząc obok mnie, lub nade mną kopnął swoją mineralną i mój świeżutki i pachnący farbą plakat poszedł się je... I co mam teraz trzeszczeć po forach, że było chujowo, przyszło samo bydło, a w ogóle to polska publiczność to cebula? Było wspaniale!

- w Polsce vel. Cebulandii wg niektórych występują tylko dwa rodzaje publiczności: kulturalni i spokojni (wg true fana drętwi i otępiali piknikowcy ożywiający się tylko podczas Fear of the Dark za co należy im się wieczne potępienie), żywiołowi i spontaniczni (czytaj: napierający niczym hunowie prostacy i kołtuni przeszkadzający true fanom w skupieniu kontemplować każdą sekundę koncertu). Zawsze jest ona jednak świetnym powodem do narzekan dla tf. Jakby nie patrzeć dupa z tyłu...

Pozdrawiam :D


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość