05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12259
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: gumbyy » czw sty 26, 2023 2:14 pm

Anselmo to po prostu IMHO tępy redneck ale żaden z niego naziol.
O to to...
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4606
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: nugz » czw sty 26, 2023 2:25 pm

Pierre, dobry post - wielu na pewno z dumą wrzuca na klatę Zabójczego Orzełka, nie zastanawiając sie za bardzo nad pewną symboliką.
Taki Hanneman był maniakiem WWII i przemycał temat nie tylko w tekstach, a nie pamiętam jakiejś wielkiej piany z tego powodu.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3751
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Shedao Shai » wt maja 16, 2023 6:35 pm

Otwarcie bram: 15:00
15:50 ATAN
16:40 SUBTERFUGE
17:30 FLAPJACK
18:35 ILLUSION
19:40 CROWBAR
20:45 HATEBREED
22:00 PANTERA

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2654
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Frank Drebin » czw maja 18, 2023 8:12 pm

Wolałbym Crowabara po Hatebreed - wtedy jest szansa, że bym na nich zdążył. Bilet dziś doszedł, na 21 może dojadę.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2445
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Sadek » pn maja 29, 2023 12:12 am

Wbijam też. Przede wszystkim na Crowbara, a z AnSSelmo + friends to jestem najbardziej ciekaw Rexa i Zakka, którego z BLS widziałem już wiele razy i na żywo to jest mistrz w swoim fachu.

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2857
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Lando » pn maja 29, 2023 12:43 pm

Ja wpadnę chyba dopiero na Illusion, zobaczę jeszcze. Ciekaw jestem frekwencji :wink:
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1612
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: kam » wt maja 30, 2023 10:50 pm

Na Eventim mnóstwo wolnych miejsc na trybunach (sektor S chociażby prawie w całości wolny) + dalej sprzedają na płytę. Chyba będzie słabo frekwencyjnie :P A ja pojadę jeśli uda mi się ogarnąć bilet za połowę ceny nominalnej.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3751
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Shedao Shai » pn cze 05, 2023 7:37 pm

Klapy frekwencyjnej nie ma, dopiero Illusion zeszło a już jest spory tłum :)

kalectwo
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: czw mar 16, 2023 12:31 pm
Skąd: При́пʼять

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: kalectwo » pn cze 05, 2023 8:23 pm

Szału też nie ma

Obrazek

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2857
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Lando » wt cze 06, 2023 12:27 am

Kilka słów tak na gorąco ode mnie. Frekwencyjnie wydaje mi się, że było dobrze. Jak dotarłem w połowie Flapjack to spora część płyty była już zajęta. Nie było mega ścisku ale sporo ludzi było. Na trybuny nie patrzyłem. A muzycznie :
Flapjack - przyznam, że dotąd za bardzo nie znałem ich twórczości. Ale na żywo ich hardcore/punk/thrash mi się podobał. Na pewno posłucham ich jeszcze.
Illusion - zdecydowanie za krótko. Lubię Illusion i nie zawiedli. Poskakałem, pokrzyczalem. Były największe hity oczywiście i sądząc po śpiewach wokół mnie to ludzie znali ich twórczość.
Crowbar - moje "odkrycie" z poprzedniego Mystic Festival. Tym razem trochę się wynudziłem, zwłaszcza pod koniec. Jakoś zabrakło mi czegoś w tym występie. Nie, że było źle, po prostu po energicznym Illusion, Crowbar zabrzmiał za spokojnie...
... czego nie można powiedzieć o Hatebreed. Jaka to była petarda. Wyrwali mnie prawie z butów. Moc, energia... Rewelacja.
No i na koniec gwiazda. Wiadomo, że to nie "cała" Pantera. Ale to dla ludzi pod sceną nie miało znaczenia. Odkąd opadła kurtyna zaczął się młyn, którego na wcześniejszych występach nie było. Widać było, że publice się podoba. Mi też się podobało. Nie znałem wszystkich utworów ale przy tych najbardziej znanych się wyskakałem jak dawno na żadnym koncercie. Zakk po swojemu zasuwałna na wiośle a Anselmo nie krzyczał nic o "białym winie". Były ognie, dymy a na telebimach wspomnieniowe filmy. Występ oceniam zdecydowanie na 5.
I kilka słów o organizacji. Czytałem komentarze na FB, że było chujowo :D Że dźwięk do dupy, że kolejka gigant do piwa, do kibli i do merchu. W kiblu nie byłem, piwa nie piłem, więc ciężko mi powiedzieć. Do merchu owszem była spora... Ale zawsze jest spora. Co do dźwięku to bylem w drugim rzędzie i w zatyczkach było ok.
Wieczór oceniam pozytywnie , a fakt, że mam z Areny 5 minut piechotą do domu podwyższa nawet ocenę :lol:
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2654
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Frank Drebin » wt cze 06, 2023 2:26 am

Koncert w porządku (mimo że na żaden support nie zdążyłem). Set to głównie takie the best of Pantery, może za wyjątkiem War Nerve, Suicide Note Pt. II czy YDMS. Frekwencja lepsza niż się spodziewałem, na płycie ciasno, na trybunach sporo wolnych miejsc, ale generalnie Atlas Arena dość zatłoczona. Niby niczego nie brakowało, Anselmo w niezłej formie, jednak bawiłem się lepiej, gdy przyjechał z The Illegals. Pewnie kwestia zmęczenia i poniedziałku lub słabszej interakcji Filipa z publiką (w porównaniu do Progresji). Ale i tak wybiorę się na pewno raz jeszcze, o ile wrócą do Polski.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2445
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Sadek » wt cze 06, 2023 3:26 am

Crowbar rozjebał. "Pantera" ok, goście w dobrej formie i publika entuzjastyczna. Resztę wieczoru spędziłem w kilometrowej kolejce po piwo. Pod względem organizacyjnym, pozamuzycznym to ten festiwal należy zaorać.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4606
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: nugz » wt cze 06, 2023 6:20 am

Najważniejsze, że nie piszecie o tym w temacie PANTERY :D

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3751
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Shedao Shai » wt cze 06, 2023 9:18 am

Koncert zaliczam do tych świetnych. Potężna energia płynąca ze sceny, wszyscy muzycy w doskonałej formie, dobra setlista. Widać było że Anselmo się podobało. Wylde'owi udało się nie narzucić za mocno swojego stylu na muzykę Pantery - jedyny raz kiedy mi się tu coś nie podobało, to jego solo w Planet Caravan - po ch** to? W ogóle nie pasowało do kawałka. Poza tym OK. Wiadomo, chciałoby się Dimebaga, ale to niemożliwe. Jak ktoś odpuścił sobie z tego względu koncert to niech żałuje - na Panterze z oryginalnym składem nie byłem, ale sądzę, że dostaliśmy coś mocno zbliżonego do doświadczenia, jakim były tamte koncerty. Prawdziwa petarda. Raczej na samym koncercie nikt nie miał takich rozkmin, a bo bracia Abbott, bo odcinanie kuponów... to jest coś co się robi jak się siedzi przed kompem i za dużo rozmyśla. Na koncercie była po prostu świetna zabawa.

Frekwencja była dobra, oceniam że tak 85-90% biletów się sprzedało. Już dość wcześnie hala się napełniła, na Illusion było naprawdę dużo ludzi. Płyta pełna, na gorszych trybunach miejscami widać było wolne placki :D Z jednej strony, MMP na pewno na tym nie wtopiło, wstydu nie było - z drugiej, szkoda że nie było soldoutu i to szybkiego, pomyślałby człowiek że taki reunion (dopełniony fajnymi supportami) to będzie pewniak.

No właśnie, supporty - tu też muszę pochwalić. Były dobrane bardzo dobrze, stylistycznie cały wieczór był spójny. Flapjack i Illusion wypadły bardzo dobrze, Crowbar i Hatebreed zresztą też. Panowie z Crowbara wyszli na scenę podczas "Walk" i robili Anselmo chórki. Fajnie. Publika to wszystko doceniła i dopisała na każdym występie. Była moc.

Organizacyjnie - tak jak koledzy pisali wyżej, ilość ludzi zdaje się przytłoczyła organizatorów i wszędzie były kolejki. Na szczęście ja nie z tych co wolą poświęcić pół wieczoru żeby się napić niskoprocentowego i niesmacznego piwa za kilkanaście zł, a potem jeszcze latać szczać :D, więc mnie to nie dotknęło. Ale takich ludzi było dużo i widać było, że niektórzy się denerwowali. Tak samo z merchem. Był festiwalowy, tańszy i zespołowy, droższy. Miałem małą ochotę na koszulkę Pantery, ale nie za 180 zł. Ogólnie to jak już siadłem na swoim krzesełku to siedziałem do końca i się nie pchałem w te kolejkowe tłumy.

Nagłośnienie też bdb. Ogółem - dla mnie wszystko tu grało, był świetny wieczór zakończony występem prawdziwej legendy, której nie spodziewałem się od lat już nigdy zobaczyć. A tu proszę. Pięknie. Piszę się na powtórkę.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4606
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: nugz » wt cze 06, 2023 9:30 am

Rozumiem, że mogło sie podobać, czemu nie, ale nie żałuję. Mam do Areny może 50min autem, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby tam jechać. Hatebreed jeszcze nadrobię w jakims klubie pewnie całkiem niedługo, bo Jasta lubi wracać do PL, a koncerty tej ekipy zawsze kozackie :)

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4111
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Mr. M » wt cze 06, 2023 11:45 am

Koncert bardzo udany. Nie było czuć, że to cover band, a bardziej pełnoprawna Pantera. Wylde i Benate świetnie się wpasowali w projekt i czuć, że cała czwórka ze sobą na scenie się świetnie czuje. Szczególnie Wylde na plus. Nie jestem za bardzo jego fanem w przypadku Black Label Society - o ile studyjnie ok, to koncert wspominam jako pokaz jego masturbacji na gitarze :B, na który fajnie, że ktoś tam przyszedł popatrzeć. Tutaj zostawił swój efekciarski styl w garderobie i po prostu sunął z mocarnymi riffami Dimebaga.

Organizacyjnie - jako, że unikam drogiego, niskoprocentowego sikacza na koncertach, to bezalkoholowy napój kupiłem w parę minut i na szczęście stanie w tym kilometrowych kolejkach mnie ominęło, ale na pierwszy rzut oka widać było, że MMP znowu dało dupy z organizacją :lol:

Co do toalet, to tutaj jest imho bardziej architektoniczny problem Atlas Areny - w przypadku koncertów, a co za tym idzie wyłączenia części trybun i toalet, przy podobnej frekwencji, co w wariancie tylko całe trybuny, toalet jest po prostu za mało co do ilości ludzi, szczególnie jak to przypadki żłopiące piwo hektolitrami. :mryellow:

Supporty: na Flapjacka ostatecznie nie dotarłem. Illusion spoko jak zawsze, ale wolę ich przy pełnym secie, jak mam okazję zobaczyć. Crowbar - ok, ale bez szału, chyba najmniej mnie ten koncert przejął z zobaczonej czwórki. Hatebreed - świetna energia jak zawsze. To mój ich drugi koncert i o ile na solowy koncert bym się raczej nie wybrał, to jako rozgrzewka przed głównymi gwiazdami na festiwalach się sprawdzają świetnie.

Kolejny raz na Panterę się chętnie wybiorę, biorąc pod uwagę przyjęcie przez publikę, to szybko tego projektu nie zakończą.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4606
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: nugz » wt cze 06, 2023 11:52 am

Czyli Polacy pokazali, ze ten projekt się podoba - niedobrze :B

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12259
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: gumbyy » wt cze 06, 2023 12:08 pm

Czyli Polacy pokazali, ze ten projekt się podoba - niedobrze :B
Ale raczej wszędzie mają dobre frekwencje i spoko przyjęcie ;)
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4606
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: nugz » wt cze 06, 2023 12:14 pm

Aż przyjdzie dzień, ze Anselmo uwierzy, że jednak są prawdziwą Panterą :P Oczywiście pod wpływem substancji psychoaktywnych :D

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 05/06/2023 - Metal Hammer Festival - Łódź

Postautor: Emilio » wt cze 06, 2023 12:37 pm

Z tego co widzę, Phil miał na sobie gustowną koszulkę z Ołeksandrem Usykiem ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość