Ogólnie o koncertach

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: blackcocker » ndz maja 19, 2024 6:47 am

Co do krakoskich juwe też się wypowiem, ale trochę z innej strony i w kontrze do wątku PP, pozytywnie. Byłem wczoraj na The Dumplings (ze smacznymi przystawkami w postaci Dżemu i świetnego Kultu), ale nie o koncert mi chodzi, a o ochronę. Dawno na koncercie w Polsce mnie nikt tak nie zmacał :lol: naprawdę szacuneczek dla pana ochroniarza, każda kieszeń przemacana porządnie, pasek, porządnie sprawdzona bluza i jej luzy oraz spodnie. W Studio nie ma takiego sprawdzania, więc tym bardziej mnie pozytywnie zaskoczyli, że tak podeszli do kwestii bezpieczeństwa. No chyba że to był ten jeden pan... Niemniej jednak szacuneczek, bo jednak dobre kilka koła pewnie weszło :D a co do koncertów jeszcze to Pierogi wspaniałe, a to spotęgowane jeszcze 5-letnią przerwą od naszego ostatniego spotkania. Dżem z Bastkiem fajny, to są dalej super numery, szkoda tylko, że ten zespół zrobił się takim boomerskim memem, nawet nie wiem czemu... No ale niestety, dżemu słuchają albo najebani studenci, albo ludzie w wieku zdecydowanie powyżej juwenaliowej średniej wiekowej :D Kult przepotężny, Kazior w gazie, pięknie to było nagłośnione, no i pan Goehs - od razu słychać absolutnego mastera. Bardzo udane wyjście, dodatkowo udało się wygrać za friko piwerko, więc nie ma na co narzekać :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 80
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: KingCrimson95 » ndz maja 19, 2024 10:05 am

Miesiąc temu był w szpitalu w niezbyt wesołym położeniu - jakiś wewnętrzny krwotok. Ponoć cierpi na maga refluks, który mocno przeszkadza mu w śpiewaniu. Pewnie może i stąd takie podejście w Krakowie. Ale faktem jest to, że Krzyś to zawsze potrafił focha strzelić i to nierzadko.
Oczywiście problemów zdrowotnych współczuję i życzę zdrowia, ale nadal jego takie podejście jak wyżej do grania sztuk trwa już co najmniej od 5-6 lat, więc po prostu Krzysiu ma podejście "Mam to w dupie, byleby był hajs". A to, że focha strzela co chwilę to też. Ale no Juwenalia jakieś nadal odbębni, parę klubówek, portfel wypchany i dobra, rok spokoju.
Koncertowo 2024:
11.06. - Tool - Kraków
11-14.07. - Masters of Rock - WIzowice (CZ)
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
15.11. - Lucifer - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3382
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: paulek » pt maja 24, 2024 11:13 pm

Wojtek Mazolewski Quintet dziś w Ruinach Teatru w Gliwicach, piękna sztuka, a same ruiny magicznym miejscem są, dla koncertów wręcz wspaniałym...

Awatar użytkownika
Vengenz
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1147
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: Vengenz » sob maja 25, 2024 12:31 am

Czy ktoś się orientuje czy będą streamy w tym roku (tak jak zawsze było) największych festiwali w Europie? wiecie Download, Rock am ring, rock im park itd. I gdzie szukać info o streamach?
Plany: Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: SOBER1Z » sob maja 25, 2024 1:29 am

Ogólnie jeszcze ciut za wcześnie na potwierdzone info.

Download od lat nie streamuje koncertów. W zwyczaju mieli puszczać highlighty, taki zlepek po 1-3 kawałki z całego festiwalu plus wywiady, ale jeśli dobrze kojarzę to w zeszłym roku nawet i tego nie było.

Rock im Park nie streamuje.

Rock am Ring od dwóch lat leci na rtl+ ale bywa, że nałożony jest tzw geolock na niemcy, plus drm. Część jest później też dostępna jako VOD.

Najprawdopodobniej z większych graczy poleci jeszcze Hellfest (Arte TV) i Graspop. W obu przypadkach cześć jest później dostępna jako VOD.

Awatar użytkownika
Vengenz
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1147
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: Vengenz » sob maja 25, 2024 1:30 am

Dzięki za odpowiedź a Nova Rock np?
Plany: Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: SOBER1Z » sob maja 25, 2024 1:38 am

NovaRock dopiero raczkuje na swoim kanale na youtubie (jeśli dobrze pamiętam ost. dwie edycje), raczej skromny harmonogram, pojedyńcze sety. Bez VOD.

Awatar użytkownika
Vengenz
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1147
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: Vengenz » sob maja 25, 2024 1:46 am

Dzięki, ostatnie festivale, które mnie interesują jakbyś mógł powiedzieć: Firenze Festival, Copenhell, Ressurection Fest w Hiszpanii i taki jeden co jest w hali w Portugalii, ale pewnie on na pewno nie - nazywa się - Evil Live Festival
Plany: Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: SOBER1Z » sob maja 25, 2024 2:15 am

Z tych które wymieniłeś można wziąć pod uwagę Ressurection Fest. Co prawda nie streamują nic na żywo, ale wrzucają co jakiś czas pojedyńcze sety/skróty na swój kanał na yt ( https://www.youtube.com/@ResurrectionFestTV ). Niestety czasem zajmuję im to wiele miesięcy, ale za to w zajebistej jakości - 2160/50p.

Musisz też brać pod uwagę to, że nawet jeśli z jakiegoś festiwalu leci stream x godzin dzień w dzień, to takie A7X może wcale się na nim nie pojawić ;) po prostu nie wyrażą zgody na transmisję i tyle.

Awatar użytkownika
Vengenz
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1147
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: Vengenz » sob maja 25, 2024 2:18 am

Z tych które wymieniłeś można wziąć pod uwagę Ressurection Fest. Co prawda nie streamują nic na żywo, ale wrzucają co jakiś czas pojedyńcze sety na swój kanał na yt ( https://www.youtube.com/@ResurrectionFestTV ). Niestety czasem zajmuję im to wiele miesięcy, ale za to w zajebistej jakości - 2160/50p.

Musisz też brać pod uwagę to, że nawet jeśli z jakiegoś festiwalu leci stream x godzin dzień w dzień, to takie A7X może wcale się na nim nie pojawić ;) po prostu nie wyrażą zgody na transmisję i tyle.
Wiem wiem, ale oni często lecieli i mieli sporo zajebistych streamów z Europy, się oglądało albo rock in rio (swoją drogą ciekawe, że wiedziałeś, że akurat o ten zespół mi chodziło - czarodziej normalnie :)) Dzięki wielkie jeszcze raz za rzeczowe odpowiedzi. Mam nadzieję, że innym userom też te informacje, które mi udzieliłeś mogą się przydać. Pozdro :) Już nie nudzę :)
Plany: Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: SOBER1Z » sob maja 25, 2024 2:39 am

Stopka plus post o konkretnych festiwalach, rzut okiem na tour na ich stronie i voilà! :D

Nie ma sprawy. Akurat przez dobrych kilka lat zgrywałem streamy m.in. z tych festiwali wymienionych powyżej. Należę do grupki stricte związanej ze streamami koncertowymi, więc raczej jestem na bieżąco, co gdzie i za ile ;)

Awatar użytkownika
Vengenz
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1147
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: Vengenz » sob maja 25, 2024 2:47 am

A ten fest z USA ich? Oklahoma chyba? będzie stream? :P jak już pytać to o wszystko.
Plany: Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: SOBER1Z » sob maja 25, 2024 3:37 am

Nie liczyłbym na to niestety.

Tak jak w Europie z roku na rok można obejrzeć online coraz więcej, tak w USA to praktycznie zdechło... nie licząc Coachelli, ale tam nie specjalnie jest co szukać w line upie w kategorii rock/metal i pochodne. Przynajmniej dla mnie. Dość powiedzieć, że na kilkadziesiąt koncertów transmitowanych przez dwa weekendy, obejrzałem aż 3 - Deftones, Blur i No Doubt.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1625
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: kam » pn maja 27, 2024 12:07 am

Wrociłem własnie z koncertu Furii w Łodzi. Sztuka ocierająca się o doskonałość, Nihil jest z roku na rok coraz lepszy. Do tego bardzo dobry support w postaci Totenmesse. Wszystko się odbyło w Klubopiwiarnii, niby spoko miejscówa, ale tu Furia gra a ja czuje zapach spalonej pizzy, bo kuchnia jest tuż obok sceny. Trochę to męczyło w trakcie koncertu.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: blackcocker » pn maja 27, 2024 9:04 am

Wrociłem własnie z koncertu Furii w Łodzi. Sztuka ocierająca się o doskonałość, Nihil jest z roku na rok coraz lepszy. Do tego bardzo dobry support w postaci Totenmesse. Wszystko się odbyło w Klubopiwiarnii, niby spoko miejscówa, ale tu Furia gra a ja czuje zapach spalonej pizzy, bo kuchnia jest tuż obok sceny. Trochę to męczyło w trakcie koncertu.
Rozumiem, że nowa płyta Furii ci się podoba? Nie wiem jakiego grają seta, na jesieni było sporo nowej i wtedy nie bawiłem się już tak dobrze, ale stare rzeczy (ok, boomer) to było niesamowite przeżycie. Co do Nihila, zgadzam się
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1625
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: kam » pn maja 27, 2024 9:24 am

Tak, nowa płyta mi podeszła bardzo, chociaż miałem obawy. Na zywo te kawałki zajebiście wypadają.

A grali wczoraj mniej więcej to:

https://www.setlist.fm/setlist/furia/20 ... 95577.html

Z różnicą, że nie było "Zamawianie drugie" i coś pod koniec było inaczej niż w BB.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3382
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: paulek » pt maja 31, 2024 11:21 am

Byłem wczoraj na koncercie w ramach True Tone Festival, Grała Jazzpospolita, znakomity koncert. Ostatni kawałek i pewnym momencie łup poszedł prąd w całej dzielnicy (wiosce dołączonej do miasta jako dzielnica), artyści w momencie finałym ostatniego utworu. Dograli na akustycznych instrumentach. Jako pierwsza z sali - po nastaniu "bezprądzia" zmyła się pani prezydent miasta, która w "czasie z prądem" chętnie udzielała licznych wywiadów i wypowiedzi, ot stanowiskowy lans.... Ot taka ciekawostka..... ale koncert i cały festival zacny!

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9636
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: blackcocker » sob cze 01, 2024 11:02 am

Ciekawostka dla klientów Ticketmastera ;)

https://sekurak.pl/ticketmaster-potwier ... MTZieXRlcw
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12271
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: gumbyy » sob cze 01, 2024 11:24 am

Ciekawostka dla klientów Ticketmastera ;)

https://sekurak.pl/ticketmaster-potwier ... MTZieXRlcw
Milutko...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ogólnie o koncertach

Postautor: krusejder » sob cze 01, 2024 11:40 am

Nie dość że złodzieje to także nieudacznicy. Skąd my to znamy ...
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości