10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Wszystko na temat Sonisphere Festival 2011 w Warszawie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 2868

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Deleted User 2868 » pt kwie 29, 2011 2:51 pm

Nie ma edycji austriackiej. Poza tym, zachodnie Sonisphere mają zajebiste składy :) Nasz też jest ok, przynajmniej mi odpowiada ;)

lead
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 18, 2011 3:41 pm

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: lead » pt kwie 29, 2011 3:23 pm

czyżby to jeden z organiztórw naszej edycji SONI pisał ? ;)
:lol: Cholera, zostalem zdemaskowany...
Nie, po prostu zadowolony konsument, ktoremu odpowiada sklad ;)

@gumbyy
Ale na Soni nie jada jedynie fani Iron Maiden. A i bilety na samych IM duzo tansze tez by nie byly. Zeby jakis sens mialo sciaganie na soni wiekszej liczby zespolow, festiwal musialby trwac 2 dni. Wtedy mozna to wszystko dorbze rozlozyc. Przy jednodniowym festiwalu natomiast na glownej scenie nie da rady zagrac wiecej niz 5-6 zespolow. Liczac srednio godzine na wystep(1,5-2h na gwiazde festiwalu) + pol godziny przerwy miedzy koncertami, przy takiej liczbie zespolow wychodzi okolo 10h. Festiwal konczy sie przed polnoca, wiec pierwszy wystep okolo 14, otwarcie bram musialoby miec miejsce o 12. Jasne, mozna upchnac wiecej zespolow, ale wtedy albo trzeba skrocic czas wystepow, albo zaczac festiwal juz rano ;) Ale tutaj rodzi sie problem organizacyjny - ludzie z calej polski musza miec czas, zeby jakos na festiwal dotrzec.
Mozna tez dolozyc wiecej znanych zespolow na malej scenie (czy na kilku). Ale tak jak pisalem, nie jest mozliwe przebywanie w 2 miejscach rownoczesnie, wiec trzeba by wybierac, czy przykladowo obejrzec Slipknota, czy Motorhead. A gdyby sie chcialo obejrzec oba zespoly, to juz bylby problem i kolejne narzekania, czemu sie pokrywaja godziny wystepow.

Dlatego naprawde, przy jednodniowej formule festiwalu, taka liczba zespolow jak u nas jest optymalna. W ubieglym roku np slyszalem wiele relacji ludzi, ktorzy narzekali na organizacje czeskiej edycji Soni, wlasnie dlatego, ze byly 2 sceny i na obu pokrywaly sie godziny wystepow dobrych kapel. Miejmy nadzieje ze za rok organizator zrobi dobry krok i da 2 dniowy festiwal.

Awatar użytkownika
Puszek123
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 688
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 5:45 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Puszek123 » pt kwie 29, 2011 3:44 pm

Ale powiem wam że 2008 Polskę nawiedziło nas wielę zespołów i huczeli wszędzie o tym tv itp. A teraz będzie trzeba poczekać na takie składy i ogólnie może rok, dwa.Nie jesteśmy takim mocarstwem jak np Niemcy
IRON MAIDEN

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2575
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: remi » pt kwie 29, 2011 3:54 pm

Nie ma edycji austriackiej. Poza tym, zachodnie Sonisphere mają zajebiste składy :) Nasz też jest ok, przynajmniej mi odpowiada ;)
oj tam austria szwajcaria jedna wielka szwabia ;-)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: gumbyy » pt kwie 29, 2011 4:45 pm

@gumbyy
Ale na Soni nie jada jedynie fani Iron Maiden. A i bilety na samych IM duzo tansze tez by nie byly. Zeby jakis sens mialo sciaganie na soni wiekszej liczby zespolow, festiwal musialby trwac 2 dni. Wtedy mozna to wszystko dorbze rozlozyc. Przy jednodniowym festiwalu natomiast na glownej scenie nie da rady zagrac wiecej niz 5-6 zespolow. Liczac srednio godzine na wystep(1,5-2h na gwiazde festiwalu) + pol godziny przerwy miedzy koncertami, przy takiej liczbie zespolow wychodzi okolo 10h. Festiwal konczy sie przed polnoca, wiec pierwszy wystep okolo 14, otwarcie bram musialoby miec miejsce o 12. Jasne, mozna upchnac wiecej zespolow, ale wtedy albo trzeba skrocic czas wystepow, albo zaczac festiwal juz rano ;) Ale tutaj rodzi sie problem organizacyjny - ludzie z calej polski musza miec czas, zeby jakos na festiwal dotrzec.
Mozna tez dolozyc wiecej znanych zespolow na malej scenie (czy na kilku). Ale tak jak pisalem, nie jest mozliwe przebywanie w 2 miejscach rownoczesnie, wiec trzeba by wybierac, czy przykladowo obejrzec Slipknota, czy Motorhead. A gdyby sie chcialo obejrzec oba zespoly, to juz bylby problem i kolejne narzekania, czemu sie pokrywaja godziny wystepow.

Dlatego naprawde, przy jednodniowej formule festiwalu, taka liczba zespolow jak u nas jest optymalna. W ubieglym roku np slyszalem wiele relacji ludzi, ktorzy narzekali na organizacje czeskiej edycji Soni, wlasnie dlatego, ze byly 2 sceny i na obu pokrywaly sie godziny wystepow dobrych kapel. Miejmy nadzieje ze za rok organizator zrobi dobry krok i da 2 dniowy festiwal.
Ale kto pisze o zwiększaniu ilości zespołów? Tutaj chodzi o ich jakość po prostu. W innych krajach grają gwiazdy, a u nas gwiazdki.

W Polsce też będą 2 sceny.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Kuki91 » pt kwie 29, 2011 5:25 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

post roku


Motorhead gwiazdką?!

Volbeat, który na zachodzie staje się headlinerem festiwali (np headliner Novarock wspólnie z SOAD czy IM) gwiazdką?

Powiedz mi, co jest wiekszą gwiazdą w Czechach? Grecji? Szwecji? Finlandii?

Błagam :facepalm:

lead
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 18, 2011 3:41 pm

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: lead » pt kwie 29, 2011 5:33 pm

Ale kto pisze o zwiększaniu ilości zespołów? Tutaj chodzi o ich jakość po prostu. W innych krajach grają gwiazdy, a u nas gwiazdki.
Jakosc kwestia gustu;) Jedni wola In Flames, czy Slipknota, drudzy Volbeat i Killing Joke. Wg mnie mamy zdecydowanie lepszy sklad niz przykladowo Finlandia, czy Szwecja, gdzie headlinerem jest Slipknot, nie maja tez Motorhead. W Czechach Motorhead tez nie ma. Nieporozumieniem dla mnie tez jest sklad drugiego dnia we Wloszech, gdzie glowna gwiazda jest Linkin Park i My Chemical Romance. Czy tez jak na ktorejs ubieglorocznej edycji, gdzie headlinerem byl HIM.

Druga scena wiem ze bedzie, dla polskich zespolow. Tak samo jak byla i rok temu;) Tyle ze gral tylko 1, a teraz pewnie 2 + Devin.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: gumbyy » pt kwie 29, 2011 5:56 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak, tak... ciesz się, że mamy Motorhead i IM. Niektórym niewiele do szczęścia potrzeba :)
Volbeat gwiazdką?

Powiedz mi, co jest wiekszą gwiazdą w Czechach?
In Flames, Korn, Sisters of Mercy... a grają tam jeszcze Kreator, Misfits, Mastodon, Cavalera Conspiracy i coś tam jeszcze.

Jak dla mnie to większe zespoły niż Volbeat (który swoją drogą na żywo to słabizna). I nie chodzi tutaj co kto lubi, bo nie wszystkie te zespoły lubię.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Kuki91 » pt kwie 29, 2011 6:08 pm

Czyli fakt, ze nie lubisz Volbeata, stawia ich jako "gwiazdkę" a nie "gwiazdę" ?

Ok, fajnie :)

Korn i In Flames lepsze od Volbeata - ok, skoro tak twierdzisz ;)... Tylko hmmmm, na Novarock grają te 3 zespoły i to Volbeat jest headlinerem. Zatem komercyjnie jest w porównaniu do nich gwiazdą ;)

Misfits - spełniają rolę "naszego" Killing Joke

Mastodon - są też u nas, więęęęc?!?! Zresztą, i tak odwołają pewnie

Cavalera Conspiracy - gwiazda, bo grają bracia + Duplantier na płycie? Troche za mało ;)

Został Kreator + Sisters Of Mercy. a ja nie widze w tych dwóch zespołach przewagi nad naszą edycją. Wszak my mamy Devina i Motorhead, cego inne edycje nie maja, a juz nie ważne co kto lubi, ale uważam, że drugi zestaw lepszy :)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Emilio » pt kwie 29, 2011 6:46 pm

In Flames, Korn, Sisters of Mercy.
Z tych kapel dla mnie tylko "Siostrzyczki" są lepsze niz Volbeat. I moim zdaniem na żywo Volbeat jet świetny, widziałem dwa razy i byłem zadowolony.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: gumbyy » sob kwie 30, 2011 7:46 am

na Novarock grają te 3 zespoły i to Volbeat jest headlinerem.
To, że gdzieś zagrają jako headliner nie świadczy, że są gwiazdą światowego formatu.
In Flames, Korn, Sisters of Mercy.
Z tych kapel dla mnie tylko "Siostrzyczki" są lepsze niz Volbeat. I moim zdaniem na żywo Volbeat jet świetny, widziałem dwa razy i byłem zadowolony.
Nie chodzi co jest lepsze (czyli kto bardziej lubi), tylko o format zespołu.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Kuki91 » sob kwie 30, 2011 9:50 am

A na jakiej zasadzie Ty oceniasz format zespołu :) ? Myśle, że bycie headlienrem, bądź co bądź, dużego festiwalu może być wyznacznikiem ;)

lead
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 18, 2011 3:41 pm

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: lead » sob kwie 30, 2011 11:42 am

To, że gdzieś zagrają jako headliner nie świadczy, że są gwiazdą światowego formatu.
Novarock jest jednym z najbardziej znanych europejskich festiwali. Organizatorzy glupi nie sa, wiedza, ze zeby zarobic, przyciagnac tlumy, headlinerem na tak prestizowej imprezie musi byc zespol swiatowego formatu. Volbeat w Polsce jeszcze nie jest tak dobrze znanym zespolem, ale w wielu europejskich krajach wyprzedaja hale na 10tys ludzi. Jasne, do medialnosci Metalliki, czy IM brakuje im sporo. Ale twierdzenie, ze nie jest to zespol swiatowego formatu jest przesada ;) Tak jak napisales, zespol mozna lubic, lub nie, to indywidualna kwestia kazdego czlowieka, jego upodoban itd. Ale faktem jest, ze nazwa Volbeat na plakacie festiwalu przyciaga sporo ludzi. Ich plyty sprzedaja sie swietnie. W jaki inny obiektywny sposob mozna ocenic format, nie kierujac sie tym, czy ich muzyka trafia w nasz gust, czy nie?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: gumbyy » sob kwie 30, 2011 1:29 pm

A na jakiej zasadzie Ty oceniasz format zespołu :) ? Myśle, że bycie headlienrem, bądź co bądź, dużego festiwalu może być wyznacznikiem ;)
Takie In Flames nie raz i nie dwa było headlinerem różnych festiwali, na przykład Wacken Open Air.
Ale faktem jest, ze nazwa Volbeat na plakacie festiwalu przyciaga sporo ludzi. Ich plyty sprzedaja sie swietnie. W jaki inny obiektywny sposob mozna ocenic format, nie kierujac sie tym, czy ich muzyka trafia w nasz gust, czy nie?
No to podstaw w to miejsce In Flames, czy Korn itd.

Spoko... jak dla mnie to możecie uważać Volbeat za największy zespół na całym Soni. Mnie to nie rusza. Mamy odrębne zdanie co do edycji w PL i Cz. i tyle. Szkoda czasu na przekonywanie do swoich racji.
www.MetalSide.pl

lead
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 140
Rejestracja: pt lut 18, 2011 3:41 pm

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: lead » sob kwie 30, 2011 2:14 pm

No to podstaw w to miejsce In Flames, czy Korn itd.

Spoko... jak dla mnie to możecie uważać Volbeat za największy zespół na całym Soni. Mnie to nie rusza. Mamy odrębne zdanie co do edycji w PL i Cz. i tyle. Szkoda czasu na przekonywanie do swoich racji.
Nikt tutaj nie probuje przekonywac, ze Volbeat to najwiekszy zespol tego festiwalu, po co taka hiperbole od razu stosowac. Byla rzucona teza, ze nasza edycja ma gorszy, czy wrecz najgorszy sklad ze wszystkich tegorocznych Sonisphere, bo nie ma zespolow swiatowego formatu takich jak na pozostalych edycjach. To po prostu odpowiedzielismy na nia ;) Nie mam tez zamiaru negowac ze Korn (zwlaszcza) czy In Flames to tez zespoly z wysokiej polki.

marcrsk
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 31
Rejestracja: czw maja 29, 2008 11:27 pm

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: marcrsk » sob kwie 30, 2011 11:13 pm

Czyli fakt, ze nie lubisz Volbeata, stawia ich jako "gwiazdkę" a nie "gwiazdę" ?

Ok, fajnie :)

Korn i In Flames lepsze od Volbeata - ok, skoro tak twierdzisz ;)... Tylko hmmmm, na Novarock grają te 3 zespoły i to Volbeat jest headlinerem. Zatem komercyjnie jest w porównaniu do nich gwiazdą ;)

Misfits - spełniają rolę "naszego" Killing Joke

Mastodon - są też u nas, więęęęc?!?! Zresztą, i tak odwołają pewnie

Cavalera Conspiracy - gwiazda, bo grają bracia + Duplantier na płycie? Troche za mało ;)

Został Kreator + Sisters Of Mercy. a ja nie widze w tych dwóch zespołach przewagi nad naszą edycją. Wszak my mamy Devina i Motorhead, cego inne edycje nie maja, a juz nie ważne co kto lubi, ale uważam, że drugi zestaw lepszy :)
dlaczego tak myslisz bez zbednych konwersacji?

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Kuki91 » ndz maja 01, 2011 9:28 am

Odnośnie Mastodona ? Bo miałem ich juz zobaczyć 5 razy i za każdym razem odwoływali ;)

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Budziol » wt maja 03, 2011 9:45 pm

A i bilety na samych IM duzo tansze tez by nie byly
no nie wiem 400zł za GC na IM?
wątpię
Ale kto pisze o zwiększaniu ilości zespołów? Tutaj chodzi o ich jakość po prostu. W innych krajach grają gwiazdy, a u nas gwiazdki.
+1 :!:

In Flames, Korn, Sisters of Mercy, Kreator, Misfits, Cavalera Conspiracy jak dla mnie w porównaniu z KILLING JOKE czy VOLBEAT wypada MEGA.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12280
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: gumbyy » śr maja 04, 2011 3:09 pm

Ale kto pisze o zwiększaniu ilości zespołów? Tutaj chodzi o ich jakość po prostu. W innych krajach grają gwiazdy, a u nas gwiazdki.
+1 :!:

In Flames, Korn, Sisters of Mercy, Kreator, Misfits, Cavalera Conspiracy jak dla mnie w porównaniu z KILLING JOKE czy VOLBEAT wypada MEGA.
No i jednak bilet troszkę taniej wychodzi :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 10/06/2011 - Sonisphere - Warszawa [ POZOSTAŁE ZESPOŁY ]

Postautor: Emilio » śr maja 04, 2011 3:17 pm

In Flames, Korn, Sisters of Mercy, Kreator, Misfits, Cavalera Conspiracy jak dla mnie w porównaniu z KILLING JOKE czy VOLBEAT wypada MEGA.
Ale przy Motorhead, Killing Joke, Volbeat, Devin Townsend jakoś znacznie lepiej nie wyglada imho. Festy są porównywalne, Polska edycje oprócz headlinera ratuje Motorhead.

Jeszcze dojdzie prawdopodobnie tylko amatorski zespół z konkursu antyradia. Czyli razem 10 kapel, miesiac przed koncertem juz nic wiecej sie nie pojawi.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."


Wróć do „10/06/2011 - Iron Maiden -Sonisphere Festival 2011 - Warszawa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości