Pop

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Pop

Postautor: Zakkahletz » czw lut 09, 2023 11:28 pm

Na Narodowym w połowie lipca wystąpi P!nk, a przed nią młode polskie gwiazdki.
www.rmf.fm/magazyn/news,54156,margaret- ... dowym.html

Southern Rock Fan
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: sob lut 24, 2024 8:14 pm

Re: Pop

Postautor: Southern Rock Fan » sob lut 24, 2024 8:26 pm

INXS z przełomu 80/90 mogę słuchać non stop. Genialne melodie i naprawdę ciekawa osobowość wokalisty. Disappear :)

Jakaś taka legenda jest w tej muzie.

Dużo słucham popu ostatnio. Moje Big 3 to INXS, Alphaville i SImple Minds. Oczywiście to jest takie ekstra granie, a nie jakaś rąbanka z tych lat.

Deleted User 8434

Re: Pop

Postautor: Deleted User 8434 » ndz lut 25, 2024 2:07 am

To fajnie, że masz otwarty umysł.

Ja ostatnio tego słucham:
https://www.youtube.com/watch?v=Xm297PymxSM

Idealne na faze, wiecie światła, drinki, prochy, przypominam sobie ''dobre'' czasy jak tego słucham.

Southern Rock Knight
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 24, 2024 6:06 pm

Re: Pop

Postautor: Southern Rock Knight » ndz lut 25, 2024 5:52 pm

Pop lat 80 i wczesnych 90 to była poprostu fajna muza. Tworzona często przez ludzi czujących rock and rolla. Nieraz bardziej niż dzisiejsi rockowi muzycy. Dobre melodie, dobre brzmienie i jakieś takie, fajne uczucia ta muza wzbudza.

Czy otwarty umysł? To zależy. Są gatunki muzyki, których nie lubię. Dużo okołorockowo-metalowych.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Pop

Postautor: sajki » ndz lut 25, 2024 6:19 pm

Pewnie, że była fajna. Ja np. kupiłem sobie niedawno CD z hitami Heart i słucham co chwilę. Dlaczego już takiej muzyki się nie robi?

Southern Rock Knight
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 24, 2024 6:06 pm

Re: Pop

Postautor: Southern Rock Knight » ndz lut 25, 2024 6:21 pm

Może dlatego, że kiedyś tworzyli ją ludzie, dziś wytwórnie? Nie mówię, że np. Jackson był całkowicie niezależny od wytwórni, ale to jednak trochę co innego. Nawet takie Milli Vanilli czy Boney M. było w tamtych czasach spoko. Czy np. Modern Talking lub Kajagoogoo. Co by się nie wzięło za przykład, jest to w porządku. Regres jak dla mnie nastąpił w końcówce lat 90.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Pop

Postautor: Cold » ndz lut 25, 2024 7:01 pm

INXS, czy szczególnie Simple Minds do popu bym nie zaliczył. To ambitniejsza muza.

Pop wtedy to wg mnie m.in.: Modern Talking, Blue System, C.C. Catch, Sabrina, Sandra, Bananarama, Erasure, Bad Boys Blue, Kim Wild, Wham!, Madonna, Culture Club (niekiedy z ciągotami w kierunku new romantic), Król Michael - choć u niego dużo soulu, funky, R&B.

Trzeba przyznać, że część z powyższego to pop najwyższych lotów - niektóre rzeczy Jacksona, Madonny czy nawet Erasure. Pop w następnych dwóch dekadach się skaszanił. Te wszystkie boysbandy i girlsbandy, Britney Spears, później wysyp czarnego i białego rapu - bleee...

Southern Rock Knight
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 24, 2024 6:06 pm

Re: Pop

Postautor: Southern Rock Knight » ndz lut 25, 2024 7:04 pm

Może i masz rację. Z Twojej listy lubię Bananaramę i Sandrę. Fajne piosenki. Madonnę to tak pół na pół. Jackson to dla mnie duuużo wyższa półka od niej. Pod każdym, praktycznie względem. Nazywanie go Królem? Tak, to ma sens.

Jeszcze bym wliczył Bonnie Tyler, miała jednak te hity. Nawet kiedyś na żywo widziałem. Co śmieszne, przed Saxonem.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości