Bruce Solo

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: Pierre Dolinski » ndz mar 17, 2024 12:30 pm

Mam dobrego specjaliste polecic?
Zapewne nieźle nalatałeś się po tych specjalistach, zanim sobie kogoś wybrałeś. Nie dziękuję.
Zaleciłbym ci trochę dystansu do tego co piszą inni, ale nikt mi za to nie płaci, więc niczego ci nie radzę.

Frost No
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 03, 2013 9:17 am

Re: Bruce Solo

Postautor: Frost No » ndz mar 17, 2024 2:40 pm

nie potrafie latac przemieszczam sie chodzac pieszo

Deleted User 8449

Re: Bruce Solo

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 6:38 pm

Prawie miesiąc minął od premiery i dyskusji o płycie ani trochę. Jak porównam szczerą radość jaką budzi u większości album Judasów - to aż bije ta różnica po oczach.

Próbowałem polubić Shadow of Gods. Wszystko jest w miarę ok dopóki wchodzi ta idiotyczna rapowanka. Ostatniego nie da się polubić. Określę go jednym słowem- wydmuszka. Niezmiennie uważam, że Mistress of Mercy to fajny kawałek i też wcale nie uważam by Ressurection Man był aż taki zły. Kilka linii wokalnych skopanych, ale (pomijając to ) jest nawet nawet. Bardziej mi się podoba niż nudna ballada i pierwszy singiel. Rain of the Graves jak to sie mówi ma momenty. Podobnie jak Fingers in the Wounds.

Byłoby w zasadzie na poziomie Tyranny of Souls gdyby nie jeden fakt. Tam są dwa naprawdę mocne kawałki : Soul Intruders i Kill Devil Hill. Oba stawiam na poziomie najlepszych rzeczy z AoB i CW.

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1440
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: Max323 » czw mar 21, 2024 7:42 pm

Wracam do trzech kawałków: Afterglow, Fingers i Sonaty.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Bruce Solo

Postautor: MaidenFan » czw mar 21, 2024 7:46 pm

A ja słucham raz dziennie i mi siedzi. Najbardziej zyskało Mistress of Mercy i Shadow of the Gods, a straciło Eternity Has Failed - i jeśli coś skipuje to własnie Eternity albo Sonatę - zależy od humoru, czasami wchodzi jak złoto, czasami nie.

I fakt - nie ma takiego strzału jak Kill Devil Hill (dla mnie top 1 utworów Bruce solo) czy nawet Abduction.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Bruce Solo

Postautor: erosinho » czw mar 21, 2024 8:50 pm

Tuż po premierze słuchałem raz, dwa razy dziennie, łącznie kilkanaście przesłuchań i na razie mam dosyć. W swojej recenzji napisałem, że dla mnie Mandrake Project to taka młodsza i brzydsza siostra Tyranii Dusz i nadal to podtrzymuję. MP jest również eklektyczną płytą, podobnie jak ToS, ale jakościowo Tyrania jest sporo wyżej. Jest płytą nierówną, ale takie numery jak Abduction, Soul Intruders, Kill Devil Hill czy tytułowy biją na głowę wszystko, co jest na Mandrake Project.

Deleted User 8449

Re: Bruce Solo

Postautor: Deleted User 8449 » pt mar 22, 2024 4:17 pm

Niech będzie Top 10 Dickinsona

Son of a Gun
Tears of the Dragon
Darkside to Aquarius
Starchildren
Accident of Birth
Book of Thel
King in Crimson
Trumpets of Jericho
Kill Devil Hill
Soul Intruders

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » wt kwie 02, 2024 11:08 am

Bruce w ostatnim wywiadzie stwierdził, iż raczej kolejny album solowy nie ukaże się zaraz po wydaniu cyklu komiksów do Mandrake Project. Jeśli już to druga połowa 2027 lub początek kolejnego roku (bardziej prawdopodobne). Jak stwierdził, ma inne plany związane z Maiden a muzyka musi dojrzeć, tak aby nadszedł właściwy moment na jej publikację. Wnioskuje z powyższego, iż IM w tej chwili wiedzą doskonale co będzie się działo od 2025 - 2027, zakładam iż w tym czasie dostaniemy nowy album i oczywiście kolejne koncerty.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: TV WAR » śr kwie 03, 2024 12:32 pm

Tylko, żeby nagrać album to nie wystarczy sobie powiedzieć "nagrywamy album" Trzeba mieć jeszcze pomysły, a to nie pojawia się na zawołanie. Wątpie by znowu była sytuacja gdzie Harris skomponuje połowę płyty.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Bruce Solo

Postautor: erosinho » pt kwie 05, 2024 12:03 pm

Nie trzeba mieć żadnych pomysłów, można wejść bez nich do studia i nagrać album i to nawet dwupłytowy, trwający ponad godzinę i 20 minut. Jak się bardzo chce to wszystko można.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11922
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Bruce Solo

Postautor: gumbyy » pt kwie 05, 2024 1:40 pm

Nie trzeba mieć żadnych pomysłów, można wejść bez nich do studia i nagrać album i to nawet dwupłytowy, trwający ponad godzinę i 20 minut. Jak się bardzo chce to wszystko można.
Czekaj, czekaj... brzmi znajomo, ale nie moge skojarzyć ;) ;) ;)

Mandrake rodził się przez wiele lat, a i tak koniec końców to posklejany tworek. I teraz nagle miałby Bruce wejść do studia i wystrzelić z nowa muzą? Hmm... hmm...
www.MetalSide.pl

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: TV WAR » pn kwie 08, 2024 9:27 am

Ciekawe jaki set przygotuje Bruce. Nie spodziewam się czasówki ponad 100 minut, pewnie w graniach 90 a 100. Czyli 15-16 utworów. 4 z nowej płyty, pewnie 2-3 z TM, S i ToS, obowiązkowo Tears, więc wychodzi, że z AoB i CW będzie po 4 utwory lub 4-5. Wiadomo, że będą Jerusalem, Chemical Wedding, zapowiadany Alchemist, Accident of Birth czy Man of Sorrows. Także tych niewiadomych znowu tak dużo nie ma.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2264
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Bruce Solo

Postautor: sajki » pn kwie 08, 2024 3:55 pm

A nie mówił, że ze Skunkworks nic nie zagra? Z debiutu chyba też.

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1601
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Bruce Solo

Postautor: IgorW » pn kwie 08, 2024 4:52 pm

Początkowo mówił, że ze Skunkworks nic nie będzie. Ale później, po wyjściu Roya z zespołu live i wejściu dwóch innych gitarzystów, trochę zmienił śpiewkę w wywiadach. Ogólnie więc są szanse na bardzo przekrojowy set.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Bruce Solo

Postautor: WICKER MAN » pn kwie 08, 2024 10:14 pm

Początkowo mówił, że ze Skunkworks nic nie będzie. Ale później, po wyjściu Roya z zespołu live i wejściu dwóch innych gitarzystów, trochę zmienił śpiewkę w wywiadach. Ogólnie więc są szanse na bardzo przekrojowy set.
Ze "Skunkworks" ma niby być jakiś rarytas ("Inertia" lub "Innerspace", zdaje się oba były grane w 2002)... Za to kojarzę, że miało nic nie być z "Tattooed Millionaire"...

Balls To Picasso - 2 (Tears, Laughing)
Skunkworks - 1 (Inertia/Innerspace)
Accident of Birth - 4/5 (Accident, Road, Darkside, Man of Sorrows, rotacyjnie Omega/The Magician)
Chemical Wedding - 4 (Chemical, King In Crimson/Killing Floor, The Tower, rotacyjnie Alchemist/Gates of Urizen)
Tyranny of Souls - 1/2 (tytułowy)
The Mandrake Project - 3/4 (Afterglow, Rain, Many Doors To Hell, Shadows/Resurrection)

Myślę, że jest szansa na jeden akustyczny numer w secie i tu obstawiam rotacyjnie: Arc of Space, Jerusalem i Navigate The Seas of The Sun. Ciekawe czy wpadnie coś epickiego typu "Book of Thel" - w sumie dłuższe numery dają przerwę na herbatkę więc to także opcja.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Bruce Solo

Postautor: MaidenFan » wt kwie 09, 2024 7:26 am

Jeden z gitarzystów wrzucał na IG story jak uczy się Book of Thel, oby. ;)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Bruce Solo

Postautor: remi » wt kwie 09, 2024 9:15 am

Super wiadomość - dźwiękowiec Maiden będzie FOH na trasie Bruce’a!

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 874
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: Bruce Solo

Postautor: Beny82 » wt kwie 09, 2024 10:14 am


Ze "Skunkworks" ma niby być jakiś rarytas ("Inertia" lub "Innerspace", zdaje się oba były grane w 2002)... Za to kojarzę, że miało nic nie być z "Tattooed Millionaire"...
Innerspace oraz Back from the Edge grywał.

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1440
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: Max323 » wt kwie 09, 2024 11:09 am

A co się zmieniło, że na dwie gitary jednak pojadą? Umknęło mi info.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1321
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Bruce Solo

Postautor: johnny_o » wt kwie 09, 2024 11:13 am

Dwóch nołnejmów musi zrekompensować brak Roya Z.


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość