Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: syzygy » sob mar 04, 2006 5:13 pm

A może to jest prawda, że nie lubią u nas grać?
A może jednak lubią? Po co snuć teorie spiskowe typu- "Mówią, że lubią? Phew! Kłamią szuje!" A może raz warto komuś zaufać i nie wnikać w to głębiej bo i po co? :P
lubieć
Bykom STOP! :twisted: :wink:

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: syzygy » sob mar 04, 2006 5:19 pm

Bykom stop?? Sprawdź sobie np w wordzie mądralo.
http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna ... =1&x=0&y=0

:wink:

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Stranger » sob mar 04, 2006 6:56 pm

Vlad ja tego tak jak ty w dupie nie mam bo chyba w przeciwienstwie do ciebie na koncert chcialbym pojechac. Chcesz sluchac muzyki w domku, OK ale zrozum tez osoby ktore chca tworzyc i czuc ta specyficzna atmosfere jaka jest na koncertach Maiden, a czescia tej atmosfery jest takze koncert na swojej ziemi. I zebym mial do wyboru 2 koncerty w Czechach to zawsze wolalbym jeden w Polsce, u siebie jednak sa inne emocje. W tym roku zalicze kilka koncertow za granica, ale to na co najbardziej licze to ciagle koncert w Polsce.

Co do lubienia to oczywiscie ze lubia grac - mysle ze wiedzialbys o tym gdybys widzial wlasnie grajacy zespol przed soba i ich twarze (bo tego tez nie widzi sie tak, ogladajac nawet najlepsze wideo koncertowe). Nie musi byc natomiast tak ze jestesmy superhipermegafantastyczna publika, ale na pewno jestesmy bardzo dobra publika. Poza tym nie wierze zeby Maiden (tak jak wiekszosc zespolow na swiecie) moglo gdziekolwiek powiedziec ze nie lubia grac dla np. amerykanow, czechow, francuzow, niemcow czy rosjan - gdy wychodzisz na scene i widzisz dziesiatki skaczacych i wrzeszczacych osob spiewajacych twoje piosenki to nie ma bata zeby powiedziec "wy wszyscy jestescie beznadziejni".
Can The End Be At Hand?

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Nomad » sob mar 04, 2006 7:13 pm

Vlad ja tego tak jak ty w dupie nie mam bo chyba w przeciwienstwie do ciebie na koncert chcialbym pojechac. Chcesz sluchac muzyki w domku, OK ale zrozum tez osoby ktore chca tworzyc i czuc ta specyficzna atmosfere jaka jest na koncertach Maiden, a czescia tej atmosfery jest takze koncert na swojej ziemi. I zebym mial do wyboru 2 koncerty w Czechach to zawsze wolalbym jeden w Polsce, u siebie jednak sa inne emocje. W tym roku zalicze kilka koncertow za granica, ale to na co najbardziej licze to ciagle koncert w Polsce.

Co do lubienia to oczywiscie ze lubia grac - mysle ze wiedzialbys o tym gdybys widzial wlasnie grajacy zespol przed soba i ich twarze (bo tego tez nie widzi sie tak, ogladajac nawet najlepsze wideo koncertowe). Nie musi byc natomiast tak ze jestesmy superhipermegafantastyczna publika, ale na pewno jestesmy bardzo dobra publika. Poza tym nie wierze zeby Maiden (tak jak wiekszosc zespolow na swiecie) moglo gdziekolwiek powiedziec ze nie lubia grac dla np. amerykanow, czechow, francuzow, niemcow czy rosjan - gdy wychodzisz na scene i widzisz dziesiatki skaczacych i wrzeszczacych osob spiewajacych twoje piosenki to nie ma bata zeby powiedziec "wy wszyscy jestescie beznadziejni".
Brawo :beer , to jest właśnie to co chciałem napisać , atmosfera na koncertach Iron Maiden jest niesamowita, tego sie nie da opisać, po uczestniczeniu w takim koncercie człowiek nie ma wątpliwości ,jaki Maiden mają stosunek do publiczności ,zwłaszcza we Wrocku to było widoczne, jak Bruce powiedział "Poland is the one of the best country for fuckin Heavy Metal" to było niesamowite, i te nasze Maiden !! Maiden!!! , takich rzeczy sie nie zapomina, teraz też to musimy zrobić.
Ironi ,dali nam dużo radości w szarym PRL-u ,tymi koncertami a ludzie poprostu wtedy traktowali ich jak bohaterów,atmosfera tamtych czasów była niesamowita, teraz te czasy mineły, bo wszystko jest dostępne i wogóle są inne czasy. Ja tam zawsze będą uważał ,że Maiden kochają nasz kraj ,moze brzmi to dziecinnie,ale nie obchodzi mnie to ,tak czuje.
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 8:07 pm przez Nomad, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » sob mar 04, 2006 7:33 pm

Thunderbird czy ty umiesz cytowac? :D
A tak na powaznie to tez nie uwarzam zeby Maiden nie lubial u nas grac.Jezeli by nas nie lubieli to wogule by u nas nie grali, a jak narazie to od powrotu bruca i adriana graja na kazdej trasie oprocz Ed-hunter tour.

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Kro » sob mar 04, 2006 7:45 pm

Thunderbird czy ty umiesz cytowac? :D
Umie cytowac, ale nie umie wlaczyc BB Code choc juz sie tyle osooob prosilo :roll:

Ja jestem przekonany ze IM przyjedzie, nie ma co panikowac.

Awatar użytkownika
M@ti
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6397
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:51 pm
Skąd: z Norwegii

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: M@ti » sob mar 04, 2006 7:53 pm

I niby dlaczego Maideni mieliby nie lubić u nas grać? I tak jak powiedział mój Poprzednik, gdyby nas nie lubili to by nie przyjeżdżali, proste. :?

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » sob mar 04, 2006 8:30 pm

Vlad Tapes tu sie z toba nie zgodze , bo tak naprawde z nas maja male zyski.Jakby tak policzyc to na nasze koncerty przychodzi ok10tys osob(hale) wiec , jezeli chcieli by nabijac kase to grali by tylko na stadionach czemu?Bo tam wchodzi najwiecej osob , wynik?Najwiecej kasy.

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » sob mar 04, 2006 8:50 pm

Pewnie ze bym chcial.Ale nadal podtrzymuje to co powiedzialem.Wez to na logike:
masz do wyboru pracowac za 5zl na godz lub 10zl na godz.za ta sama robote
wiadomo ze pojdziesz tam gdzie wiecej placa.Tak samo robili by maiden gdyby robili to wszystko tylko dla kasy.Nie meczyli by sie w halach tylko grali na stadionach gdzie przychodzi 4x wiecej osob

No ale dosyc Offtopow
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 8:53 pm przez Deleted User 1499, łącznie zmieniany 1 raz.

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Stranger » sob mar 04, 2006 8:58 pm

W latach 84- 86 chyba doplacali do koncertow u nas, ale to gdzies zaslyszane i nie moge potwierdzic.

Vlad, oczywiscie ze tak i pisalem o tym juz wczesniej ze sympatie sympatia ale to duze przedsiewziecie i duza kasa i nie zawsze stosunek do jakies grupy fanow sie liczy. Maiden robi szkic i liste krajow gdzie chcieliby zagrac a reszta zajmuja sie calkiem inni ludzie ktorzy zamiast odsluchiwac bootlegow z tekstami Brucea do publiki z poprzednich lat to probuja uzyskac najlepsze oferty od zagranicznych agencji koncertowych, polaczyc miejsca koncertow tak by ciezarowki ze scena mialy czas dojechac na miejsce, tak aby nie trzeba bylo 3 razy przecinac europy wzdluz i wszerz, zeby zagrac dla odpowiedniej ilosci ludzi i wyrobic sie przed swietami gdzie trzeba bedzie spakowac sprzet i wyslac go w kontenerze za ocean. Umierac za Polske nie beda gdy okaze sie ze Mystic nie jest czegos pewien.

Natomiast jest lista krajow gdzie Maiden chcieliby zagrac i Polska na pewno jest w europejskiej czolowce. Co do tekstow Brucea, to tez o tym mowilem posrednio. Mozesz uwazac ze tylko chrzani i faktycznie czasem lubi polac wode. Jednak chyba wiecej bys zrozumial z tego, gdybys byl na koncercie i przy wyjsciu zespolu na bisy zaczac wrzeszczec i skandowac nazwe zespolu wraz WSZYSTKIMI ludzmi ktorzy byli tego dnia w Spodku, no i to ze powie ze jestesmy wspaniali i beda do nas wracac staje sie w tym momencie w pelni uzasadnione, nawet gdy Bruce nie ma wtedy pod reka kontraktow na wszystkie przyszle koncerty w Polsce. I nie chodzi o to ze leje wode, tylko w takich chwilach czlowiekowi towarzysza takie emocje ze naprawde chce wracac w takie miejsca.

PS: jesli chodzi o zysk. W kazdym zachodnim kraju moga spokojnie zagrac dodatkowy gig dla kilkunastu tysiecy osob a bilety sa kilka razy drozsze niz w Polsce gdzie graja za 7-8tys. I nie trzeba taki kawal jechac. Nie tylko zysk ma znaczenie.
Ostatnio zmieniony sob mar 04, 2006 9:00 pm przez Stranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Can The End Be At Hand?

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Szymon » sob mar 04, 2006 8:58 pm

20 tys na 60 tys stadionie wcale nie daje wiekszych zyskow niz 10 tys w 9,5 tys hali ;)

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Stranger » sob mar 04, 2006 9:16 pm

No spoko, tylko wtedy nie jest sie w stanie zrozumiec dlaczego Bruce mowi to co mowi i pozostaje powiedziec tylko ze leje wode bo ma nas w dupie, przeciez chodzi o kase.
Can The End Be At Hand?

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » sob mar 04, 2006 9:22 pm

Stranger :beer :beer zgadzam sie z toba w 100%

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Stranger » sob mar 04, 2006 9:41 pm

Tobie wystarcza album, inni takze potrzebuja koncertow. Ja z bajek wyroslem, tymbardziej irytuja mnie opinie czlowieka ktory sie wypowiada na temat tego co czuc na koncertach Maiden w momencie gdy na zadnym nie byl. Nie mam zamiaru cie przekonywac jak jest i co jest, jesli ci dobrze w domu to nie mam nic do tego naprawde. Ale ty tez nie staraj sie mi wciskac ze na koncertach to nie ma nic oprocz halasu i jednej wielkiej nieszczerej gry pod publike gdzie Maiden wykopuja na scene techniczni bo im sie tak bardzo nie chce grac.
Can The End Be At Hand?

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Stranger » sob mar 04, 2006 10:10 pm

A co wciskam?

Piana z ust mi jeszcze nie leci. Jedyne co chcialem ci wytlumaczyc to ze szczegolna atmosfera koncertu (ty masz o niej swoje zdanie, ja swoje) sprawia ze cieple swoja wypowiadane przez muzyka wobec publicznosci i ewentualne pozniejsze ich nie dotrzymanie nie wynikaja z tego ze probuje wejsc fanom w tylek podczas gdy sam na ich gleboko lub sa mu obojetni, ale z tymczasowej "fazy" jaka maja muzycy i publicznosc.
Can The End Be At Hand?

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Nomad » sob mar 04, 2006 11:34 pm

Co do tekstow Brucea, to tez o tym mowilem posrednio. Mozesz uwazac ze tylko chrzani i faktycznie czasem lubi polac wode. Jednak chyba wiecej bys zrozumial z tego, gdybys byl na koncercie i przy wyjsciu zespolu na bisy zaczac wrzeszczec i skandowac nazwe zespolu wraz WSZYSTKIMI ludzmi ktorzy byli tego dnia w Spodku, no i to ze powie ze jestesmy wspaniali i beda do nas wracac staje sie w tym momencie w pelni uzasadnione, nawet gdy Bruce nie ma wtedy pod reka kontraktow na wszystkie przyszle koncerty w Polsce. I nie chodzi o to ze leje wode, tylko w takich chwilach czlowiekowi towarzysza takie emocje ze naprawde chce wracac w takie miejsca.

.
pięknie napisane :beer Up the Iron's :rocx

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » ndz mar 05, 2006 1:58 am

Ej panowie w tym temacie nie o to chodzi, nie ma sensu sie klucic bo i tak jeden bedzie obstawial przy swoim a drugi przy swoim.Tak naprawde wszyscy wiemy za Maiden nic nie robi dla kasy bo ma jej tyle ze nie ma sensu dalej jej nabijac.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Nomad » ndz mar 05, 2006 2:03 am

Ej panowie w tym temacie nie o to chodzi, nie ma sensu sie klucic bo i tak jeden bedzie obstawial przy swoim a drugi przy swoim.Tak naprawde wszyscy wiemy za Maiden nic nie robi dla kasy bo ma jej tyle ze nie ma sensu dalej jej nabijac.
I wszyscy też wiemy ,że nie ma takiego drugiego zespołu (mam na myśli te powszechnie znane) w muzyce rockowej ,który tak wspaniale traktuje swoich fanów, publicznośc jak Iron Maiden i fani im sie pięknie odwdzięczają (kto słuchał bootlega z Ozz Festu 2005 ten wie o chodzi)
Wiemy o tym ,ale nie każdy ma odwage to napisać ,bo jest to w tych czasach niepoprawne politycznie,że tak sie wyraże.

Deleted User 1499

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: Deleted User 1499 » ndz mar 05, 2006 2:36 am

No napewno nie ma drugiego tak wyjatkowego zespliu.Wlasnie w tej kapeli jest taki czar ze nie mozna sie od niego oderwac.To jest wlasnie moc Iron Maiden!!

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Iron Maiden On The Road - 2006/2007 World Tour

Postautor: WICKER MAN » ndz mar 05, 2006 12:08 pm

Moze tym razem my pojedziemy do Dunczykow?
Chodzi mi to po glowie - drugi koncert na trasie w Kopenhadze jest w piatek :)
Niestety jest już wyprzedany...
Poczekajmy do jutra na rozpiskę i będziemy kombinować. :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość