Rush

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Starblind
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 22, 2011 10:25 pm

Re: Rush

Postautor: Starblind » pn kwie 18, 2011 5:17 pm

Zakochałem się w albumie 2112. ;-) Jak na razie tylko tyle przesłuchałem ale niedługo sięgne po reszte dyskografii.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » pn kwie 18, 2011 6:44 pm

2112 to pierwszy z serii pieciu doskonałych albumów Rush

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » sob cze 04, 2011 7:02 pm

Był ktos we Frankfurcie ? Podzielcie sie wrazeniami.

Łunek
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 23, 2007 8:38 pm
Skąd: Warszawa

Re: Rush

Postautor: Łunek » ndz cze 05, 2011 1:24 pm

co prawda z tygodniowym opóźnieniem no ale lepiej późno niż wcale:) Jechałem z Wawy z shortcutem podróż trwała 20 h ale odrazu powiem ,że było WARTO!!!!

Sama hala to już historyczne miejsce,żałuje bardzo ,że nie udało mi się dzieńwcześniej zobaczyć w niej maiden -wtedy byłby to idealny weekend:)

Koncert był zaplanowany na 18.30.Hala zapełniała się dość szybko ,nie było problemu dostania się pod barierkę co też uczyniłem no ale dużo wynika z charakteru muzyki jaka gra Rush.
Sam koncert genialny...nie da się tego opisać.Nigdy nie miałem okazji usłyszeć kanadyjczyków na żywo.JEdyną namiastką były kncerty wydane na DvD. Ich brzmiemnie na zywo jest niesamowićie mocarne,czego nie odda żadne Dvd czy blue ray na najlepszym sprzęcie. Dzwięk był niezwykle selektywny chociaż słyszalem od ludzi z trubun ,że czasami zanikał.Dla mnie było idealnie i do tego bardzo głośno .Największe wrażenia (tu nic odkrywczego) zrobił na mnie Neil Pert...to co robi za bębnami to jakaś magia,przybywa mu lat a perfekcji nie ubywa.A druga sprawa to Geddy...to w jakis sposób traktuje bas..jako kolejny intrument prowadzący jego solówki-nigdy czegoś takiego nie wiedziałem.Panowie grali łącznie koło 3h.20 min z przerwą w środku. Słyszalem tu głosy na forum ,żę to długo itd. Owszem długo ale zespoł ma tyle płyt ,że te 3h mijają momentalnie a i napewno znadzie się wiele osób ktore wyjdą z niedosytem. Kapela ma to do siebie ,że co trase zmiania praktycznie diametralnie set i odgrywa kawałki z całej dyskografi. Najjaśniejszym punktem wieczory bylo odegranie oczywiście w całości 'Moving Pictures". ja czekalem głownie tez na kawałek suity 2112-i marzenie się spełniło.....coś niesamowitego jaką ten utwór ma moc na żywo. Świetnie tez zabrzmiały kawałki z ostatniej płyty "Snakes%Arrows" -niby takie proste piosenki ale w wykonaniu mistrzów na żywo brzmią o wiele ostrzej czego na płycie nie doświadczymy.Dwa nowe kawałki też świetnie wypadł na żywo(podczas Caravan była pirotechnika)Cała oprawa koncertu była niesamowita .Ogromny telebim za plecami muzyków -transmisja była przeplatana z grafikami nawiązującymi do nazwy trasy 'Timie Machine"
Reasumujać-niesamoiwty koncert,niesamowita kapela która mimo upływu lat wciąż prezentuje wyśminitą formęi szanuje fanów.Koncertują ( w Europie)rzadko ale grają za to długo .Pod koniec roku zapowiadana (także ze sceny)jest nowa płyta.Mam nadzieje ,że również trasa na 2014 wypada ich 40-lecie.Liczę na to ,że chociaz jeszzce dwa razy uda mi się ich zobaczyć zakładając ,że wyruszą w trasę...

setlista:


The Spirit of Radio

Time Stand Still

Presto

Stick It Out

Workin' Them Angels

Leave That Thing Alone

Faithless


BU2B

Freewill

Marathon

Subdivisions


Tom Sawyer

Red Barchetta

YYZ

Limelight

The Camera Eye

Witch Hunt

Vital Signs

Caravan

Drum Solo
(Love 4 Sale)

Closer to the Heart

2112

Far Cry

La Villa Strangiato

Working Man

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Rush

Postautor: Iron Soldier » wt cze 14, 2011 3:14 pm

Ja ogólnie lubię 2 piosenki Rush: Fly By Night i Tom Sawyer, do reszty się jakoś nie mogę przekonać, jednakże przesłuchałem album Moving Pictures i 2112 i śmiało mogę powiedzieć, że mam pełny szacunek do tego zespołu za wpływ na muzykę rockową. :)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Rush

Postautor: PanPrezes » wt cze 14, 2011 3:18 pm

Ten nowy kawałek Caravan jest fantastyczny, jeśli cała płyta będzie na podobnym poziomie to będzie baaardzo grubo. Rush najlepiej zacząć słuchać od Moving Pictures, bardzo łatwa do słuchania i przy tym genialna płyta.

Awatar użytkownika
Moonchild
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 9:28 pm

Re: Rush

Postautor: Moonchild » śr cze 15, 2011 3:57 pm

Dzięki Łunek za relację. Strasznie żałuję, że nie pojechałem...

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » śr cze 22, 2011 9:19 pm

Ja też bardzo żałuje :/ Setlista super. Druga czesc show wiadomo - klasyka. Z pierwszej najbardziej chcialbym uslyszec Workin' Them Angels - rewelacja !
Ten nowy kawałek Caravan jest fantastyczny, jeśli cała płyta będzie na podobnym poziomie to będzie baaardzo grubo. Rush najlepiej zacząć słuchać od Moving Pictures, bardzo łatwa do słuchania i przy tym genialna płyta.
Zgadzam sie z kazdym slowem :) O ile nie moge sie (jeszcze) do konca przekonac do płyt Rush wydanych po Grace Under Pressure, to dwie ostatnie sa fantastyczne. Na prawde licze na Clockwork Angels...

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2498
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Rush

Postautor: DeJMIeN Wielki » czw cze 23, 2011 9:50 pm

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego w tym kraju jest tak mało sympatyków tego przegenialnego zespołu. Każdy z tych panów jest absolutnym mistrzem w swoim fachu. Zespół praktycznie nie do podrobienia. Jak prawie każdy najbardziej cenię okres 1975-1981. Pierwsza płyta na której panowie dopiero poszukują swojego brzmienia nigdy mi nie podchodziła. Dosyć lubię płyty z "syntezatorowego" okresu ( poza HYF której wręcz nie trawię ). Z późniejszych zdecydowanie najbardziej się wyróżnia się Counterparts. Ostatnie koncertówki pokazują, że na żywo Rush jest jak wino. Nie rozpaczam zbytnio po Frankfurcie, ponieważ przy moich finansach nawet nie mogłem mysleć o takim wyjeździe, mam cichą nadzieję, że może wpadną jeszcze kiedyś do Pragi :)
Ostatnio zmieniony wt wrz 04, 2012 9:26 am przez DeJMIeN Wielki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » czw cze 23, 2011 9:53 pm

Też finansami niby nie dosyponowałem, ale dla Rush byłbym gotow sie prostytuować :D

Właśnie dziś przekonałem się do Counterparts, cudowny album. Poza przegenialnymi płytami lat 70 i Moving Pictures bardzo lubie Signals i Grace Under Pressure, juz typowy Rush lat 80, ale jednak nie tak przesłodzony jak na Hold Your Fire.

Co do fanów Rush w Polsce to faktycznie krucho :/ Na forum Hemispheres od pół roku nikt nie pisze.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Rush

Postautor: PanPrezes » pt cze 24, 2011 2:33 pm

Nigdy jakoś się strasznie nie promowali w tych stronach i po prostu mało kto ich zna... Chyba tylko najwięksi zapaleńcy.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » pt cze 24, 2011 4:44 pm


Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » pn lip 04, 2011 2:14 pm


Łunek
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 23, 2007 8:38 pm
Skąd: Warszawa

Re: Rush

Postautor: Łunek » czw lip 07, 2011 1:12 pm

Rush na Sonisphere:D?Gdyby to okazało się prawdą.....!!zespoł nagrywa płytę która w styczniu ujrzy światło dzienne tak więc w trase pormójącą wyruszy pewnie koło lutego/marca .Chciałbym wierzyć w to ale z drugiej strony Rush jest kapelą "niszową' w porównaniu do Maiden czy Metallici....i moim zdaniem jako głownia gwiazda nie miałaby by bytu ale obym się mylił .Wystarczy obejrzeć Rush in Rio i zobaczyć jak wygladają ich koncerty plenerowe...

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2498
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Rush

Postautor: DeJMIeN Wielki » czw lip 07, 2011 3:34 pm

sonis z Rush to raczej nie tutaj :cry:, na przyszły rok obstawiam że będzie u nas znowu Big 4 albo syfki w rodzaju SOAD czy linkin park, co do Rush to myślę że dadzą gig w Knebworth i to wszystko, tym bardziej że oni nie lubią grać na wolnym powietrzu, choć oczywiście taka objazdówka z jakimiś naprawdę dobrymi supportami byłaby dla nich dobrą okazją do odwiedzenia nowych horyzontów, ale jak wiele osób już pisało, dopóki nie zmienią się u nas organizatorzy to na Rush w Polsce raczej pogwizdać można.

Aczkolwiek słyszałem też od wielu wiekowych fanów RUsh rzeczy w rodzaju "zdziwiłbyś się bardzo, ilu Rush ma sympatyków w PL". Może i trochę prawdy w tym jest.. gdyż całkiem niedawno uświadomiłem sobie, że 90% z osób słuchających rocka/metalu, które znam ( a jest teg sporo), jeśli nawet nie słucha to kojarzy i zna Rush, zatem podejrzewam, że te wszystkie obawy to tylko urojenia kochanych panów organizatorów

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Rush

Postautor: Dziku » sob cze 23, 2012 2:12 pm

Jak Wam się podoba Clockwork Angels ?

Moim zdaniem płyta kapitalna. Chyba najlepsza od czasów Moving Pictures. Dużo nawiązań do starego Rusha, swietne partie instrumentalne, teksty (NEIL !!). Za rok nie odpuszczam i zjawiam się w Berlinie !!

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Rush

Postautor: PanPrezes » sob cze 23, 2012 2:54 pm

Słuchałem i muszę przyznać, że genialna ta ich nowa płytka.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2498
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Rush

Postautor: DeJMIeN Wielki » wt wrz 04, 2012 9:32 am

Nie jest dziełem na miarę Counterparts, ale lepsza niż Vapor i Snakes

Szczególnie spodobało mi się Seven Cities Of Gold

Deleted User 2259

Re: Rush

Postautor: Deleted User 2259 » wt wrz 04, 2012 5:11 pm

Ja mam nadzieję,że dodadzą jakiś koncert w Europie jescze.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2498
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Rush

Postautor: DeJMIeN Wielki » wt wrz 04, 2012 8:29 pm

Ja odkładam pomału na Berlin...


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości