Empire Of The Clouds - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
63
66%
9
6
6%
8
8
8%
7
5
5%
6
4
4%
5
0
Brak głosów
4
8
8%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
2
2%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 16, 2015 2:41 pm

@ClouD
Dzięki za poradę - gdzie dostanę najtaniej?

@geri92
Jeżeli tak do tego podchodzi to na 100% nie mamy go w secie, co zresztą było pewne od samego początku.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Geri666 » śr wrz 16, 2015 2:50 pm

Jeżeli tak do tego podchodzi to na 100% nie mamy go w secie, co zresztą było pewne od samego początku.
W secie na pewno go nie będzie. Przecież ten numer jest dla zespołu bardziej skomplikowany niż wykonanie np Starblind, The Nomad, czy chociażby Alexander the Great.

Panowie nie grali tych numerów dlatego, że mogliby je na żywo położyć, więc na bank nie zagrają EoTC. ;)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 16, 2015 3:04 pm

EOTC wcale nie jest skomplikowany. Zapewne masa zespolików nawet średnich umiejętności będzie coverowała ten utwór. Powiedziałbym że jest jednym z prostszych do zagrania o ile nie najprostszym z całej płyty.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Geri666 » śr wrz 16, 2015 3:19 pm

Coverować można dobrze i beznadziejnie. MAideni zawsze chcą lepiej brzmieć live, niż na płycie, dlatego bardzo dużą wagę przywiązują do tego, co zagrać. Wydaje mi się, że dla nich jest to skomplikowane, chociażby właśnie posadzenie Brucea przed piano tak, by zagrał i zaśpiewał perfekcyjnie.

Dlaczego nigdy nie zagrali Alexandra? Przecież to też nie jest skomplikowany utwór. Po prostu nie odtworzyliby brzmienia z płyty, nawet z trzema gitarzystami.

Zauważ, że na trasie poprzedniej płyty nie zdecydowali się zagrać, żadnego utworu ze zmianą metrum na 7/8 (Starblind, Isle of Avalon).

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 3:27 pm

MAideni zawsze chcą lepiej brzmieć live, niż na płycie, dlatego bardzo dużą wagę przywiązują do tego, co zagrać. Wydaje mi się, że dla nich jest to skomplikowane, chociażby właśnie posadzenie Brucea przed piano tak, by zagrał i zaśpiewał perfekcyjnie.

Dlaczego nigdy nie zagrali Alexandra? Przecież to też nie jest skomplikowany utwór. Po prostu nie odtworzyliby brzmienia z płyty, nawet z trzema gitarzystami.
Tak im zależy na brzmieniu live, a nagłośnienie na 90% koncertów jest tak skopane, że ciężko wytrzymać. Mówi się tyle o ich profesjonalizmie na żywo, o wielkiej trasie i przedsięwzięciu organizacyjno-logistycznym itp itd, a nie potrafią się dobrze nagłośnić. Jeżeli ktoś idzie na koncert, żeby ładować w pogo to mu wszystko jedno. Jak chce się pójść na trybuny, żeby wszystko ładnie widzieć, słuchać, śpiewać i bawić się to jest to kompletna porażka, bo oprócz tego, że się widzi to razi prądem po uszach. Modlę się, żeby nie grali koncertu na Narodowym, bo to dopiero będzie tragedia. Tam nawet zazwyczaj świetnie nagłośniony Roger Waters, Ringo Starr czy bardzo przyzwoicie AC/DC wypadli jakby siedzieli w studni i mieli wszystko ustawione na maxa.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: erosinho » śr wrz 16, 2015 3:28 pm

Genialny utwór, ale faktycznie mógłby być ciut krótszy.
Genialny, ale za długi? ;) Jakby był genialny, to nie byłoby potrzeby go skracania ;)

Jak dla mnie to szkoda, że w tym kawałku nie poszli na całość i nie zrobili go z orkiestrą.
No fakt, masz rację. W takim razie zmieniam zdanie: nie jest genialny, a jedynie znakomity :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 16, 2015 4:01 pm

No fakt, masz rację. W takim razie zmieniam zdanie: nie jest genialny, a jedynie znakomity :D
hehe :D
Tak im zależy na brzmieniu live, a nagłośnienie na 90% koncertów jest tak skopane
a skąd to wiesz? :wink:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » śr wrz 16, 2015 4:14 pm

O tym opowiadam, że w książeczce jest napisane jak byk:
Piano - Bruce Dickinson.
Ale oczywiście, "nie nagrywał tego Bruce (oglądałem nagranie jak gra dla fanów we Francji na odsłuchu - miał problem powtórzyć własny numer, notabene nieskomplikowany". Zostawiaj takie teorie dla siebie. I kup oryginał płyty ;)

+1 :)
A podawanie jako przykład luźnego odegrania krótkiego fragmentu na jakimś spotkaniu z fanami... no litości :)

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 4:16 pm

Wnioskuję z własnego doświadczenia - byłem na 5 koncertach Maiden w ciągu 8 lat, zarówno w Polsce jak i za granicą. Na 1 się dało wytrzymać (dało wytrzymać, nie delektować muzyką), więc to chyba nie przypadek. Na Maiden England pozytywne odczucia apropo nagłośnień słyszałem tylko odnośnie koncertów w Berlinie i to też z zaznaczeniem, że NIE było źle, a nie, że BYŁO dobrze

DZIADEK LEON
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: wt lis 08, 2011 5:45 pm
Skąd: AUSCHWITZ

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: DZIADEK LEON » śr wrz 16, 2015 5:18 pm

Znowu te narzekania na nagłośnienie. Kompletnie tego nie czaję :?: . Jedyne problemy z dźwiękiem na IM jakie pamiętam były na pierwszych kilku utworach w czasie koncertu na Stadionie Śląskim - generalnie chyba niezbyt szczęśliwym obiekcie na tego typu imprezy. Przeważnie też wybieram trybuny.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 5:45 pm

Wiesz ja też nie czaję ogólnie narzekania na wszystko. Tylko jak jadę 300,400, czasem 800 km w jedną stronę na koncert i wydaję pieniądze na paliwo i bilet to chciałbym mieć fajnie nagłośniony koncert. Zauważ, że nie czepiam się po 1 koncercie, nie czepiam się nawet po 2. Raz byłem z kuzynem, który lubi Iron Maiden, ale dupy mu nie urywa. Pojechał ze mną i powiedział, że koncert super, ale nagłośnienie przesłaniało mu cały odbiór koncertu. Za drugim razem już nie chciał ze mną jechać.. Nie chodzi o żalenie się bo i tak na Maiden pojadę. Tylko jak na zespół o takiej klasie, liczbie fanów itp itd wymaga się przyzwoitego, nawet nie mistrzowskiego nagłośnienia. Na Stadionie Śląskim byłem kilkukrotnie i pod względem akustyki zawsze był genialny. Jak sam wspomniałeś Maiden miało na nim problemy. Więc sam widzisz, że nie jest to samo czepianie się dla czepiania. Po prostu na pewnym poziomie nie wypada odwalać takiej chały.

Awatar użytkownika
nurni
-#Invader
-#Invader
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 12, 2006 2:31 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: nurni » śr wrz 16, 2015 5:48 pm

Kurcze brzmi to jakby Bruce nagrał je na keyboardzie który wygrał/dostał/nie znam dokładnej historii pozyskania tegoż instrumentu.
Ależ TAK właśnie było - zagrał to sam , osobiście na keyboardzie mapowanym na interfejsie MIDI. Sam mówił o tym w jednym z wywiadów, śmiejąc się, że gdyby przyszło mu to zagrać na prawdziwym pianinie to nagrywałby te swoje ścieżki do grudnia...
A tak mogli sobie z Kevinem nutki przestawiać, dodawać, przesuwać itd itp :)
If 50 million people say a stupid thing, it's still a stupid thing.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1566
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: beaviso » śr wrz 16, 2015 6:48 pm

Zauważ, że na trasie poprzedniej płyty nie zdecydowali się zagrać, żadnego utworu ze zmianą metrum na 7/8 (Starblind, Isle of Avalon).
Bo by się pewnie posypali :P Przykład: Paschendale grane na zmianę z DoD, na trasie w 2010, gdy Nicko się sypał. W końcu odpuścili granie Paschendale i zostawili DoD na każdym koncercie w drugiej części trasy (u nas Bemowo w 2011). Nie od dziś wiadomo, że w kwestii szlifowania własnego starszego materiału panowie są raczej leniwi. Zawsze się dziwiłem, że im - jako artystom - nie znudzi się klepać po raz 1000. RTTH zamiast wyciągnąć przysłowiowe już Infinite Dreams czy Alexandra z szuflady.

M.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 16, 2015 6:51 pm

Wnioskuję z własnego doświadczenia - byłem na 5 koncertach Maiden w ciągu 8 lat, zarówno w Polsce jak i za granicą. Na 1 się dało wytrzymać (dało wytrzymać, nie delektować muzyką), więc to chyba nie przypadek.
No to masz jakieś dziwne doświadczenia... ja nie pamiętam źle nagłośnionego ich koncertu. A byłem na ich koncertach na 9 trasach. I w Polsce (hala, stadiony) i w Niemczech, Czechach i na Słowacji.
www.MetalSide.pl

Deleted User 1499

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » śr wrz 16, 2015 6:58 pm

Ja z tych co byłem to tragedia była w Chorzowie , reszta na poziomie. Zawiodłem się natomiast na halach Łódz/Gdańsk bo spodziewałem się lepszych wrażeń a tymczasem dźwięk jeździł prawie jak na otwartym terenie.
Co lepsze , jakiś czas byłem na koncercie Overkill , Sanctuary i jakieś mało znane kapele. Brzmienie które unosiło się w niewielkiej halce zrobiło już na mnie wrażenie przy 1 supporcie i było coraz lepiej do momentu wyjścia Overkill - rzeźnia straszna , Blizt niewyraźnie , bas gdzieś uciekł a gitary zbyt wysokich ton dostawały. Gwiazda wieczoru a nagłośnienie najgorsze.

Awatar użytkownika
Calicio Jack
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 29, 2015 1:04 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Calicio Jack » śr wrz 16, 2015 8:27 pm

Koncert w Łodzi sprzed dwóch lat był moim pierwszym koncertem Maiden. I mimo, że ekscytacja była nieziemska, po koncercie miałem pewien niesmak - właśnie przez nagłośnienie. Na GC solówki Murray'a byly ledwo słyszalne (Stałem po stronie Janicka). Myślałem że to wina hali, dużo ludzi narzekało wcześniej na Atlas Arenę. Ale rok temu podczas koncertu Black Sabbath nagłośnienie było nieziemskie. Zaskoczyło mnie to, bo stałem w podobnym miejscu co na Ironach. Może to dzięki próbom dźwięku? Bo dobre 5-6 godzin przed koncertem, kiedy się przechadzaliśmy obok areny, słyszeliśmy wstęp do N.I.B. na basie

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 9:02 pm

Wnioskuję z własnego doświadczenia - byłem na 5 koncertach Maiden w ciągu 8 lat, zarówno w Polsce jak i za granicą. Na 1 się dało wytrzymać (dało wytrzymać, nie delektować muzyką), więc to chyba nie przypadek.
No to masz jakieś dziwne doświadczenia... ja nie pamiętam źle nagłośnionego ich koncertu. A byłem na ich koncertach na 9 trasach. I w Polsce (hala, stadiony) i w Niemczech, Czechach i na Słowacji.
Jak widzisz po kolejnych komentarzach nie tylko ja mam dziwne doświadczenia. Potrafię odróżnić dobrze nagłośniony koncert od przyzwoitego i od tragedii. Na Bemowie stałem dość daleko od sceny i muzyki nie słyszałem prawie w ogóle. Pierwsze 3-4 utwory to była rzeźnia totalna (wielu dziennikarzy pisało podobnie, więc to nie była wina miejsca w którym stałem). To masz Bemowo i doświadczenia kolegów wyżej - Atlas, Chorzów - ja mogę dorzucić Ergo... Mało gumbyy?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 16, 2015 9:26 pm

Mało gumbyy?
Nie no, ja przecież nie twierdze, że nie masz racji... Po prostu ja nie mam takich złych doświadczeń. Ale fakt, że unikam niektórych miejsc . Nie byłem na Bemowie (wolałem Czechy) i tak samo odpuściłem Łódź kosztem Słowacji...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » śr wrz 16, 2015 9:28 pm

Jeśli chodzi o swoje doświadczenia, to pod względem dźwięku bywało bardzo różnie. Najgorzej pod tym względem wypadł ostatni koncert - w Poznaniu i Atlas Arena w Łodzi. Szczególnie Łódź wypadła źle.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 10:01 pm

Mało gumbyy?
Nie no, ja przecież nie twierdze, że nie masz racji... Po prostu ja nie mam takich złych doświadczeń. Ale fakt, że unikam niektórych miejsc . Nie byłem na Bemowie (wolałem Czechy) i tak samo odpuściłem Łódź kosztem Słowacji...
Nie chciałem, żeby to zabrzmiało jak jakieś pretensje czy wyrzuty do Ciebie. Tylko widzisz sam, że doszedł post wyżej Poznań... Coś jest na rzeczy i to nie od dzisiaj, no ale już wystarczy bo całkowicie zjechaliśmy z tematu :)


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość