Queensryche

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » sob paź 14, 2006 4:04 pm

Udalo sie!

Nareszcie, po wielu probach, powstalo pierwsze polskie forum Queensryche. Projekt forum Promised POLand powstal, kiedy jakis czas temu, grupka fanow zespolu ze zgroza zauwazyla, ze w polskiej sieci nie ma zadnej godziwej strony o tym nietuzinkowym zespole. Natychmiast podjelismy decyzje, ze cos z tym trzeba zrobic. I choc zwykle od planow do realizacji dluga droga, tym razem, dzieki odpowiedniemu zaangazowaniu, wszstko przebieglo sprawnie. Juz po kilku dniach powstaly pierwsze fora, przetestowalismy kilka mozliwych serwerow, by wybrac ten, ktory bedzie dla Was najprzstepniejszy. Po odnalezieniu odpowiedniego miejsca zaczely sie intensywne prace nad rozwojem forum, tak by stalo sie jak najatrakcyjniejsze dla jego odbiorcow. Dzisaj nastal czas na jego premiere w szerszym gronie.
Serdecznie zapraszamy tych, ktorz slyszeli o Queensryche, do dyskusji na temat zepsolu i pomocy w ich promocji w Polsce. Tych ktorzy stykaja sie z ta nazwa po raz pierwszy, lub znaja ja tylko ze slyszenia zapraszamy tym bardzej. Poznacie legendarny zespol, ktory zaczynajac od grania ambitnego heavy, stal sie jednym z prekursorow progresywnego metalu.
To nie jest kolejne sezonowe forum, ktore utrzma sie w sieci kilka miesiecy. Wiazemy z nim powazne plany i planujemy jego systematyczna rozbudowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Obrazek

Promised POLand
Wejdz :arrow: Poznaj :arrow: Pokochaj
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 6:47 pm przez Bloody Sabbath, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Queensryche

Postautor: Artur » sob paź 14, 2006 4:23 pm

Pewnie się zarejestruję :)

DeaDe
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 738
Rejestracja: wt paź 12, 2004 6:06 pm

Re: Queensryche

Postautor: DeaDe » sob paź 14, 2006 9:52 pm

Również zapraszam ;).

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Queensryche

Postautor: WICKER MAN » ndz paź 15, 2006 12:04 am

Super! Chętnie kiedyś wpadnę! :) :rocx

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Re: Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » ndz paź 15, 2006 6:50 pm

No dobra, widze ze zainteresowanie jest wrecz porazajace, wiec zmieniem nazwe tematu i zaprawszam do ogolnej dyskusji o tym zespole. Znacie, slyszeliscie? Naprawde serdecznie wszystkim polecam, nietuzinkowy zespol, nie znajdziecie w ich dyskografii dwoch takich samych albumow, ciagle szukaja czegos nowego, eksperymentuja...
Jako ze na tym forum jest sporo fanow DT to powiem ze Queensryche bylo jedna z inspiracji Teatru Marzen

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Queensryche

Postautor: Artur » ndz paź 15, 2006 8:34 pm

Zainteresowanie topiciem , a w zasadzie jego brak, niespecjalnie mnie dziwi, bo w starym topicu o Queensryche również zbyt wielu ludzi nie pisało. Swoją drogą szkoda, że go ktoś skasował, przecież zostały tematy, w których nikt nie pisał o wiele dłużej a w starym topiku o Q było kilka rozmów choćby o tegorocznej II części "Operation: Mindcrime"...
No trudno.

A co do samego Queensryche - uwielbiam. Tyle na dziś, w najbliższych dniach skrobnę cosik więcej :wink:

Beltrametix
-#Invader
-#Invader
Posty: 196
Rejestracja: pn sie 28, 2006 9:44 pm

Re: Queensryche

Postautor: Beltrametix » ndz paź 15, 2006 10:05 pm

Ja posiadam pierwsze Mindcrime i jest to naprawdę dobra płyta. Na pewno nie jest to ciężka muzyka, ani tak skomplikowana jak DT, jednak zespół ma (miał) oryginalny styl :) Do tego "Suite Sister Mary" to jeden z najbardziej niesamowitych utworów jaki słyszałem. Takiego klimatu nie ma nawet na "Scenes from a memory" :D

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Re: Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » ndz paź 15, 2006 10:14 pm

Operation Mindcrime to genialny concept album, obk The Crimson Idol WASPu i Scenes from a memory Dream Theater moj ulubiony. Jezeli szukasz bardziej skomplikowanych brzmien to polecam Promised Land, powinno sie spodobac.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Queensryche

Postautor: Artur » ndz paź 15, 2006 10:29 pm

Ja posiadam pierwsze Mindcrime i jest to naprawdę dobra płyta
Ja bym powiedział genialna :)
Na pewno nie jest to ciężka muzyka, ani tak skomplikowana jak DT
I przez to nierzadko bardziej porywająca...
Jezeli szukasz bardziej skomplikowanych brzmien to polecam Promised Land, powinno sie spodobac.
O tak ! Mój ulubiony album Queensryche :D
Utwór tytułowy = mistrzostwo :) Klimat.......... coś fantastycznego...

Awatar użytkownika
danko
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 99
Rejestracja: śr mar 30, 2005 11:05 pm
Skąd: stary zmigród

Re: Queensryche

Postautor: danko » czw paź 19, 2006 5:04 pm

Moje ulubione lyty to Operation mindcrime , Empire i Rage for order

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Queensryche

Postautor: syzygy » pt sty 26, 2007 10:58 am

Operation Mindcrime jest genialne, ostatnio nie mogłem oderwać się od tej płyty, cudo po prostu, takiej radości grania nie słyszałem jeszcze na żadnej innej płycie :wink: Empire słucham też, ale to już nie to, rozczarowanie raczej na razie. Nie słychać już tej przebojowości, głos Tate'a też jakiś dziwny momentami.
A Promised land to kompletna kicha..ale raz tylko słyszałem, więc to może być mylące pierwsze wrażenie :P


fajne jest operation livecrime? Mam na OM dwa koncertowe kawałki- The Mission i My Empty Room i bardzo się rozczarowałem na wokaliście. Oszczędza się, śpiewa na pół gwizdka... :roll:

Edit:
aha- i jak się wymawia nazwę zespołu? :D

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Queensryche

Postautor: Elevatorman » pt sty 26, 2007 11:18 am

nie znam niestety :(

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Re: Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » pt sty 26, 2007 11:34 am

Posluchaj The Warning koniecznie. Genialna plyta 8)
Edit:
aha- i jak się wymawia nazwę zespołu? :D
Kłinsrajk 8) :lol:


a projekt z forum chyba padl, ladnie sie zapowiadalo, ale brak nowych userow wszystko zachamowal. Szkoda :(

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Queensryche

Postautor: syzygy » pt sty 26, 2007 12:10 pm

nie znam niestety
żałuj :D
Posluchaj The Warning koniecznie. Genialna plyta
sprawdzę. A Queensryche ma jeszcze jakąs płytę w stylu Operation Mindcrime?

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Queensryche

Postautor: Wrath » pt sty 26, 2007 2:03 pm

A Promised land to kompletna kicha..
dla mnie jest równie dobra jak Operation Mindcrime :)
Posluchaj The Warning koniecznie. Genialna plyta
słuchalem jej ze 2 razy i jakos mi nie podeszła...ale przed chwilą zapuściłem, może wejdzie.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Queensryche

Postautor: syzygy » pt sty 26, 2007 2:25 pm

dla mnie jest równie dobra jak Operation Mindcrime
Nudne smęcenie :D Musze posłuchać drugi raz, może odkryje to, co Wy widzicie w tej płycie :P

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Re: Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » pt sty 26, 2007 2:30 pm

sprawdzę. A Queensryche ma jeszcze jakąs płytę w stylu Operation Mindcrime?
Hmm Operation Mindcrime II ? :lol: Pod wzgledem muzycznym plyta inna, ale warto przesluchac chociazby poto zeby poznac zakonczenie historii z jedynki :twisted:

Quensryche praktycznie nie nagralo dwoch takich samych plyt, ciagle eksperymentuja. Ja pierwsze piec lykam w calosci, kazda jest inna i kazda wspaniala. Najdluzej musialem sie przekonywac do Promise Land, ale weszlo i teraz nie puszcza.

Jak komus spodoba sie The Warning niech koniecznie siegnie po epke 'Queensryche'. Najlepiej wersje remasterowana- 4 swietne utwory i baaardzo fajny koncert z poczatkow kariery grupy.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Queensryche

Postautor: syzygy » pt sty 26, 2007 2:32 pm

ale warto przesluchac chociazby poto zeby poznac zakonczenie historii z jedynki
właśnie, o czym dokadnie jest ta historia? :lol: Zabili tą Marry w końcu? :P

Bloody Sabbath
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt lis 18, 2003 4:41 pm
Skąd: B-Stok

Re: Queensryche

Postautor: Bloody Sabbath » pt sty 26, 2007 2:37 pm

Wez teksty posluchaj i poczytaj. Nie bede zabawy psuc, to jeden z najlepszych konceptow jakie slyszalem:)

a co do informacji o plytach to wlazcie na forum. Wprawdzie martwe, ale kazda plyta zostala mniej wiecej opisana

Awatar użytkownika
zygfryd
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 714
Rejestracja: wt mar 01, 2005 7:41 pm
Skąd:

Re: Queensryche

Postautor: zygfryd » pt sty 26, 2007 7:04 pm

fajne jest operation livecrime? Mam na OM dwa koncertowe kawałki- The Mission i My Empty Room i bardzo się rozczarowałem na wokaliście. Oszczędza się, śpiewa na pół gwizdka... :roll:
Na www.queensryche.com są minutowe sample do wszytskich piosenek wszystkich płyt. Istotnie ukróca sobie te swoje partie :?.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości