Przesada to za mało powiedziane...

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
michalhusta
-#Invader
-#Invader
Posty: 192
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 10:53 pm
Skąd: Warszawa

Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: michalhusta » wt cze 05, 2012 2:20 pm

Przeczytałem cały ten tekst i normalnie brak mi słów.... nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Zobaczcie sami;

http://salwowski.msza.net/pub/up-the-irons.html

:shock:
Maiden England!

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Emilio » wt cze 05, 2012 2:27 pm

Było to już przerabiane. Jego sprawa, co myśli na temat hejwi mientalu. Koleś chciałby ekskomunikować Tomasza Adamka za uprawianie zawodowego boksu, więc nie chce mi się tego nawet komentować.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Deleted User 5147

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Deleted User 5147 » wt cze 05, 2012 2:29 pm

Nieźle się uśmiałem czytając ten "artykuł" :mryellow:

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: krusejder » wt cze 05, 2012 2:42 pm

Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Deleted User 5147

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Deleted User 5147 » wt cze 05, 2012 2:48 pm

Nie mam pytań..ten gość nie bardzo wie o czym pisze...niezła komedia :D

Deleted User 5453

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Deleted User 5453 » wt cze 05, 2012 3:05 pm

Ja jak to czytałam to myślałam, że ze śmiechu sczeznę. Większych głupot w życiu nie czytałam. Najciekawsze jest to, że metal atakują zazwyczaj ludzie, którzy zupełnie nie znają tej muzyki ani subkultury. Moja znajoma powiedziała, że ludzie słuchający Slayera i black/death metalu mają siekę zamiast mózgu, na moją odpowiedź, że też tego czasami słucham zamknęła jadaczkę i ostatnio coraz mniej ze mną rozmawia ;-) Jakoś wcale nie jest mi przykro. A co do takich tekstów mówiących, że wszystko jest satanistyczne to uwielbiam to czytać, mam później dobry humor cały dzień :P Czytałam też opinię tego gościa, że kobiety powinny chodzić w bluzkach bez dekoltu z rękawami 3/4, a spodnie lub spódnice nie mogą być krótsze niż do kolan :mryellow: Jeszcze gdzieś było, że tańce i plaże mieszane są dziełem szatana :mryellow: Można się uśmiać :P

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: voivod » wt cze 05, 2012 3:48 pm

Przeczytałem cały ten tekst i normalnie brak mi słów.... nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Zobaczcie sami;
a co, spędziłes cale życie w lesie wychowany przez wilki, że pierwszy raz zetknąłeś się z katolicyzmem?

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Slaug » wt cze 05, 2012 4:46 pm

Katolicyzm, a poglądy tego gościa mającego się za katolika, to dwie różne sprawy. Widziałem to już wcześniej, całego nie przeczytałem, bo mi się po prostu odechciało. Nie widzę sensu czytać wywodów kogoś kto nie wiadomo co ma we łbie, nawet dla czystego humoru i przy czytaniu z tego z przymrużonym okiem, nie wyjdzie z tego nic pożytecznego.
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2012 4:55 pm przez Slaug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3751
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Shedao Shai » wt cze 05, 2012 4:50 pm

że też się komuś chce tyle pisać...

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: voivod » wt cze 05, 2012 5:12 pm

Katolicyzm, a poglądy tego gościa mającego się za katolika, to dwie różne sprawy. Widziałem to już wcześniej, całego nie przeczytałem, bo mi się po prostu odechciało. Nie widzę sensu czytać wywodów kogoś kto nie wiadomo co ma we łbie, nawet dla czystego humoru i przy czytaniu z tego z przymrużonym okiem, nie wyjdzie z tego nic pożytecznego.
A w czym jego poglądy nie sa zgodne z katolicyzmem?

Awatar użytkownika
erni13
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 640
Rejestracja: czw gru 16, 2010 3:55 pm
Skąd: Erftstadt (D)

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: erni13 » wt cze 05, 2012 5:42 pm

Gosc ma poglady typowego milujacego pokoj Muslima.

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: mimski » wt cze 05, 2012 8:05 pm

Z ciekawości przeczytałem, ale nie całe. W sumie przemyślenie mam tylko jedno, że metafora, sarkazm, ironia są autorowi zupełnie obce, chyba że ze mną jest jednak coś nie tak... przecież Judas Be My Guide jest właśnie sprzeciwem Harrisa & Co na fakt, że światem żądzi chciwość i pieniądze, tak jak żądziły Judaszem, który dla pieniędzy wydał swego Mistrza oprawcom. Dla mnie tekst Judas Be My Guide jest właśnie zupełnie czymś odmiennym, niż to co próbuje wcisnąć nam autor bloga. W mojej ocenie nie można wszystkieg sprowadzać do tego, że jeśli w utworze pojawia się Judasz, albo tym bardziej Lucyfer, to zaraz piosenka musi być anytchrześcijańska. Taki sposób postrzegania jest bardzo niebezpieczny, bo przecież w samej Biblii pojawia się właśnie i Lucyfer i Judasz... Spojrzenie autora jest właśnie pozbawione spojrzenia szerszego z uwzględnieniem kontekstu, a także że nie można wszystkiego odczytywać dosłownie, w przeciwnym razie Dziady III, czy Krodian byłby jakimiś satanistycznymi nowelami. Nie chce mi się analizować wszystkiego, bo nie jest to miejsce gdzie mógłbym polemizować z poglądami autora, albowiem nie sądzę by autor był aktywnym uczestnikiem forum. Wypada jednak wyrazić uznanie, że w miarę dokładnie poznał temat zanim zabrał się za pisanie.


Voivod-> Jego poglądy z pewnością są zgodne z katolicyzmem tylko posuniętymi do granic ekstremalnych, tak jak muzułmanie to nie tylko terroryści w czasie jihadu. Nie można wszystkiego postrzegać tak dosłownie i realizować wszystkiego dosłownie. Przecież Chrytus mówiąc niech każdy weźmie swój krzyż i niech mnie naśladuje nie miał na myśli, by wszyscy chrześcijanie sami się krzyżowali. W Piśmie Świętym powiedziano, jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek nadstaw mu drugi, nie oznacza że jak nas napadnie banda oprychów w ciemnej ulicy nie mamy się bronić, tylko pokornie przyjmować ciosy i oddać pieniądze. A do takiego myślenia sprowadzają się poglądy autora bloga, a takie myślenie już nie jest do końca zgodne z wiarą chrześcijańską, bo ludzie biorąc swój krzyż mają po prostu radzić sobie ze swoimi problemami i radzić sobie z nimi w sposób chrześcijański, z miłością do bliźnich, a więc jak nie masz pieniędzy to pracuj dwa razy ciężej, a nie kradnij. Podobnie z tym policzkiem, życie i zdrowie są darami danymi od Boga i obowiązkiem człowieka jest ich strzec. Dlatego nie można pozwolić, kiedy ktoś nas krzywdzi, by poddać się krzywdzie. Mamy wręcz obowiązek walczyć o swoje życie, jako jeden z najcenniejszych darów.

Z ciekawości rzuciłem okiem na inne teksty i powyższe tendencja jest u tego Pana wszechobecna. Zwłaszcza o libertarianach dowiedziałem się czegoś nowego, a mianowicie że nazywanie innych ludzi "czarnuchami" nie narusza niczyjej wolności. Widać u niego zupełny brak zrozumienia dla pojęcia wolności... skoro głosi takie tezy... podobnie z np. zoofilią, czy poniżaniem pracowników, no bo jak poniżanie pracowników nie nazwać inaczej jak naruszaniem ich wolności, czy ta zoofilia, jeśli ktoś to lubi... proszę bardzo, ale w zaciszu domowym, a nie w miejscu powszechnie dostępnym, bo wówczas tak, narusza to moją wolność, bo ja nie mam ochoty oglądać tego rodzaju zachowań i moja wolność ma prawo żądać, by jego wolność w tym zakresie była ograniczona.

Się rozpisałem...
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2012 9:02 pm przez mimski, łącznie zmieniany 2 razy.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: voivod » wt cze 05, 2012 8:45 pm

Najbardziej mnie zastanawia ze wszyscy piszecie tak jakby w graniu antychrześcijańjkiej muzyki było coś złego.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Slaug » wt cze 05, 2012 9:04 pm

Teraz na siłę, nie wiadomo po co marnie prowokujesz. Kto tu poza autorem tych marnych wypocin mówi o "muzyce antychrześcijańskiej"?
A w czym jego poglądy nie sa zgodne z katolicyzmem?
Nie napisałem, że nie są zgodne, a tylko, że są to dwie różne kwestie. Gadania kolesia posuniętego do granic absurdu, fanatyka wyzbytego jakiejkolwiek logiki w tym co pisze, a poglądy normalnych katolików, czy nawet katolicyzmu jako ogółu są raczej inne.

Awatar użytkownika
Władysław_Warneńczyk
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 462
Rejestracja: śr sty 19, 2011 8:10 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Władysław_Warneńczyk » wt cze 05, 2012 10:47 pm

tu się nie ma z czego śmiać. przecież to jest bełkot chorego człowieka.
POWAŻNIE chorego

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: IgorW » wt cze 05, 2012 11:30 pm

... posuniętego do granic absurdu, fanatyka wyzbytego jakiejkolwiek logiki w tym co pisze, a poglądy normalnych katolików, czy nawet katolicyzmu jako ogółu są raczej inne.
Swoją drogą to chrześcijaństwo, jak każda religia, wręcz ocieka logiką ;0

erni13 napisał/a:
Gosc ma poglady typowego milujacego pokoj Muslima.


Precyzując - raczej "chrześcijańskiego taliba" :-)

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Slaug » śr cze 06, 2012 12:17 am

Nie chodzi to o kwestie wiary, bo wiara wykracza poza logikę. Chodziło mi bardziej o racjonalne podejście to pewnych tematów, do których gościu nie umie podejść, przysłonięty zanadto fanatyzmem.

Btw. Zmusiłem się i przeczytałem całość, zmarnowałem ponad 7 minut. Natomiast część Iron Maiden a Harry Potter -EPIC! :mrgreen:

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: krusejder » śr cze 06, 2012 12:39 am

Dla równowagi przeczytajcie sobie wpisy innego mojego znajomego, człowieka, którego bardzo lubię i szanuję, choć nie zawsze za nim nadążam

http://www.koc.pl/wp/?p=3451
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Mike Stanley
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 609
Rejestracja: sob gru 25, 2010 2:34 pm
Skąd: Cracow Rock City

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: Mike Stanley » śr cze 06, 2012 12:53 am

no cóż, zawsze znajdą się tacy co będą się uważali za tych co głoszą niepodważalną prawdę, zawsze znajdzie się grupa który uwierzy w takie głupoty i niestety czasami w ramach misji nawracania odwołają jakiś koncert który jest szatanistyczny :lol:

poza tą ostatnią czynnością dostarczają nam wiele zabawy i sami się ośmieszają. miejmy tylko nadzieje że nie stanie się tragedia i nagle ludzkość nie zacznie wierzyć w te bełkoty chorych umysłowo ludzi ;-)
Dreams are only impossible when YOU decide they're impossible - Paul Stanley

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1573
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Przesada to za mało powiedziane...

Postautor: beaviso » śr cze 06, 2012 1:42 am

autor: Mirosław Salwowski

Jeśli spodobały ci się moje artykuły możesz wesprzeć jego twórcę i jego rodzinę wpłacając jakąś sumę pieniężną na poniższe konto:

mBank 22 1140 2004 0000 3402 4023 1523

Proszę wpłacać - z dopiskiem NA LECZENIE PSYCHIATRYCZNE

M.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość