Death On The Road - album live!

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jakie wersje "Death On The Road" planujesz zakupić?

Wszystkie (2CD, 2DVD, 2LP)
16
8%
tylko 2CD
32
16%
tylko 2DVD
76
39%
tylko 2LP
3
2%
2CD, 2DVD
48
24%
2CD, 2LP
0
Brak głosów
2DVD, 2LP
0
Brak głosów
Nie zamierzam zakupić tego wydawnictwa
21
11%
 
Liczba głosów: 196

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Death On The Road - album live!

Postautor: WICKER MAN » pn lip 04, 2005 2:33 pm

Na prośbę EMI Music Poland chcieliśmy się Was zapytać w jakich formatach planujecie zakupić najnowszy album Iron Maiden "Death On The Road" (premiera 29 sierpnia). Z góry dziękujemy za oddanie głosu!

"Death On The Road" będzie najprawdopodobniej dostępny w trzech formatach: 2CD, 2DVD i 2LP (picture disc'i).

Polski Fan Klub Iron Maiden SanktuariuM obejmie patronat medialny nad tym wydawnictwem - w planach są między innymi konkursy oraz specjalne pokazy w Multikinach! Więcej szczegółów wkrótce...

Oto pełna wersja okładki "Death On The Road":

Obrazek


Legenda metalu zapowiada premierę podwójnego DVD i płyty live pt. "DEATH ON THE ROAD" !!!

PREMIERA 29 sierpnia 2005 (UWAGA! Premiera DVD z przyczyn technicznych została opóźniona i będzie miała miejsce 24 października!)
Dźwięk PCM Stereo / 5.1 Surround sound

Zapis pochodzi z koncertu w Westfalenhalle w niemieckim Dortmundzie, który stanowił część ogólnoeuropejskiej trasy Dance of DeathNagranie pochodzi z grudnia 2003 roku i doskonale oddaje wspaniałą produkcję i ogromną energię, jaka panuje na scenie podczas występów tego zespołu. Steve Harris po raz kolejny przez długie tygodnie osobiście zajmował się redakcją materiału, co podobnie jak w przypadku Rock in Rio, oznaczało tysiące cięć w samo serce całej akcji.

Steve Harris: “Koncerty podczas tego tournee były według mnie znacznie bardziej teatralne w porównaniu z innymi trasami w ostatnim czasie. Miały inny klimat niż na przykład przesiąknięte atmosferą wielkiego festiwalu Rock in Rio Trwający 115 minut koncert został początkowo sfilmowany przez niemiecką VIVA TV i po kilku dniach nadano go w ogólnokrajowej niemieckiej telewizji. Jednak trudno nie dostrzec różnicy między TV i DVD, wynikającej głównie z ograniczeń czasowych. I tak, na początku mieliśmy tylko pewien szkielet, który stopniowo rozrastał się w pełnometrażowy zapis z koncertu, zapis, w którym udało się uchwycić porywającą atmosferę i pewną dramaturgię koncertu. Myślę, że widzowie oniemieją oglądając Paschendale albo Dance Of Death. Jednocześnie wydaje mi się, że jest parę świetnych momentów na Journeyman, które dla wielu ludzi mogą być nie lada zaskoczeniem. Iron Maiden z gitarą akustyczną?! Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, ponieważ całość doskonale oddaje wszystkie ciemne i jasne strony koncertu.”

Dźwięk PCM Stereo / 5.1 Surround sound na DVD został zmiksowany i wyprodukowany przez Kevina ‘Cavemana’ Shirley, współproducentem był jak zwykle Steve Harris.

Podwójne DVD zawiera ponadto trwający 70 minut film dokumentalny w reżyserii Matthew Amosa, przedstawiający kulisy powstania tej płyty oraz przygotowania do związanej z nią trasy koncertowej. Jest to niezwykle osobisty materiał, który pozwala fanom po raz pierwszy podejrzeć zespół podczas tworzenia i nagrywania płyty.

Menadżer Rod Smallwood: “Jest to naprawdę niezwykły dokument, zwłaszcza dla fanów, ponieważ stanowi zaskakujący portret Maidenów podczas wspólnej pracy i nagrań. Spędziłem wiele godzin próbując przekonać muzyków, żeby wpuścili do studia kamery. Nigdy wcześniej nie zgodziliby się na filmowanie przy pracy, jednak tym razem zadecydowaliśmy, że wokół zespołu będzie stale krążyć kamera, dzięki czemu uda się nam zarejestrować twórczy proces Iron Maiden. Znaczna część materiału została nagrana przez samego Kevina Shirley’a i pozostałych członków grupy. Myślę, że jest to doskonały zapis wielkiego talentu, wysiłku i humoru, które towarzyszą Iron Maiden podczas sesji nagrań. W filmie tym wspaniale widać, ile trudu kosztuje zorganizowanie wielkiej międzynarodowej trasy koncertowej. Są tu wywiady z naszą Killer Krew, więc miejmy nadzieję, że produkcja ta będzie dla widzów równie interesująca, co doskonale przyjęty dokument Early Days.

“Jak zwykle staraliśmy się wcisnąć na DVD jak najwięcej materiału. Jest to mnóstwo dodatków, wszystkie teledyski promujące płytę, zdjęcia z koncertów w Ameryce Południowej, wywiady z członkami ekipy koncertowej, z przychodzącymi na koncerty fanami, szata graficzna i galeria zdjęć. Godziny szalejącego Iron Maiden.

“Podobnie jak w przypadku Rock in Rio i tym razem zdecydowaliśmy się wydać DVD i CD. Osoby posiadające sprzęt DVD raczej wybiorą nośnik DVD. Jednak zależało nam, aby wszyscy fani mogli dostać przynajmniej zapis audio pochodzący z tej trasy, ponieważ w wielu krajach świata dostęp do sprzętu DVD jest w znacznym stopniu ograniczony.”

Tracklista:
WILDEST DREAMS
WRATHCHILD
CAN I PLAY WITH MADNESS
THE TROOPER
DANCE OF DEATH
RAINMAKER
BRAVE NEW WORLD
PASCHENDALE
LORD OF THE FLIES
NO MORE LIES
HALLOWED BE THY NAME
FEAR OF THE DARK
IRON MAIDEN
JOURNEYMAN
NUMBER OF THE BEAST
RUN TO THE HILLS
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 4:21 pm przez WICKER MAN, łącznie zmieniany 10 razy.

Awatar użytkownika
zygfryd
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 714
Rejestracja: wt mar 01, 2005 7:41 pm
Skąd:

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: zygfryd » pn lip 04, 2005 2:39 pm

Heh, to miało tyle wersji powstać? :shock: . Jak będzie kasa to 2CD, i tak na razie zbieram na Early days :P.

Clans
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 833
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 4:32 pm
Skąd: Zawiercie

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Clans » pn lip 04, 2005 2:41 pm

Jako ze 18-stka blisko, licze na naplyw gotowki :wink: wiec chetnie zakupie Death On The Road w wersji DVD :)

Awatar użytkownika
real_alien
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 836
Rejestracja: sob lis 27, 2004 7:33 pm
Skąd: Rapture

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: real_alien » pn lip 04, 2005 2:41 pm

2CD i 2DVD ;)

Deleted User 357

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Deleted User 357 » pn lip 04, 2005 2:50 pm

Tylko 2CD....I tak nie mam dvd :lol:

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Szymon » pn lip 04, 2005 2:56 pm

2 CD i 2 DVD z naciskiem na to drugie w pierwszej kolejnosci :)
Te pokazy w multikinach mnie intryguja :> Byloby zajebiscie :)

Awatar użytkownika
real_alien
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 836
Rejestracja: sob lis 27, 2004 7:33 pm
Skąd: Rapture

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: real_alien » pn lip 04, 2005 2:57 pm

No byłoby - te headbangi na sali :lol:

Yaaqb
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1514
Rejestracja: pt gru 31, 2004 2:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Yaaqb » pn lip 04, 2005 3:01 pm

Ja na początek na pewno tylko DVD, potem nie wiem może się skuszę na CD. Ale pokazy w Mulitikinach to rzeczywiście ciekawa sprawa :D

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: miki » pn lip 04, 2005 3:40 pm

DVD ;]
może kiedyś CD, ale w sumie jak będzie DVD to po co

Awatar użytkownika
Swarożyc
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 506
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 8:24 pm
Skąd: Puławy

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Swarożyc » pn lip 04, 2005 3:55 pm

2 LP najprawdopodobniej. Już odkładam kabonę 8)

płytę wizyjną zapoda brat pewnie...zawsze się dzielimy kosztami
reaktywacja

Awatar użytkownika
Misio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1433
Rejestracja: sob maja 31, 2003 11:33 pm
Skąd: Cork

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Misio » pn lip 04, 2005 3:58 pm

DVD, CD audio mi wtedy jest zbędne.
KMFDM

Awatar użytkownika
thewicker
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 28, 2005 4:36 pm

Pomocy!

Postautor: thewicker » pn lip 04, 2005 4:40 pm

Wstyd mi to przyznac ale niewiem co to za płyta co na niej bedzie...? kolejna jakas składanka czy co. :?

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Pomocy!

Postautor: WICKER MAN » pn lip 04, 2005 4:48 pm

Wstyd mi to przyznac ale niewiem co to za płyta co na niej bedzie...? kolejna jakas składanka czy co. :?
Czytaj newsy na naszej stronie! :P To zapis koncertu w Dortmundzie z trasy Dance Of Death 2003.

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: miki » pn lip 04, 2005 4:50 pm

kolejny Wicker widzę :lol:

EddTheHead
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 6:41 pm

Re: Pomocy!

Postautor: EddTheHead » pn lip 04, 2005 4:51 pm

Wstyd mi to przyznac ale niewiem co to za płyta co na niej bedzie...? kolejna jakas składanka czy co. :?
zapis koncertu Iron Maiden z Dortmundu, podczas trasy koncertowej Dance Of Death Tour 2003/2004 :D

ironpacy
-#Invader
-#Invader
Posty: 196
Rejestracja: sob kwie 26, 2003 8:19 pm
Skąd: Gorzów Wlkp.

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: ironpacy » pn lip 04, 2005 5:08 pm

Na 100% DVD
Sanktuarium Fan-Club Registered Member - 017

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3191
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Piwowarus » pn lip 04, 2005 5:37 pm

DVD na pewno, po zapoznaniu się z nim byc może kupię CD
Steve Harris po raz kolejny przez długie tygodnie osobiście zajmował się redakcją materiału, co podobnie jak w przypadku Rock in Rio, oznaczało tysiące cięć w samo serce całej akcji.
To mi się nie podoba bo gdy pierwszy raz zobaczyłem RiR to przez długi czas nie mogłem się zorientować co tak naprawde dzieje sie na scenie.

A co do pokazów w Multikinie to czekam z niecierpliwościa na kolejne informacje

Mirdaroh
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1430
Rejestracja: czw lis 18, 2004 4:37 pm
Skąd: Bełchatów / Łódź

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Mirdaroh » pn lip 04, 2005 5:50 pm

Wszystkie :). Te LP to beda winyle? Jak tak to tylko z nich zrezygnuje.

Awatar użytkownika
kevin
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 31, 2004 2:31 pm
Skąd: Tarnów

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: kevin » pn lip 04, 2005 6:09 pm

tylko i wyłącznie dvd. tylko żeby z ceną nie przesadzili, choć jaka by nie była i tak się pewnie skuszę.

Ironka :)
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 3:11 pm
Skąd: Oborniki Śl

Re: Death On The Road - album live!

Postautor: Ironka :) » pn lip 04, 2005 6:13 pm

DVD na 100% a nad CD jeszcze pomyślę


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości